Kategoria: Projekty

KLASY PIERWSZE W TERENIE – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KLASA W TERENIE”

KLASY PIERWSZE W TERENIE - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "KLASA W TERENIE"

Od września klasy pierwsze biorą udział w Ogólnopolskim projekcie “Klasa w Terenie”. W ramach projektu realizowały zadanie obserwacja zmian w przyrodzie. Uczniowie założyli klasowe zielniki, kategoryzując rośliny według kolorów. Obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie na wiosnę, ptaki oraz dokładnie lupami sprawdzali budowę kory drzewa, kwiatów wiosennych i krzewów oraz budzących się do życia małych roślin i robaczków. Aktywny czas na świeżym powietrzu uświetniły zabawy ze skakankami, bańkami mydlanymi oraz chustą animacyjną i różnymi przyrządami takimi jak ringo i samoloty. Na koniec intensywnych zabaw mających na celu obserwację zmian w przyrodzie wszyscy wspólnie zrobiliśmy piknik i zajadaliśmy nasze smakołyki na łonie natury.

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2024

ETAP GMINY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU W RUCHU DROGOWYM 2024 - WYNIKI

W dniu 10 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach odbył się Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju wzięło udział pięć szkół z grupy młodszej (grupa I) oraz osiem z grupy starszej (grupa II).

Turniej składał się z trzech konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych.  Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.

Po ukończeniu turnieju klasyfikacja wygląda następująco:

  • Grupa I – klasyfikacja drużynowa

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Jaworniku

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (opiekun: Zdzisław Mirek)

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

V miejsce: Szkoła Podstawowa w Drogini

  • Grupa I – klasyfikacja indywidualna

I miejsce: Aleksandra Sosin – Szkoła Podstawowa w Jaworniku

II miejsce: Patrycja Batko – Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

III miejsce: Karolina Czystowski – Szkoła Podstawowa w Jaworniku

  • Grupa II – klasyfikacja drużynowa

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (opiekun: Tomasz Biel)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Jaworniku

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Zasani

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Polance

V miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach

VI miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Myślenicach

VII miejsce: Szkoła Podstawowa w Głogoczowie

VIII miejsce: Szkoła Podstawowa w Drogini

  • Grupa II – klasyfikacja indywidualna

I miejsce: Zofia Piesakowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

II miejsce: Tomasz Pachoń – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

III miejsce: Anna Miłek – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, Pani Dyrektor Justyny Otfinowskiej oraz zaproszonych gości.

W etapie powiatowym, który również odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach, Gminę Myślenice reprezentować będzie:

  • Szkoła Podstawowa w Jaworniku – grupa I (zwycięzca)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach – grupa I (gospodarz)
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach – grupa II (gospodarz oraz zwycięzca)

Relacja z konkursu w pierwszej części Kuriera Myślenickiego – odcinek 314.

PROJEKT RAZEM PROJEKTUJEMY W KLASACH 8A I 7A

PROJEKT RAZEM PROJEKTUJEMY W KLASACH 8A I 7A

Uczniowie klasy 8a stworzyli logo do wybranych pracowni w szkole. Była to m.in.: pracownia ekologiczna, polonistyczna, informatyczna.

Każdy z uczniów wykazał się umiejętnościami twórczymi. Uczniowie podczas pracy brali pod uwagę takie zasady:

  • Prostota logo– bez zbędnych elementów. Mniej znaczy więcej. Prostsze i łatwiejsze do zapamiętania logo, lepiej pasuje do identyfikacji wizualnej całości. Prosty, przejrzysty element graficzny sprawia bardziej profesjonalne wrażenie.
  • Nowoczesność – to podstawa. Wyjdź poza schemat.
  • Trzy kolory –  Unikaj kolorystycznego bałaganu. Niepotrzebnych barw. Kolor, odcień, nasycenie, saturacja. Kolory muszą wzbudzać pozytywne emocje u odbiorcy.
  • Maksymalnie dwa kroje pisma – podobnie jak wyżej, unikniesz bałaganu i miszmaszu odwracającego uwagę.

Natomiast uczniowie klasy 7a wykonali projekt w parach i dotyczył on  strony tytułowej gazetki szkolnej.

Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnością pracy w parach,  rozwinęli wyobraźnie przestrzenną oraz swoją kreatywność. Nasi zdolni uczniowie wykonali piękne prace.

Zachęcam do obejrzenia galerii z logo oraz okładkami gazetki szkolnej.

MARCOWY SPOKÓJ – PROJEKT SZTUKA EMOCJI

MARCOWY SPOKÓJ – PROJEKT SZTUKA EMOCJI

W marcu pochyliliśmy się nad spokojem. Marzec to miesiąc przemian w przyrodzie. Warto było więc do tego dołożyć emocję, którą jest spokój. Jest to ważny stan emocjonalny, bo otwiera oczy na świat w inny sposób, wycisza i umożliwia skupienie. Spokój może być lekarstwem na trudności dnia codziennego, pozwala zatrzymać się i spojrzeć trochę z dystansu na nasze emocje.

Klasa 7b wykorzystała w tym celu muzykę poważną, a w szczególności Chopina, Bacha i Beethovena oraz mandale, które każdy ozdabiał według własnego uznania. Mamy nadzieję, że to pomogło uczniom wyciszyć się oraz odnaleźć swój własny spokój.

Klasa 5b z kolei szukała swojego własnego sposobu na spokój. Argumentacją były tu czynności, które dają wyciszenie, odpoczynek i pozwalają na właściwą regulację emocji nieprzyjemnych, w tym pobudliwości i gwałtownych reakcji. Każdy z 18 uczniów podał swoją indywidualną „receptę” na spokój (vide plakat w galerii zdjęć).

Jolanta Żaba, Alicja Wróblewska, Aneta Dziewońska

PROJEKT PUDEŁKA HAPPY-CHWIL W TERENIE

PROJEKT PUDEŁKA HAPPY-CHWIL W TERENIE

Uczniowie klasy 6a kontynuując projekt „Pudełko Happy-Chwil”, postanowili wyjść w środę 27.03.2024r. na myślenicki rynek i wręczyć przechodniom własnoręcznie zrobione podarunki, które powstały podczas wspomnianych już na początku miesiąca warsztatów. Pudełka zawierały miłą sentencję, motywujący cytat, który wcześniej uczniowie sami wybrali.

Okazało się, że zadanie wcale nie było takie proste, jak myśleliśmy. Jednak osiągnęliśmy swój cel i pudełka zostały wręczone. Wywołały mnóstwo uśmiechu, stały się symbolem bezinteresownej dobroci i ludzkiej życzliwości. Dla nas była to cenna lekcja. Okazało się, że naprawdę niewiele potrzeba, aby „zrobić komuś dzień”.

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „LITERKI W AKCJI” – KLASA 1 D

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „LITERKI W AKCJI” – KLASA 1 D

W bieżącym roku szkolnym klasa I d bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji”. Meldujemy wykonanie zadań z lutego i marca.

W lutym wykonaliśmy kolorowe dyktando. Za pomocą białych kredek świecowych i farb tworzyliśmy prace, wypełnione poznanymi literami, a następnie w parach analizowaliśmy swoje pismo. Nauczyliśmy się, jak konstruktywnie i z szacunkiem udzielać sobie rad, unikając wyśmiewania czy krytyki prac innych. Ta zabawa nie tylko utrwalała poznane litery, ale także rozwijała umiejętności społeczne uczniów.

INNOWACJA „LAPBOOKOWA NAUKA – CZTERY PORY ROKU” – WIOSNA W KLASACH PIERWSZYCH

INNOWACJA „LAPBOOKOWA NAUKA – CZTERY PORY ROKU” – WIOSNA W KLASACH PIERWSZYCH

Uczniowie klas pierwszych w ramach innowacji pedagogicznej „Lapbookowa nauka – cztery pory roku” wykonali wiosenne lapbooki.

Lapbooki są fantastycznym narzędziem do interaktywnej nauki i twórczego wyrażania się, zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych. Tworzenie lapbooków na temat wiosny było dla nas ciekawym doświadczeniem edukacyjnym. Utrwaliliśmy nazwy i wygląd wiosennych kwiatów, poznaliśmy ich budowę. Dodaliśmy zakładkę poświęconą owadom wiosennym, takim jak pszczoły, motyle, biedronki, i inne. Utrwaliliśmy informacje o wiosennej pogodzie i powiedzeniach, związanych z ta porą roku.

ZAJĘCIA SPORTOWE

w dniu dzisiejszym (25 marca) rusza nabór na zajęcia na Hali Sportowej na Zarabiu dla uczniów klas I do V szkół podstawowych pn. GIMNASTYKA DLA ZDROWIA – zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Zapisy tym razem odbywają się elektronicznie przez formularz dostępny poniżej lub udostępniony na stronie www.myslenice.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Po stworzeniu listy uczestników w dniu 3 kwietnia wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie naszej gminy wraz z przydzieleniem do grup (również w tym wypadku decyduje kolejność zgłoszeń). Dowóz we własnym zakresie.  Pierwsze zajęcia odbędą się już 8 kwietnia zgodnie z harmonogramem.

Kart zgłoszeniowe będą zbierane od Rodziców pomiędzy 3 a 8 kwietnia (po otrzymaniu z gminy informacji o zakwalifikowanych do projektu uczestnikach).

Link do zapisów: https://forms.gle/R7Edjoib4EE3wp9U6

 W I edycji projektu w 2023 roku w zajęciach uczestniczyło 138 uczniów, w 2024 ilość miejsc jest ograniczona do 120 osób (grupy maksymalnie 15 osobowe).PLAKAT zajęcia sportowe

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

W piątek klasy 1b i 1d wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wspólnie wykonywaliśmy kartki wielkanocne dla naszych rodzin. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do twórczego wyrażania się poprzez sztukę oraz zapoznanie ich z tradycjami i symboliką związaną z Wielkanocą.

Możliwość wyboru kolorów, wzorów i technik malowania czy rysowania pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Widząc efekt swojej pracy w postaci pięknie wykonanej kartki, dziecko zyskuje poczucie satysfakcji oraz wzmacnia swoją samoocenę. Otrzymywanie pochwał za wykonaną pracę dodatkowo buduje pewność siebie. Wykonane przez dzieci kartki są wyjątkowe i pełne osobistego wyrazu. Odbiorca takiej kartki z pewnością doceni unikalność i wkład dziecka w jej stworzenie.

Wykonywanie kartek wielkanocnych to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do nauki i rozwijania się, zarówno pod względem artystycznym, jak i emocjonalnym.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W DWÓJCE

W pierwszy dzień wiosny załóż skarpetki nie do pary

i przyjmij skarpetkowe wyzwanie!

Wspólnie zmieńmy myślenie o Zespole Downa😊

Wszyscy jesteśmy równi, chociaż różni – pamiętajcie o tym każdego dnia!

Skarpetkowo pozdrawiamy!

Redakcja 2News

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA – KLASA 1 D

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY EUROPA I JA – KLASA 1 D

Uczniowie klasy 1 d wykonali kolejne, 5 już zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa i Ja”. Tym razem poznaliśmy rośliny i zwierzęta, które możemy spotkać Grecji. Wspólnie wykonaliśmy masę solną, a następnie ulepiliśmy zwierzątka, które spodobały nam się najbardziej. Końcowym etapem naszej pracy, było malowanie przygotowanych przez nas prac. Nie spodziewaliśmy się aż tak fantastycznego efektu! Zapraszamy do galerii zdjęć 😊

SZTUCZNA INTELIGENCJA NA LEKCJACH INFORMATYKI

OBRAZ STWORZONY PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGERN

Uczniowie z klasy 4a i 7b tworzyli  obrazy za pomocą sztucznej inteligencji dzięki DALL·E 3. Po przedstawieniu opisu tekstowego sztuczna inteligencja generowała zestaw obrazów. Uczniowie opisali postacie z książek m.in.: Zosie z Pana Tadeusza, Legolasa z Hobbita. Tworzyli również postacie nierealne oraz krajobrazy.

ODWAGA W LUTYM – INNOWACJA SZTUKA EMOCJI

ODWAGA W LUTYM – INNOWACJA SZTUKA EMOCJI

W lutym zmierzyliśmy się z odwagą. Nie jest to emocja, ale suma emocji, która przekłada się na działania, jakie podejmujemy mimo lęku, niepewności czy groźby paniki. Odwaga dla każdego jest inną i niepowtarzalną mieszanką emocji. Wiąże się z ryzykiem, podjęciem wyzwania, ale też np. obawą, niepewnością czy strachem. Być może z nadzieją, współczuciem, empatią, a nawet miłością.

Klasa 7b do realizacji tego tematu wykorzystała film pt.: „Cyrk motyli”, w którym to główny bohater odkrywa w sobie pozytywne cechy i przechodzi wewnętrzną przemianę. „Im trudniejsza walka, tym większe będzie zwycięstwo”- te słowa skierował do bohatera dyrektor cyrku, aby mu uświadomić, że każdy ma talenty, nad którymi powinien pracować. Czasem wymaga to wielkiej walki i wysiłku, ale dalsza część filmu pokazuje, że warto.

Natomiast klasa 5b o odwadze  rozmawiała na podstawie mitologicznej postaci Odyseusza.

Jolanta Żaba, Alicja Wróblewska i Aneta Dziewońska

Skip to content