Kategoria: Projekty

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

W piątek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy od września będą już czwartoklasistami. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej wprowadzeniem sztandaru szkoły. Zgromadzeni uczniowie odśpiewali hymn narodowy, a następnie ciepłe i serdeczne słowa do uczniów skierowała pani dyrektor szkoły Justyna Otfinowska. Podczas akademii wręczono statuetkę dla najlepszego ucznia klas I -III, którą w tym roku otrzymała Oliwia Godniak z klasy III a. Uczennica osiągnęła wysokie wyniki w nauce, godnie reprezentowała szkołę w licznych konkursach gminnych, wojewódzkich oraz międzynarodowych.

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”.
W czwartek 20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII. Na początku uroczystości Przewodnicząca Rady Rodziców p. Kinga Tomal złożyła życzenia uczniom opuszczającym mury naszej szkoły. Następnie odbyło się  przekazanie Sztandaru Szkoły nowo wybranemu Pocztowi Sztandarowemu.

W drugiej części klasa VIIc, w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, pożegnała krótkim występem klasy VIII. Nie zabrakło życzeń, piosenki w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz cytatów słynnych ludzi, którzy odnieśli sukces w życiu , m.in. Stevea Jobsa, Alberta Einstaina, Abrahama Lincolna i wielu innych.

Oto niektóre z nich:

WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW W KLASACH IV – VII

WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW W KLASACH IV - VII

Dnia 20 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klas IV – VII. Uczniowie otrzymali od pani dyrektor Justyny Otfinowskiej gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe za osiągnięcia w różnorodnych konkursach – edukacyjnych, profilaktycznych, o zasięgu wojewódzkim lub ogólnopolskim. Najlepsi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. Wyrazy uznania usłyszeli ci, którzy dzielnie nie opuścili ani jednego dnia w szkole (a byli tacy!). Pamiętano również o najlepszych czytelnikach i o uczniach, którzy poczynili największe postępy w przeciągu roku szkolnego.

UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU SZKOŁY

Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Udział sztandaru oraz jego asysty stanowi ważny element oprawy ceremonialnej uroczystości szkolnych, państwowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych. Podczas uroczystości przekazania sztandaru ustępujący poczet sztandarowy w składzie: Chorąży – Mieszko Fąfara Asysta –Gabriela Batko, Justyna Żak Chorąży- Michał Wołoszyn Asysta – Maja Oskwarek, Gaia Stempień wypowiedzieli ważne słowa: „ Przekazujemy Wam ten sztandar, wierząc, że godnie będziecie reprezentować imię naszej szkoły” i przekazali sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego w składzie: Chorąży: Bartłomiej Szlachetka Asysta: Oliwia Ostafin, Zuzanna Górka Chorąży: Leon Kostrz Asysta: Oliwia Brózda, Amelia Wójtowicz którzy ślubowali: „ Przyjmujemy ten sztandar i przyrzekamy strzec honoru szkoły, jak honoru ojczyzny strzegli Bohaterowie Westerplatte”. mgr Joanna Bugaj

Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Udział sztandaru oraz jego asysty stanowi ważny element oprawy ceremonialnej uroczystości szkolnych, państwowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych. Podczas uroczystości przekazania sztandaru ustępujący poczet sztandarowy w składzie:

Chorąży – Mieszko Fąfara

Asysta –Gabriela Batko, Justyna Żak

Chorąży- Michał Wołoszyn

Asysta – Maja Oskwarek, Gaia Stempień

wypowiedzieli ważne słowa: Przekazujemy Wam ten sztandar, wierząc, że godnie będziecie reprezentować imię naszej szkoły i przekazali sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego w składzie:

WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW W KLASACH I – III

WRĘCZENIE NAGRÓD I DYPLOMÓW W KLASACH I - III

Dnia 19 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste wręczenie nagród i dyplomów za osiągnięcia i sukcesy uczniów klas I – III. Z rąk pani dyrektor Justyny Otfinowskiej dyplomy odebrali uczestnicy konkursów o zasięgu ogólnopolskim:  Alfik, Kangur Matematyczny oraz Świetlik. Nagrody otrzymali też uczestnicy szkolnych konkursów plastycznych, literackich oraz za komputerowe projekty. Doceniono również najlepszych czytelników z każdego pionu klasowego oraz uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia nauki. Nagrodzono też trud i pracę dzieci uczestniczących cały rok  w dodatkowych zajęciach indywidualnych.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU SZTUKA EMOCJI

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU SZTUKA EMOCJI

W poniedziałek 10 czerwca uczniowie klasy 5 b i 7 b wspólnie uczestniczyli w zajęciach podsumowujących i zarazem kończących II edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Sztuka Emocji”. Uczniowie wykonali wspólną pracę plastyczną przedstawiającą emocje poruszane w ciągu całego roku szkolnego na zajęciach wychowawczych. I tak na czynniki pierwsze rozkładaliśmy następujące emocje: zachwyt, gniew, zaskoczenie, żal, zazdrość, spokój, podziw i odwagę. Do analizy emocji wykorzystywaliśmy różne dziedziny sztuki, takie jak: rzeźba, taniec, muzyka, teatr, film, literatura, fotografia i sztuki plastyczne.

SZYDEŁKOWANIE W KLASIE 1B

SZYDEŁKOWANIE W KLASIE 1B

Uczniowie klasy 1b w ramach innowacji pedagogicznej „szydełko w dłoni mam” uczyli się szydełkowania. W tym roku szkolnym poznawali podstawy tej techniki. Zaznajomili się z elementarnymi  pojęciami takimi jak: łańcuszek, pętelka, półsłupek. Ciężko trenowali swoje dłonie tworząc pierwsze szaliki dla lalek, kocyki i breloczki. Umiejętności te wykorzystają w przyszłym roku szkolnym. Dzięki szydełkowaniu  uczniowie zwiększali sprawność swoich dłoni, doskonalili koordynację wzrokowo-ruchową oraz trenowali koncentrację i cierpliwość . Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości w tym niełatwym zadaniu jakim jest posługiwanie się włóczka i szydełkiem.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE”

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE"

Innowacja realizowana była przez uczniów klas 2b, 3a i 3c. Celem innowacji było wyzwalanie ekspresji twórczej poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Rozwijana była również wyobraźnia i kreatywność dzieci. Dzięki tworzeniu prac plastycznych uczniowie doskonalili motorykę małą oraz kształtowali  wiarę we własne możliwości. Przy wykonywaniu zadań dzieci doskonale się bawiły. Działania związane z innowacją prowadzone były raz w miesiącu i polegały na wybraniu i wykonaniu jednego z trzech dostępnych zadań na dany miesiąc.

GREEN WEEK W NASZEJ SZKOLE

GREEN WEEK W NASZEJ SZKOLE

„Oszczędzamy wodę” – pod takim hasłem, w dniach 3-7 czerwca, odbywał się Europejski Zielony Tydzień – Green Week. To idealna okazja, by wspólnie pochylić się nad niezwykle ważnym zagadnieniem, jakim jest ochrona zasobów wodnych.

W ramach obchodów Green Week uczniowie klasy 5c uczestniczyli w warsztatach o oszczędzaniu wody. Warsztaty zostały zorganizowane w MZWiK w Myślenicach. Na zajęciach uczniowie utrwalili wiedzę na temat sposobów oszczędzania wody. Dowiedzieli się też ile wody zużywa się w produkcji żywności, odzieży czy elektroniki.

Czy wiesz, że wyprodukowanie jednej tabliczki czekolady (100g) wymaga ponad 1700 litrów wody!

Na zakończenie warszatów zbadali doświadczalnie jaki sposób mycia naczyń jest oszczędniejszy: pod bieżącą wodą czy w zamkniętej komorze zlewu. Efekty widać na zdjęciach.

Mamy nadzieję, że wspólne zgłębianie tej niezwykle ważnej tematyki przyczyni się do kształtowania wśród młodzieży prawidłowych postaw proekologicznych.

W naszych łazienkach I na korytarzach pojawiły się porady jak możemy oszczędzać wodę w domu każdego dnia – zachęcamy do lektury!

TADEUSZ KOŚCIUSZKO – BOHATER DWÓCH NARODÓW

TADEUSZ KOŚCIUSZKO - BOHATER DWÓCH NARODÓW

Tadeusz Kościuszko to jeden z najbardziej znanych i cenionych Polaków. Jest bohaterem nie tylko dla Polaków, ale także Amerykanów i Białorusinów. Kościuszko –Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej, a także generał brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

W tym roku przypada 230 rocznica Powstania Kościuszkowskiego.  Z tej okazji w ramach projektu edukacyjnego klasa 7d pod opieką mgr Joanny Bugaj i mgr Justyny Łętochy wzięła udział  w wykładzie Bogdana Goca pt. ,,Tadeusz Kościuszko – inżynier wolności” w Muzeum Niepodległości w Myślenicach . Młodzież miała okazję utrwalić informacje o tym wielkim Polaku, ale i spojrzeć na jego postać w nieco szerszym kontekście. Kolejnym etapem projektu był konkurs wiedzy. I miejsce w konkursie zajęła Amelia Bisztyga, II miejsce Milena Wrona, III miejsce Antoni Wójcik. Gratulujemy. Trzecim celem uczniów  będzie wycieczka na Kopiec Kościuszki w Krakowie.

„RAZEM PROJEKTUJEMY”

PLAKAT "RAZEM PROJEKTUJEMY"

Projekt “Razem Projektujmy” – uczniowie klas 6e, 8a, 8c, 8d stworzyli Infografike na temat “Bezpiecznego korzystania z Internetu”. Co to takiego infografika? Graficzna wizualizacja informacji, danych i wiedzy, zaprojektowana tak, by przekazywać odbiorcom złożone dane w przystępny i jasny sposób. W galerii dostępne są wybrane prace uczniów.

Dziękuję za zaangażowanie, pomysłowość oraz współpracę nad 4 projektami które udało nam się  stworzyć.

PODSUMOWANIE PROJEKTU „KLASA W TERENIE” W KLASACH PIERWSZYCH

PODSUMOWANIE PROJEKTU „KLASA W TERENIE” W KLASACH PIERWSZYCH

Klasy pierwsze zakończyły realizowany w bieżącym roku szkolnym projekt edukacyjny „Klasa w terenie”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i dzielili się wrażeniami projektowymi. Naszym zdaniem projekt „Klasa w terenie” jest wyjątkową inicjatywą, która promuje edukację na świeżym powietrzu, oferując liczne korzyści zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Edukacja terenowa, angażując różne zmysły i oferując bezpośrednie doświadczenia, może znacząco wzbogacić tradycyjny proces nauczania. Zachęcamy wszystkie szkoły do włączenia tego typu aktywności do swojego programu nauczania, aby stworzyć inspirujące i angażujące środowisko edukacyjne.

ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU „LITERKI W AKCJI” W KLASIE 1D

ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU „LITERKI W AKCJI” W KLASIE 1D

Edukacja wczesnoszkolna stanowi fundament, na którym dzieci budują swoją przyszłą wiedzę i umiejętności. W klasie pierwszej kluczowe jest rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez twórcze i aktywizujące podejście do nauki. Wprowadzenie liter alfabetu może być fascynującą przygodą edukacyjną. Dzięki różnorodnym metodom nauczania, dostosowanym do indywidualnych potrzeb uczniów, dzieci zyskują nie tylko wiedzę, ale również pozytywne doświadczenia edukacyjne, które będą procentować w przyszłości. Zachęcanie dzieci do aktywnego udziału w procesie nauki sprawia, że stają się one bardziej samodzielne i pewne siebie, co jest kluczowe dla ich dalszego rozwoju edukacyjnego i osobistego.

Skip to content