

26 lutego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim był Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym i ciepłym powitaniem przedszkolaków i ich rodziców przez panią dyrektor Justynę Otfinowską oraz przewodniczącego szkoły Bartłomieja Janię. Po krótkim wstępie dzieci wraz z opiekunami udały się na przygotowane przez nauczycieli zajęcia.
Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji – zajęcia z robotyki, tańce integracyjne, zabawy stolikowe, kolorowanki, gry planszowe. Ciekawym doświadczeniem były kreatywne zabawy w klockach piankowych oraz przejście przez ścieżkę sensoryczną, która rozwijała zmysły maluchów. Dzieci mogły brać także udział w eksperymentach przyrodniczych i zajęciach plastycznych gdzie z entuzjazmem malowały kolorowe obrazki, tworzyły prace z modeliny i kwiatki z bibuły. Nie zabrakło również edukacyjnych zabaw matematycznych oraz kreatywnych ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie i wyobraźnię.
Święta to nie tylko miła atmosfera, piękne ozdoby, kolędy i pyszne posiłki w rodzinnym gronie. To czas, kiedy dobro realnie zwycięża zło. Wnętrze człowieka to nieustanna walka z własnymi słabościami i wadami, ale zawsze jest Nadzieja, która w tym właśnie czasie z wielką mocą przychodzi na świat. Właśnie ten aspekt Bożego Narodzenia poprzez wspaniały występ uczniów klasy 3d (wych. I. Wójtowicz i P. Zając) udało się pokazać społeczności naszej szkoły i zaproszonym gościom. Jak co roku, na świąteczne spotkanie zaprosiliśmy podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice.
Drodzy Widzowie!
Wracamy z nową energią!
Dziś pokażemy Wam, jak dwójkowe dzieci spędziły ostatni wspólny dzień w 2024r.
Zdradzimy, kto wygrał multizadaniowy konkurs adwentowy!
I podpowiemy, jak można zrobić prezent bez pudła.
Miłego oglądania i do usłyszenia w Nowym Roku!
Niech rok 2025 będzie dla Was łaskawy!
Redakcja 2News
We wrześniu uczniowie klas piątych na lekcjach biologii korzystali z mikroskopów, które szkoła otrzymała w ramach rządowego programu ,,Laboratoria Przyszłości”.
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem misji jest stworzenie nowoczesnych szkół , w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Na początku zajęć, uczniowie pracując w grupach, obserwowali preparaty trwałe (odnóża owadów, tkanki zwierzęce, komórki roślinne) W drugiej części lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali różne preparaty mikroskopowe a potem demonstrowali swoje okazy kolegom i koleżankom. Pod mikroskopem można było obejrzeć m.in. skórkę z jabłka, miąższ mandarynki, ziarenka piasku, kawałki liści i świeżo zerwanego z głowy włosa 🙂
W piątek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy od września będą już czwartoklasistami. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej wprowadzeniem sztandaru szkoły. Zgromadzeni uczniowie odśpiewali hymn narodowy, a następnie ciepłe i serdeczne słowa do uczniów skierowała pani dyrektor szkoły Justyna Otfinowska. Podczas akademii wręczono statuetkę dla najlepszego ucznia klas I -III, którą w tym roku otrzymała Oliwia Godniak z klasy III a. Uczennica osiągnęła wysokie wyniki w nauce, godnie reprezentowała szkołę w licznych konkursach gminnych, wojewódzkich oraz międzynarodowych.
„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.
W czwartek 20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII. Na początku uroczystości Przewodnicząca Rady Rodziców p. Kinga Tomal złożyła życzenia uczniom opuszczającym mury naszej szkoły. Następnie odbyło się przekazanie Sztandaru Szkoły nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu.
W drugiej części klasa VIIc, w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, pożegnała krótkim występem klasy VIII. Nie zabrakło życzeń, piosenki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz cytatów słynnych ludzi, którzy odnieśli sukces w życiu , m.in. Stevea Jobsa, Alberta Einstaina, Abrahama Lincolna i wielu innych.
Oto niektóre z nich:
Dnia 20 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klas IV – VII. Uczniowie otrzymali od pani dyrektor Justyny Otfinowskiej gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe za osiągnięcia w różnorodnych konkursach – edukacyjnych, profilaktycznych, o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim. Najlepsi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. Wyrazy uznania usłyszeli ci, którzy dzielnie nie opuścili ani jednego dnia w szkole (a byli tacy!). Pamiętano również o najlepszych czytelnikach i o uczniach, którzy poczynili największe postępy w przeciągu roku szkolnego.
Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Udział sztandaru oraz jego asysty stanowi ważny element oprawy ceremonialnej uroczystości szkolnych, państwowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych. Podczas uroczystości przekazania sztandaru ustępujący poczet sztandarowy w składzie:
Chorąży – Mieszko Fąfara
Asysta –Gabriela Batko, Justyna Żak
Chorąży- Michał Wołoszyn
Asysta – Maja Oskwarek, Gaia Stempień
wypowiedzieli ważne słowa: „ Przekazujemy Wam ten sztandar, wierząc, że godnie będziecie reprezentować imię naszej szkoły” i przekazali sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego w składzie:
Dnia 19 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za osiągnięcia i sukcesy uczniów klas I – III. Z rąk pani dyrektor Justyny Otfinowskiej dyplomy odebrali uczestnicy konkursów o zasięgu ogólnopolskim: Alfik, Kangur Matematyczny oraz Świetlik. Nagrody otrzymali też uczestnicy szkolnych konkursów plastycznych, literackich oraz za komputerowe projekty. Doceniono również najlepszych czytelników z każdego pionu klasowego oraz uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia nauki. Nagrodzono też trud i pracę dzieci uczestniczących cały rok w dodatkowych zajęciach indywidualnych.
24 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbył się Etap Powiatowy XLV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną batalią był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zmaganie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
Uczestnikom turnieju nagrody wręczyli:
W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) wyniki przedstawiają się następująco:
Wyniki indywidualne grupy I:
W klasyfikacji drużynowej grupy II (starsza) wyniki przedstawiają się następująco:
Wyniki indywidualne grupy II:
W finale wojewódzkim, który odbędzie się 21 i 22 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach powiat myślenicki reprezentować będzie:
– grupa I – Szkoła Podstawowa w Jaworniku – Dawid Knapik, Maksymilian Syska, Aleksandra Sosin, Karolina Czystowski – opiekun: Dorota Król
– grupa II – Szkoła Podstawa nr 2 w Myślenicach – Anna Miłek, Zofia Piesakowska, Tomasz Pachoń, Leon Piechota (rezerwa) – opiekun: Tomasz Biel
W dniu 10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbył się Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W turnieju wzięło udział pięć szkół z grupy młodszej (grupa I) oraz osiem z grupy starszej (grupa II).
Turniej składał się z trzech konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.
Po ukończeniu turnieju klasyfikacja wygląda następująco:
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Jaworniku
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (opiekun: Zdzisław Mirek)
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
V miejsce: Szkoła Podstawowa w Drogini
I miejsce: Aleksandra Sosin – Szkoła Podstawowa w Jaworniku
II miejsce: Patrycja Batko – Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach
III miejsce: Karolina Czystowski – Szkoła Podstawowa w Jaworniku
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (opiekun: Tomasz Biel)
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Jaworniku
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Zasani
IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Polance
V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach
VI miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach
VII miejsce: Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
VIII miejsce: Szkoła Podstawowa w Drogini
I miejsce: Zofia Piesakowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
II miejsce: Tomasz Pachoń – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
III miejsce: Anna Miłek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, Pani Dyrektor Justyny Otfinowskiej oraz zaproszonych gości.
W etapie powiatowym, który również odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, Gminę Myślenice reprezentować będzie:
Relacja z konkursu w pierwszej części Kuriera Myślenickiego – odcinek 314.
W pierwszy dzień wiosny załóż skarpetki nie do pary
i przyjmij skarpetkowe wyzwanie!
Wspólnie zmieńmy myślenie o Zespole Downa😊
Wszyscy jesteśmy równi, chociaż różni – pamiętajcie o tym każdego dnia!
Skarpetkowo pozdrawiamy!
Redakcja 2News