

„Zaraz zrobisz pierwszy krok ku PRZYGODZIE… Stoisz przed przeszkodą. Pokonując ją, pamiętaj, że jesteś pod opieką dorosłych i nic niebezpiecznego Ci się nie stanie…” Takimi informacjami uczniowie klasy 5c zaczęli pierwsze wyzwanie w wieczornej grze terenowej – MILCZĄCY STRAŻNICY POCHODNI.
Był to projekt z udziałem rodziców, polegający na znajdowaniu przy klimatycznym blasku pochodni kopert z wyzwaniami, które wspólnymi siłami należało wykonać, aby zdobyć nagrodę. Wśród zadań była nie tylko matematyczna łamigłówka i czas przeszły angielskich czasowników nieregularnych, ale przede wszystkim trochę magii różnych zmysłów – dotyku, słuchu, wzroku. Wspominaliśmy klasowe przedsięwzięcia, znajdując ukryte rekwizyty, związane z wycieczkami klasowymi, użyliśmy edukacyjnych aplikacji i …stetoskopu, żeby sprawdzić czy zaczął się już przepływ wiosennych soków w drzewach.
Województwo Małopolskie wraz z Instytutem Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie pragną w sposób szczególny nagrodzić uczniów, którzy wzorując się na Osobie św. Jana Pawła II – Człowieka wielu pasji, rozwijają swoje zainteresowania i talenty. Zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa małopolskiego do ubiegania się o tytuł Małopolskiego Carolusa. Projekt został objęty Honorowym Patronatem przez Metropolitę Krakowskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Tytuł Małopolski Carolus przyznawany będzie w trzech dziedzinach:
Na tytuł Małopolskiego Carolusa składają się: nagroda pieniężna w wysokości 5.000 zł oraz statuetka. Zostanie również przyznane wyróżnienie w danej dziedzinie w wysokości 3.000 zł. Zgłoszenia do V edycji Małopolskiego Carolusa przyjmowane będą do dnia 8 maja 2025 roku.
Uwaga Rodzice! Rusza kolejna edycja warsztatów Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 10-12 lat. Szczegóły organizacyjne na plakacie.
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w Dniu Bez Plecaka, który odbędzie się 1 kwietnia! To nie jest primaaprilisowy żart – tego dnia zostawiamy plecaki w domu i wykazujemy się kreatywnością!
Zamiast tradycyjnego plecaka możecie przynieść swoje książki i przybory w czymś zupełnie nietypowym – ogranicza Was tylko wyobraźnia! Najbardziej oryginalne pomysły zostaną ocenione przez uczniów i nauczycieli, a autor najciekawszego rozwiązania otrzyma nagrodę! Pamiętajcie – im zabawniej i pomysłowiej, tym lepiej! Czekamy na Wasze kreatywne „plecaki” 1 kwietnia! Samorząd Uczniowski
21 marca 2025 roku klasa 2c wybrała się z wiosenną wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Piękna, słoneczna pogoda wprawiła uczniów w wesoły nastrój. Na początku zwiedziliśmy różne oddziały, a w nich zobaczyliśmy bogaty księgozbiór. W oddziale dla dzieci poznaliśmy zasady korzystania z biblioteki i jak zostać czytelnikiem. Wędrowaliśmy między regałami i oglądali ciekawe pozycje znanych i nieznanych książek. Potem rozpoczęły się warsztaty z książką. Wysłuchaliśmy opowiadania Yamady Kobi pt.: „Może – O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku” i zainspirowani jego treścią wykonaliśmy kolorowe książeczki. Dzieci wykazały się pomysłowością i bogatą wyobraźnią, chętni opowiadali o swojej pracy. Na koniec z tajemniczych magazynów z podziemi biblioteki dostaliśmy na pamiątkę książkę do wspólnego przeczytania w klasie. Wracając do szkoły podziwialiśmy pierwsze oznaki wiosny.
21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – święto solidarności, akceptacji i radości. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe, niepasujące skarpetki, symbolizując wsparcie dla osób z zespołem Downa i ich rodzin. Data święta nie jest przypadkowa – nawiązuje do trisomii 21. chromosomu, czyli genetycznej przyczyny zespołu Downa. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej i pokazanie, że osoby z zespołem Downa mogą prowadzić pełne, szczęśliwe życie, jeśli tylko otrzymają odpowiednie wsparcie i akceptację.
Po długiej i chłodnej zimie wreszcie nadeszła wiosna! Dni stają się coraz dłuższe, świat budzi się do życia, a my z nową energią przygotowaliśmy dla Was kolejne wydanie naszej szkolnej gazetki.
W tym numerze czeka na Was wiele ciekawych artykułów i inspirujących rozmów. Szczególnie polecamy wywiad z naszą Panią od geografii, która opowie o swojej pasji do podróży i zdradzi kilka ciekawostek. Nie zabraknie także materiałów o naszych uczniach – ich sukcesach, pasjach i szkolnych przygodach. Oczywiście znajdziecie tu również najświeższe aktualności z życia szkoły oraz wiosenne wyzwanie, które umili Wasze spacery i aktywność na świeżym powietrzu.
Zapraszamy do lektury i życzymy Wam pełnej słońca, radości i inspiracji wiosny!
Redakcja
Dziś uczniowie klasy 2d radośnie przywitali wiosnę, kończąc realizację projektu edukacyjnego „Wiosenne Odliczanie”. Przez ostatnie dni codziennie wykonywali karty pracy związane z tą porą roku oraz poznawali ciekawostki o wiośnie. Z tej okazji dzieci ubrały się w kolorowe, wiosenne stroje, na głowach miały piękne kwiatowe wianki, a twarze ozdobiły barwnymi wzorami i ozdobami. Wspólnie wykonaliśmy ogromną kolorowankę „Witaj Wiosno”, która dodała jeszcze więcej radości do naszego świętowania.
Uczniowie, których pracę zostały wysłane na konkurs ogólnopolski to:
– Hanna Pucz klasa 3d
– Aleksandra Skóra 3d
– Daniel Krzemień 7d
– Amelia Burda 3d
– Maria Nieć 8a
Konkurs ten miał na celu:
– umożliwienie uczestnikom wyrażenie odczuć i refleksji
– popularyzacja zwierząt ze skrzydłami i dostrzeżenie obiektów w naszym otoczeniu, które mają skrzydła
– kształtowanie wrażliwości plastycznej
Dziękuję za przygotowanie interesujących, pięknych prac. Rozwijajcie swoje pasję związane z rysowaniem.