Kategoria: Laboratoria Przyszłości

DZIEŃ KOBIET W 2NEWS

Jak mógłby wyglądać wymarzony Dzień Kobiet?

Odpowiedź znajdziecie w nowym odcinku.

Miłego oglądania!

„DZIEŃ PRZEZ NAS DŁUGO WYCZEKIWANY- SZKOLNĄ ŚWIETLICĘ DZIŚ OTWIERAMY”

DZIEŃ PRZEZ NAS DŁUGO WYCZEKIWANY- SZKOLNĄ ŚWIETLICĘ DZIŚ OTWIERAMY

Dnia 07 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali świetlicy, które było długo wyczekiwane od dawna w naszej szkole. Przecięcia wstęgi dokonała Pani Dyrektor Szkoły mgr Justyna Otfinowska i Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Pan Jarosław Szlachetka wraz z pozostałymi zaproszonymi gośćmi i reprezentacją naszych uczniów. Uroczystość uświetnił występ dzieci z klas młodszych które przygotowały powitanie, teatrzyk kukiełkowy i krótki występ taneczny. Nowa piękna sala wyposażona w tablicę multimedialną, nowe gry i klocki z pewnością posłuży dzieciom w codziennym miłym spędzaniu czasu wolnego w szkole.

KTO WYGRAŁ GRUDNIOWE KONKURSY?

2News wie!

Odpowiedź znajdziecie w świątecznym odcinku.

Do zobaczenia w 2024 roku.

Życzenia Wesołych Świąt

przesyłają: Amelki dwie😉, Karolina, Franio i pani L.

LEKCJE Z MIKROSKOPAMI – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LEKCJE Z MIKROSKOPAMI - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W październiku uczniowie klas piątych na lekcjach biologii korzystali z  mikroskopów, które szkoła otrzymała w ramach rządowego programu ,,Laboratoria Przyszłości”. 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem misji jest stworzenie nowoczesnych szkół , w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Na początku zajęć, uczniowie pracując w grupach, obserwowali preparaty trwałe (odnóża owadów, tkanki zwierzęce, komórki roślinne) W drugiej części lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali różne preparaty  mikroskopowe a potem demonstrowali swoje okazy kolegom i koleżankom. Pod mikroskopem można było obejrzeć m.in. skórkę z jabłka, miąższ mandarynki, ziarenka piasku, kawałki liści i świeżo zerwanego z głowy włosa 🙂 

Przygotowanie i oglądanie różnorodnych preparatów sprawiło uczniom dużą frajdę i z pewnością przyczyniło się do pogłębienia ich wiedzy i umiejętności.

KOGO WYBRAĆ! NIE WIESZ? 2NEWS POMOŻE!

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami wybory do samorządu uczniowskiego!

Postanowiliśmy Wam pomóc w podjęciu decyzji i zaprosiliśmy kandydatki na Waszych przedstawicieli do szkolnej telewizji.

Posłuchajcie, jaki mają plan wyborczy, poznajcie je oraz ich postulaty.

Miłego oglądania!

Redakcja 2News

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się ostatni raz przed wakacjami, aby odebrać świadectwa z rąk swoich wychowawców, pożegnać się z kolegami i koleżankami, życząc sobie wzajemnie udanych, bezpiecznych i pięknych dni zasłużonego letniego odpoczynku.

W tym dniu również miało miejsce ważne wydarzenie – przekazanie sztandaru szkoły oraz rozdanie nagród książkowych dla uczniów klas ósmych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Wszystkim życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w poniedziałek 4 września 2023 r.

ROZDANIE NAGRÓD DLA KLAS 4-7

ROZDANIE NAGRÓD DLA KLAS 4-7

Tradycyjnie dzień przed zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole odbywa się podsumowanie dokonań naukowych i sportowych uczniów klas 4 – 7. W tym roku Pani Dyrektor Justyna Otfinowska nagrodziła następujących uczniów:

  • na poziomie klas czwartych – Milena Wójtowicz kl. 4c
  • na poziomie klas piątych – Anna Miłek kl. 5b
  • na poziomie klas szóstych – Amelia Bisztyga (kl. 6d) i Oliwia Brózda (kl. 6a)
  • na poziomie klas siódmych – Maja Oskwarek (kl. 7b).

Ponadto została przyznana nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe – Mariola Gubała (kl. 4a), Zbigniew Święch (kl. 4c), Zofia Piesakowska (kl. 5b), Anna Miłek (kl. 5b), Leon Piechota (kl. 5b), Tomasz Pachoń (kl. 5b), Maja Oskwarek (kl. 7b), Kacper Gorączko (kl. 7d).

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

W dniu 21 czerwca  2023 r. miało miejsce w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas ósmych. Po części artystycznej przygotowanej przez samorząd szkolny z klas: 7b, 5a i 6b pod opieką p. Jerzego Zdunia, P. Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyła nagrody –  statuetki, dyplomy, książki dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie i wolontariacie.

TYTUŁ NAJLEPSZEJ ABSOLWENTKI SZKOŁY ZDOBYŁA ZOFIA CHROBAK – UCZENNICA KL. 8B.

Najlepszą uczennicą na poziomie klas ósmych została Milena Gubała (kl. 8b).

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe uzyskali Artur Gorączko (kl. 8b) i Władysław Banaszek (kl. 8b).

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali Zofia Chrobak (kl. 8b) i Antoni Styczeń (kl. 8b).

2NEWS – ODCINEK O MAMIE I TACIE

Drodzy Widzowie!

Za co kochają swoich rodziców nasi rówieśnicy?

Jakie supermoce mają mama i tata?

Tego dowiecie się z kolejnego odcinka Szkolnej Telewizji 2News!

Dziękujemy Dziewczynkom i Chłopcom z klas: 1a i 2d oraz Paniom: Sylwii Siłuszyk i Iwonie Stanisz- Trzcińskiej, które z wyrozumiałością i cierpliwością przyglądały się pracy młodych dziennikarzy😊

DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH WICEMISTRZEM MAŁOPOLSKI W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOEJ NR 2 W MYŚLENICACH WICEMISTRZEM MAŁOPOLSKI W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

We  wtorek 9 maja 2023 r. odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach (powiat bocheński). Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało ze sobą w czterech konkurencjach.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną konkurencją był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zadanie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) nasza drużyna składająca się z uczniów klasy 5b –Tomasza Pachonia, Anny Miłek, Zofii Piesakowskiej i Leona Piechoty zajęła 2 miejsce. Ponadto Tomasz Pachoń został trzecim najlepszym zawodnikiem turnieju.

Serdeczne gratulacje dla całej drużyny!

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ W KLASIE III D – „W ŚWIECIE ROBOTÓW I PROGRAMOWANIA”

PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ W KLASIE III D – „W ŚWIECIE ROBOTÓW I PROGRAMOWANIA”

Uczniowie klasy III d w bieżącym roku szkolnym brali udział w innowacji pedagogicznej „W świecie robotów i programowania”, której celem było szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO SPIKE PRIME, rozwijanie analitycznego myślenia oraz wyciągania wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli i rozwijanie języka programowania, opartego na Scratch.

POWIATOWY FINAŁ XLIV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W POWIECIE MYŚLENICKIM

POWIATOWY FINAŁ XLIV OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W POWIECIE MYŚLENICKIM

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się Etap Powiatowy XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Brały w nim udział szkoły, które zwyciężyły w etapie gminnym.

Turniej Składał się z pięciu konkurencji: testy wiedzy, testy z pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowania, miasteczko ruchu drogowego, tor sprawnościowy oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. 

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) wyniki przedstawiają się następująco:

  • miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Zofia Piesakowska, Anna Miłek, Leon Piechota, Tomasz Pachoń (uczniowie klasy 5b) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach (Gmina Sułkowice)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Kobielniku (Gmina Wiśniowa)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Brzączowicach (Gmina D0bczyce)

Ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach otrzymali tytuł najlepszej drużyny udzielającej pierwszej pomocy przedmedycznej. 

W klasyfikacji indywidualnej Tomasz Pachoń został najlepszym uczestnikiem w testach oraz na rowerowym torze przeszkód. 

W klasyfikacji drużynowej grupy II (starsza) wyniki przedstawiają się następująco:

  • miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Julia Surówka, Małgorzata Lech, Mikołaj Śliwa (uczniowie klasy 8f) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa w Wiśniowej (Gmina Wiśniowa)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce (Gmina Sułkowice)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Raciechowicach (Gmina Raciechowice)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce VI – Szkoła Podstawo w Stadnikach (Gmina Dobczyce)

W klasyfikacji indywidualnej Mikołaj Śliwa został najlepszym uczestnikiem w testach. 

W finale wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach powiat myślenicki reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 2 z Myślenic.

KOSTKA RUBIKA NIEJEDNO MA IMIĘ

KOSTKA RUBIKA NIEJEDNO MA IMIĘ

Gdy w 1974 roku Erno Rubik skonstruował swoją „magiczną kostkę” – raczej nie spodziewał się, że zabawka ta zyska taką sławę i rzesze fanów na całym świecie.

Przez dwa dni, 17 i 18 kwietnia, obchodziliśmy Światowe Dni Kostki Rubika w naszej szkole. Zgromadziły one w bibliotece szkolnej miłośników logicznej zabawki oraz tych, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z układanką.

W poniedziałek odbyły się prelekcje dla wybranych klas, podczas których można było zapoznać się z historią wynalazku Rubika, jego drogą do światowej popularności oraz obejrzeć filmik z Mistrzostw Europy w średniej układania klasycznej kostki 3×3 (aktualny rekord Europy należy do Polaka, Tymona Kolasińskiego i wynosi 3,97 sekundy!). Odbył się również „Pokaz Mistrzów” w wykonaniu Bartka Ambroży, Kacpra Pałki i Karola Paszcz z klasy 4a. Zaprezentowali oni swe umiejętności w układaniu kostek zarówno klasycznych, jak i tych nietypowych, pokazali własne kolekcje (udostępnione na biblioteczną wystawę „Kostka Rubika niejedno ma imię”) i omówili sposoby, którymi się posługują podczas rozwiązywania, bądź co bądź, matematycznych problemów. Opowiadając własne historie, zachęcili młodszych uczniów do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia własnej przygody z układanką Rubika.

W tym dniu można było wpisać się również na „Listę Znawców”, czyli udokumentować własną umiejętność układania kostki. W bibliotece zjawiło się 28 osób, które przystąpiły do wyzwania. Byli to (w kolejności wpisywania się na listę): Wiktoria Chrzanowska (5a), Maksymilian Gaweł (7c), Kamil Mokrzycki (7c), Bartek Ambroży (4a) Kacper Pałka (4a), Karol Paszcz (4a), Dawid Szymański (7b), Mariola Gubała (4a), Antoni Trzepla (5b), Kacper Rosiński (7b), Aleksander Tomsits-Nagy (3c), Szczepan Juszkiewicz (8e), Daniel Krzemień (5c), Jakub Firek (6a), Mariusz Karaim (6c), Remigiusz Kotarba (2c), Zuzia Piwowar (3b), Oliwia Brózda (6a), Adam Chowaniec (1a), Maciej Święch (6b), Karol Piwowarczyk (8d), Grzegorz Kolbiarz (8d), Mikołaj Kołodziejczyk (8d), Staś Bajor (2a), Lena Kuczera (2c), Nikodem Święch (4a), Patryk Cecerski (1b) i Iga Nowak (1c). Wszystkim, którzy podjęli wyzwanie – serdecznie dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

Natomiast, ci, którzy dopiero rozpoczynają swą przygodę z kostką, mieli możliwość podszkolenia swych umiejętności i nauczenia się układania metodą „Layer By Layer” (zaprezentowaną w obrazkach na tablicy w bibliotece) lub chociaż układania „ścianki” (przecież każdy kiedyś od tej „ścianki” zaczynał…).

Drugiego dnia, we wtorek, odbyły się SZKOLNE ZAWODY W UKŁADANIU KOSTKI RUBIKA. I tu już liczył się czas! Do wspólnych zmagań stanęło 25 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Pod okiem pani Justyny Horabik-Gruszeczki i pani Marzeny Róg wyłoniono zwycięzców. Wyniki prezentują się następująco:

Skip to content