ZAKOŃCZENIE AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

certyfikat

Całoroczna przygoda pierwszoklasistów z Puchatkiem dobiegła końca. Odbyły się spotkania z policją i strażą miejską. Były filmy profilaktyczne, rozmowy o bezpieczeństwie, psychodramy. Swoją wiedzę pierwszaki mogły w praktyce zastosować, dbając o siebie nawzajem na wycieczkach, w szkole i w domu. Uczniowie powtórzyli zasady bezpiecznego korzystania z internetu, ale przede wszystkim wzmocnili w sobie postawę życzliwości do innych. Poczucie wspólnoty oraz poczucie obowiązku pomocy słabszym lub tym, którzy radzą sobie gorzej niż inni będzie procentować w integrowaniu zespołów klasowych na kolejne lata w szkole.

W czerwcu każdy uczeń I klasy bezbłędnie (lub prawie bez pomyłki) rozwiązał online Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, wykazując się odpowiednią wiedzą na temat właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Był to warunek uzyskania dla szkoły certyfikatu – tym razem już z XIV edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, w której bierzemy udział co roku.

Dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom klas pierwszych za zaangażowanie.

Aneta Dziewońska, koordynator

Skip to content