Kategoria: Wszystkie wpisy

ZEBRANIE Z RODZICAMI

Zebranie dla Rodziców uczniów przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2021/2022,  odbędzie się 30 sierpnia  (poniedziałek) o godzinie 17:00 .

ZAŚWIADCZENIA Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty  wraz z kopiami odbędzie się od 09 lipca 2021 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach w godzinach od 8:00 do 13:00.

MIŁOSZ PŁATEK – UTALENTOWANY MATEMATYK I NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY

Najlepszy uczeń

Współtwórca lwowskiej szkoły matematycznej, Hugo Steinhaus, w artykule „Drogi matematyki stosowanej” pisał: „W duszy matematyka, jak każdego człowieka tkwią różne wierzenia i zamiłowania, awersje i kulty, przesądy i upodobania. Najsilniejszym z tych uczuć  i najgodniejszym szacunku jest czułość na piękno matematyki.”

Miłosz jest uczniem z duszą matematyka, który dostrzegł, że jest ona dziedziną niezwykłą. To jego pasja. Od czwartej klasy bierze udział w konkursach matematycznych i uzyskuje wysokie wyniki, niejednokrotnie pokonując starszych od siebie kolegów i koleżanki. Od klasy piątej realizuje indywidualny program z matematyki.

W roku szkolnym 2019/2020 został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Warto podkreślić fakt, że laureatów było tylko 6. Jednym z nich był właśnie Miłosz.                   

Ponadto w roku szkolnym 2019/2020 został finalistą, a w roku szkolnym 2020/2021 został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) – ogólnopolskich zawodów matematycznych, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym – jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „OŚMIU WSPANIAŁYCH” DLA MILENY PODLODOWSKIEJ

Milena Podlodowska – tegoroczna absolwentka – została wyróżniona w XV gminnej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. W okresie uczęszczania do szkoły dała się poznać jako osoba, która podejmowała wiele działań wpisujących się w ideę wolontariatu.

Uczennica angażowała się w akcje nie tylko na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej, ale także w szkolne inicjatywy na rzecz, np. środowiska naturalnego i najbliższego otoczenia, w rozmaite kwesty okolicznościowe, jak i zaawansowane programy społeczne oparte na pracy profesjonalnie przeszkolonych wolontariuszy. Z przyjemnością uczestniczyła w przygotowaniu Szlachetnej Paczki oraz pomocy świątecznej dla potrzebujących rodzin kolegów szkolnych. Z wielkim zaangażowaniem brała udział w zbiórkach na rzecz zwierząt.

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwrócił się z prośbą do Małopolskiego Kuratora Oświaty o rozpowszechnienie informacji o możliwości zaszczepienia dzieci oraz o dostępności wolnych terminów wykonania szczepienia przeciwko COVID-19. Populacyjny punkt szczepień Szpitala dysponuje wolnymi terminami na I dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępna jest szczepionka mRNA Pfizer-BioNTech. Data przyjęcia II dawki jest wskazywana bezpośrednio podczas przyjęcia I dawki, jednak ze względu na rozpoczynający się okres wakacyjny Szpital oferuje elastyczny dobór daty II dawki szczepienia.

Jednocześnie wyjaśniam, że rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 w Szpitalu można dokonać pod numerami telefonu: 

12 614-25-39, 505 060 359 (w godzinach 8:00-14:30) w dni robocze lub poprzez całodobową i bezpłatną infolinię pod telefonu – 989 lub rejestrację elektroniczną poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.gov.pl/.

Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia,  a następnie otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie są wymagane żadne dodatkowe dane oraz dokumenty, wystarczy, że podany zostanie numer PESEL.

BRAWO, DANIEL!

Daniel Krzemień – z klasy III c,  w roku szkolnym 2020/2021 został  NAJLEPSZYM  UCZNIEM KLAS  I–III.

Mijający rok szkolny był wyjątkowo trudny, mimo to Daniel osiągnął wiele znaczących sukcesów. Największym było zajęcie 1 miejsca w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik . Uzyskał 150 pkt., czyli 100 % prawidłowych odpowiedzi.

Kolejne świetne osiągnięcia Daniela:

 • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w klasie II i III.
 • Tytuł laureata i bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik – 2 edycje.
 • Dobry wynik w  Ogólnopolskim Humanistycznym Konkursie Alfik w kl. III i bardzo dobry wynik w kl. II.
 • I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim .
 • Wyróżnienie w Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim (online).
 • Konkursy plastyczne, zawody pływackie, biegi skawiński, myślenicki.
 • Projekty Miejskiej Biblioteki Publicznej: Znajdziesz mnie w bibliotece. Sposób na pandemię. Literaccy bohaterowie w czasach zarazy. Moja fantastyczna książka.
 • Wzorowa frekwencja w roku szkolnym 2020 / 2021.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć, cieszymy się razem z Tobą i życzymy Ci  kolejnych sukcesów na polu naukowym, sportowym i artystycznym.

PRZEKAZANIE SZTANDARU SZKOŁY

przekazanie sztandaru

24 czerwca 2021r. w Naszej Szkole odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły. Sztandar jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należy mu się taki sam szacunek jak symbolom narodowym. Dla społeczności szkolnej jest symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Sztandar uczy poczucia odpowiedzialności i troski o dobre imię szkoły, godnej postawy i zobowiązuje do przejmowania zasad postępowania Patrona Szkoły, czyli Bohaterów Westerplatte.

Ustępujący poczet sztandarowy w składzie:                               

 Chorąży: Hubert Dyczkowski

 Asysta: Anna Kus, Julia Oliwa

Chorąży: Sebastian Szatan

Asysta: Lena Ceranowicz, Alicja Brzęcka.

Przekazał sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego:

Chorąży: Wojciech Stawowy

Asysta: Maja Piesakowska, Lena Piechota

Chorąży: Filip Ratowski

Asysta: Joanna Szlachetka, Adelejda Cabaj.

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Wycieczka do Warszawy

W dniach 09-10 czerwca 2021 r. trzy  klasy: 5d, 6d, 6f wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszą atrakcją było zoo i  Afrykarium, w którym 3 i pół godziny dzielnie maszerowaliśmy, podziwiając okazy fauny i flory. Po zwiedzaniu zoo ruszyliśmy w kierunku Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie, gdzie dowiedzieliśmy się  mnóstwa ciekawych rzeczy np. na temat katastrofalnej powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 r. 

Następnego dnia udaliśmy się na spacer w okolice Hali Stulecia, aby obejrzeć pokaz fontann multimedialnych, który zachwycił nas wszystkich. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na rynek. Tu odbyła się gra miejska – wszyscy się zaangażowali w poszukiwanie krasnali. Drużyna, która wygrała, dostała w nagrodę  kalendarze z widokami Wrocławia. O godzinie 12:00 dojechaliśmy w pobliże miejsca noszącego nazwę Sky Tower; jest to najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Klasy podzielone na grupy wyjechały na 49. piętro, z którego pięknie było widać panoramę całego miasta. Po przerwie na posiłek wyruszyliśmy w kierunku Krakowa i naszych domów. Podróż mijała szybko i w miłej atmosferze.

Do Myślenic dojechaliśmy o godzinie 20:00. Myślę, że wszyscy uczestnicy tej wycieczki na długo zapamiętają tę wyprawę, gdyż oczekiwaliśmy na nią od ponad roku. 

MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI MŁODZIEŻY W MARSZACH NA ORIENTACJĘ

Orientering

Uczniowie kl. 4a, 4c i 7e wzięli udział w Mistrzostwach Małopolski Młodzieży w Marszach na Orientację. Zawody odbyły się 1 czerwca br. w przepięknych Lasach Błędowskich i w sprzyjającej aurze pogodowej. Na kilkukilometrowej trasie dziecięcej, młodzieżowej i juniorskiej rywalizowało ok.250 osób.

Bazę zawodów zlokalizowano w okolicach punktu widokowego na wzgórzu Czubatka, skąd można podziwiać piękną panoramę Pustyni Błędowskiej, zwanej Polską Saharą. Każda dwuosobowa drużyna otrzymała kartę startową oraz specjalnie przygotowaną mapę o dużym stopniu szczegółowości. Do pomocy był kompas, a za korzystanie z nawigacji w telefonach komórkowych groziła dyskwalifikacja. Zawodnicy startowali co 2 minuty. Ich zadaniem było odnalezienie w terenie wszystkich punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie, oczywiście w wyznaczonym czasie. Punkty te, to tzw. lampiony, czyli biało-pomarańczowe znaczniki przyczepione np. do gałęzi drzewa, krzewu, do skały. Każdy z nich miał swój kod. Jeśli ktoś odnalazł punkt kontrolny, to za pomocą perforatora „kasował’ kartę startową w wyznaczonym polu i na tej podstawie naliczano mu punkty. Dla utrudnienia organizatorzy rozmieścili na leśnych ścieżkach znacznie więcej punktów kontrolnych niż wynikało to z mapy, a za odznaczenie tych niewłaściwych przyznawano punkty karne. Niektórzy zawodnicy pobłądzili i ich leśne poszukiwania nagle zakończyły się …na pustyni! Ale spokojnie, dotarli do mety cali i zdrowi:) Nad ich bezpieczeństwem czuwały służby medyczne oraz życzliwi i uśmiechnięci organizatorzy zawodów (Stowarzyszenie Rozwoju Orienteeringu oraz Akademicki Klub Imprez na Orientację w Krakowie)  na czele z myśleniczanką Panią Kasią Urbaniak i Panem Maciejem Urbaniak, który jest Mistrzem Polski w Indywidualnych Marszach na Orientację.

NASZE DZIEWCZYNY W VI OLIMPIADZIE GIMNASTYCZNEJ

Olimpiada

16.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobczycach odbyła się VI Olimpiada Gimnastyczna organizowana przez Stowarzyszenie Piramida Działań.

Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Milena Gubała z kl. 6b oraz Mariola Gubała z kl. 2a.

I miejsce zdobyła Mariola Gubała.

Dziewczyny wzięły udział w wieloboju gimnastycznym, czyli musiały wykonać:

 • 10 ćwiczeń wolnych (np. stanie na głowie, na rękach, szpagat)
 • skoki (salto lub przewrót w przód po odbiciu z batutu)
 • układ na równoważni (m.in. piruet, „jaskółkę”)
 • skok przez kozła
 • skoki na trampolinie
 • wymyk i odmyk na drążku
 • wyjście siłowe po linie o długości 8 metrów.

Przed ogłoszeniem wyników odbył się konkurs wiedzy gimnastycznej, w którym nagrodę zdobyła Milena Gubała.

MAŁY GEST, WIELKI CEL

Uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na krzywdę innych oraz zaangażują się w pomoc dla chorych dzieci.  Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 5c, którzy wraz z wychowawcą nawiązali współpracę z fundacją „Mały gest, wielki cel”, w której wybrali jednego podopiecznego tej fundacji –  pięcioletniego chłopca chorego na SMA, który potrzebował naszej pomocy. Aby umilić Maćkowi czas choroby postanowiliśmy wysłać mu listy oraz kartki z życzeniami z okazji urodzin. Niektóre dzieci zechciały podzielić się z chłopcem swoimi rzeczami i obdarować go drobnymi upominkami. Wszyscy uczniowie wykonali również dla niego samodzielnie kartkę urodzinową oraz dołączyły do paczki rysunki oraz wiele słodyczy. Dzięki temu, chłopczyk mógł liczyć na nasze wsparcie a uczniowie doświadczyli radości z możliwości dawania i dzielenia się z innymi tym co mają w sobie najlepszego – empatii, wrażliwości oraz życzliwości. Wszystkim Uczniom oraz ich Rodzicom serdecznie dziękuję za dobre i otwarte serca.  Poniżej linki do relacji z urodzin chłopca.

ZAKOŃCZENIE AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Puchatek

17 czerwca zakończyliśmy uroczyście w pierwszych klasach Akademię Bezpiecznego Puchatka. Po całorocznych zajęciach na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy i w internecie z pierwszakami spotkał się pan Sebastian Kruk, st. sierżant z KP Policji w Myślenicach. W trakcie rozmowy z dziećmi został domknięty temat jak dbać o siebie, unikać zagrożeń i bezpiecznie spędzić wakacje – nad wodą, w lesie, w mieście czy na placu zabaw. Jeszcze raz został poruszony temat posiadania przez dzieci ograniczonego zaufania wobec osób obcych – w świecie rzeczywistym i wirtualnym. W ramach Akademii pierwszacy wzięli udział w konkursie plastycznym:

STOP! Nie otwieraj!

STOP! Nie podawaj!

STOP! Nie ujawniaj, nie pokazuj!  – lizako-znaki Bezpiecznie w Internecie i w świecie.

Ponadto wszyscy celująco rozwiązali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, wykazując się odpowiednią wiedzą na temat właściwego zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Patrząc z perspektywy mijającego roku szkolnego można dostrzec wyraźną różnicę w postawach naszych najmłodszych uczniów – wyraźnie wzrosła ich samodzielność i zaradność życiowa. Ich starania zaskutkowały zdobyciem dla szkoły certyfikatu z XII edycji Akademii Bezpiecznego Puchatka, natomiast oni sami z rąk pana policjanta otrzymali pamiątkowe dyplomiki. Dziękuję uczniom, rodzicom i wychowawcom za zaangażowanie.

WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE

wycieczka do zoo

W dniu 16 czerwca 2021 r. klasy pierwsze uczestniczyły w atrakcyjnej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Głównym jej celem było poznanie życia zwierząt w różnorodnych środowiskach.

Przed wejściem na teren ZOO uczniowie zapoznali się z obowiązującym tam regulaminem. Dzieci podziwiały różne ptaki m.in. papugi, bażanty, kanarki, szpaki, sowy. Duże zainteresowanie wzbudziły flamingi. Wielką atrakcją było pingwinarium. Uczniom bardzo podobały się spacerujące żyrafy, antylopy, zebry, tapiry, renifery. Wiele emocji wzbudzili drapieżni mieszkańcy ogrodu, a szczególnie tygrysy i lwy, majestatycznie przechadzające się po swoim terytorium. Zachwycający był widok małp, które akurat spożywały śniadanie. Interesującym miejscem zwiedzania było egzotarium pełne rzadkich gatunków płazów, gadów i ryb. Wyczekiwanymi przez dzieci zwierzętami, okazały się olbrzymie słonie. Dużym przeżyciem było głaskanie i karmienie zwierząt w MINI –ZOO, a szczególnie alpak, lam, kóz karłowatych i osłów.

Skip to content