Kategoria: Projekty

KLASA 2D POWITAŁA WIOSNĘ!

KLASA 2D POWITAŁA WIOSNĘ!

Dziś uczniowie klasy 2d radośnie przywitali wiosnę, kończąc realizację projektu edukacyjnego „Wiosenne Odliczanie”. Przez ostatnie dni codziennie wykonywali karty pracy związane z tą porą roku oraz poznawali ciekawostki o wiośnie. Z tej okazji dzieci ubrały się w kolorowe, wiosenne stroje, na głowach miały piękne kwiatowe wianki, a twarze ozdobiły barwnymi wzorami i ozdobami. Wspólnie wykonaliśmy ogromną kolorowankę „Witaj Wiosno”, która dodała jeszcze więcej radości do naszego świętowania.

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA – WYCIECZKA KLASY 2B I 2D

POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA - WYCIECZKA KLASY 2B I 2D

W ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody”, uczniowie klas 2b i 2d mieli okazję odwiedzić salon fryzjerski prowadzony przez panią Annę Brytańczyk i zapoznać się z zawodem fryzjera. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się, na czym polega codzienna praca fryzjera, jakie narzędzia są niezbędne w tym zawodzie oraz jakie umiejętności są potrzebne, aby zostać dobrym specjalistą. Fryzjerzy opowiedzieli o różnych technikach strzyżenia, stylizacji i pielęgnacji włosów, a także pokazali, jak dbać o higienę i bezpieczeństwo w salonie.

MAM TALENT – RELACJA Z KONKURSU

mam talent - relacja z konkursu

AKTYWNIE BEZ TELEFONU

Plakat AKtywnie bez telefonu

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

26 lutego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim był Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym i ciepłym powitaniem przedszkolaków i ich rodziców przez panią dyrektor Justynę Otfinowską oraz przewodniczącego szkoły Bartłomieja Janię. Po krótkim wstępie dzieci wraz z opiekunami udały się na przygotowane przez nauczycieli zajęcia.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji – zajęcia z robotyki, tańce integracyjne, zabawy stolikowe, kolorowanki, gry planszowe. Ciekawym doświadczeniem były kreatywne zabawy w klockach piankowych oraz przejście przez ścieżkę sensoryczną, która rozwijała zmysły maluchów. Dzieci mogły brać także udział w eksperymentach przyrodniczych i zajęciach plastycznych gdzie z entuzjazmem malowały kolorowe obrazki, tworzyły prace z modeliny i kwiatki z bibuły. Nie zabrakło również edukacyjnych zabaw matematycznych oraz kreatywnych ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie i wyobraźnię.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ZWIERZĘCY ALFABET” – KOLEJNE SPOTKANIE ZE ŚWIATEM ZWIERZĄT

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "ZWIERZĘCY ALFABET" – KOLEJNE SPOTKANIE ZE ŚWIATEM ZWIERZĄT

W lutym uczniowie klas II b i II d kontynuowali realizację innowacji pedagogicznej „Zwierzęcy alfabet”, poznając kolejne zwierzęta: niedźwiedzia, mrówkę i owcę.

Podczas zajęć dzieci odkrywały ciekawostki na temat życia tych zwierząt, ich środowiska naturalnego oraz roli w ekosystemie. Dowiedziały się m.in., jak niedźwiedź przygotowuje się do zimy, dlaczego mrówki są nazywane pracowitymi owadami oraz jakie znaczenie ma owca w gospodarce człowieka. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, oglądali filmy edukacyjne oraz uczestniczyli w zabawach i zadaniach tematycznych.

PROJEKT EDUKACYJNY 1000-LECIE KRÓLESTWA POLSKIEGO

PROJEKT EDUKACYJNY 1000-LECIE KRÓLESTWA POLSKIEGO

Nasza Szkoła bierze udział w Projekcie Edukacyjnym 1000- lecie Królestwa Polskiego.

Celem tego projektu jest pogłębienie wiedzy na temat czasów i życia pierwszego koronowanego króla Polski Bolesława Chrobrego oraz inspirowanie uczniów do poszerzenia wiedzy z historii pierwszych Piastów.

Pierwszym etapem projektu był udział  w warsztatach w Muzeum Niepodległości  w Myślenicach pt.: „KRÓLESTWO”. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość poznać legendy związane z początkami państwa polskiego oraz dynastii Piastów, dowiedzieć się do jakiego ludu indoeuropejskiego należeli nasi przodkowie, skąd pojawili się na terenach między Odrą a Bugiem, jakie plemiona zamieszkiwały obszar dzisiejszej III Rzeczpospolitej oraz poznać historie panowania pierwszych trzech historycznych władców naszego kraju. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał swój własny miecz koronacyjny, na podstawie „Bolesławowego Szczerbca”, który do dziś przechowywany jest w Skarbcu Koronnym na Wawelu.

Kolejnym etapem są konkursy:

– Dla klas 1- 3 konkurs na projekt banknotu z Bolesławem Chrobrym lub monety na Tysiąclecie koronacji Bolesława Chrobrego (technika dowolna, praca indywidualna).

– Dla klas 4-8 konkurs plastyczny na wykonanie gry planszowej pt: Na zamku u Polskich Królów (grę może stworzyć zespół maksymalnie 3 osobowy).

– Dla klas 4 i 5 konkurs wiedzy na temat Bolesława Chrobrego. (Materiały będą dostępne u Pani Anny Góreckiej). Konkurs wiedzy odbędzie się 14 marca 2025 r.

– Dla klas 6-8 konkurs na scenariusz filmu pt: Gratulacje dla Bolesława Chrobrego z okazji koronacji. Scenariusze proszę przesłać na Pani Joanny Bugaj
w formacie Word na e.mail: jbugaj@sp2myslenice.edu.pl

Prace plastyczne podpisane, należy złożyć do sali 211 do 14 marca 2025 r. włącznie.

Zachęcamy do udziału w konkursach. Czekają atrakcyjne nagrody.

POTYCZKI Z POLSZCZYZNĄ

POTYCZKI Z POLSZCZYZNĄ

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się lekcje okolicznościowe. Ich celem była popularyzacja wiedzy na temat języka ojczystego. Uczniowie mieli możliwość wykonania zadań, które odnosiły się do znajomości lektur i ich autorów, frazeologizmów, przysłów, zapożyczeń, homonimów, komunikacji, gramatyki. Rozgrywki wymagały także  kreatywnego myślenia i poczucia humoru, a przyjęły ulubioną przez młodzież formę gry. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę, jak również zyskać nową perspektywę na znaczenie i piękno języka polskiego.

NARTY JAKO SPOSÓB NA DOBRĄ ZABAWĘ

NARTY JAKO SPOSÓB NA DOBRĄ ZABAWĘ

Ferie zimowe to dla dzieci czas odpoczynku od szkolnych obowiązków.  Jest to też  doskonała okazja do nauki jazdy na nartach, z której skorzystała grupa uczniów z naszej szkoły w ramach kolejnej już edycji projektu „Szkoła na narty” zorganizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Dla wielu był to pierwszy kontakt z tym sportem, a w takich przypadkach niezwykle ważną rolę odgrywają instruktorzy narciarscy, którzy potrafili nie tylko przekazać wiedzę techniczną, ale także zadbać o bezpieczeństwo uczniów i wprowadzić ich w świat narciarstwa w sposób odpowiedni do ich wieku i umiejętności.

Czas spędzony na nartach był doskonałą okazją do rozwoju, ale także dostarczył niezapomnianych  wrażeń, które zostaną z nami na długo. Będą o tym przypominać pamiątkowe dyplomy i medale wręczone dzieciom przez Wiceburmistrza Myślenic.

Większość uczestników deklaruje kontynuację nauki i doskonalenie jazdy.

Życzę powodzenia i do zobaczenia na stoku!

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EUROPA I JA W KLASIE IID

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EUROPA I JA W KLASIE IID

W lutym uczniowie klasy II d w ramach projektu edukacyjnego „EUROPA I JA” zgłębiali tajniki języka włoskiego. Dzieci stworzyły własny słownik obrazkowy, w którym umieściły najważniejsze włoskie słówka, ilustrując je własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Było to nie tylko świetne ćwiczenie językowe, ale także rozwijające kreatywność i zdolności plastyczne.

Podczas zajęć uczniowie nauczyli się również liczyć do dziesięciu po włosku, co sprawiło im wiele radości. Nauka poprzez zabawę, łączenie różnych aktywności oraz odkrywanie nowych kultur to główne cele projektu „EUROPA I JA”, w którym klasa II d bierze udział przez cały rok szkolny.

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Święta to nie tylko miła atmosfera, piękne ozdoby, kolędy i pyszne posiłki w rodzinnym gronie. To czas, kiedy dobro realnie zwycięża zło. Wnętrze człowieka to nieustanna walka z własnymi słabościami i wadami, ale zawsze jest Nadzieja, która w tym właśnie czasie z wielką mocą przychodzi na świat. Właśnie ten aspekt Bożego Narodzenia poprzez wspaniały występ uczniów klasy 3d (wych. I. Wójtowicz i P. Zając) udało się pokazać społeczności naszej szkoły i zaproszonym gościom. Jak  co roku,  na świąteczne spotkanie zaprosiliśmy podopiecznych z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice.

MAKIETA ZACZAROWANEJ ZAGRODY W KLASIE 2B

MAKIETA ZACZAROWANEJ ZAGRODY W KLASIE 2B

Wykonanie makiet „Zaczarowanej zagrody” przez uczniów klasy 2b to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą, rozwijającym zarówno kreatywność, jak i umiejętność współpracy. Uczniowie mieli okazję wyobrazić sobie, jak wyglądałaby zaczarowana zagroda, bazując na lekturze, oraz jak połączyć magiczny świat książki z rzeczywistością. Praca nad makietą „Zaczarowanej zagrody” była realizowana w grupach, co pozwoliło uczniom nauczyć się skutecznego podziału obowiązków, współdziałania i wzajemnego szacunku podczas realizacji zadania.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „ZWIERZĘCY ALFABET” W KLASIE 2B I 2D

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "ZWIERZĘCY ALFABET" W KLASIE 2B I 2D

W listopadzie i grudniu uczniowie klas 2b i 2d w ramach innowacji pedagogicznej „Zwierzęcy alfabet” mieli okazję bliżej poznać fascynujące zwierzęta, takie jak: emu, flaming, goryl, hipopotam, indyk i jaskółka. Każde z tych stworzeń posłużyło jako inspiracja do nauki o różnorodności świata przyrody i jego niezwykłych mieszkańcach.

Efekty zajęć:

  • Dzieci poszerzyły słownictwo związane ze światem przyrody, nauczyły się rozpoznawać i charakteryzować te gatunki.
  • Rozwinęły swoje umiejętności poznawcze, m.in. poprzez obserwację zdjęć, filmów edukacyjnych oraz wykonywanie prac plastycznych inspirowanych omawianymi zwierzętami.
  • Dzięki zajęciom wzrosło ich zrozumienie i szacunek do przyrody oraz potrzeba dbania o ochronę środowiska.
Skip to content