Kategoria: Wycieczki

WARSZTATY W MZWIK DLA KLAS CZWARTYCH „WODA W PRZYRODZIE”

WARSZTATY W MZWIK DLA KLAS CZWARTYCH "WODA W PRZYRODZIE"

W październiku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach pt. „WODA W PRZYRODZIE” w MZWiK w Myślenicach.

Tematem przewodnim warsztatów była otaczająca nas woda, konieczność ochrony wód oraz racjonalna gospodarka wodno-ściekowa. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się  jak cennym zasobem w środowisku jest woda, jaką spełnia rolę oraz jaką drogę i jakie procesy musi przejść, zanim pojawi się w kranie. Z uśmiechu i zaangażowania, widocznego na twarzach uczniów, można wywnioskować, że czas spędzony na warsztatach był nie tylko dobrą zabawą ale też zastrzykiem wiedzy. Zajęcia atrakcyjnie poszerzyły tematykę omawianą na lekcjach przyrody. 

LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I

LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI - KLASY I

Uczniowie klas I a, I b oraz I d wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Polak mały” w myślenickim Muzeum Niepodległości. Zajęcia były przeprowadzone w ciekawej i atrakcyjnej dla dzieci formie. Uczniowie zobaczyli, jak przez wieki zmieniał się wizerunek naszego godła oraz poznali historię hymnu i flagi Polski. W bardzo ciekawy, obrazowy sposób mogliśmy zobaczyć, jak zmieniały się granice naszego kraju w okresie zaborów.

KLASA 3A W OSP

KLASA 3A W OSP

W dniu 30 października uczniowie klasy 3 a odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Myślenicach, gdzie miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Dzieci z uwagą wysłuchały opowieści o pracy strażaka, obejrzały samochód bojowy od środka, przymierzały hełmy. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

HAPENNING NA MYŚLENICKIM RYNKU BEZPIECZNY SENIOR NA DRODZE

HAPENNING NA MYŚLENICKIM RYNKU BEZPIECZNY SENIOR NA DRODZE

W  pochmurny dzień 27.10.2023r. uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe udali się na myślenicki rynek aby przeprowadzić hapenning dla Seniorów w celu promowania ich bezpieczeństwa na drodze.  Z głośnikiem w ręku ze śpiewem piosenki ,,Przepisowy ruch drogowy”  uczniowie przeszli rynkiem i ulicami Myślenic rozdając seniorom kamizelki odblaskowe i ulotki promujące ich bezpieczeństwo na drodze. Była to też okazja do rozmów  o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nas wszystkich na drodze.

Padający deszcz nie przestraszył ani uczniów jak i seniorów by wspólnie spędzić czas na myślenickim rynku.

PIERWSZA AUTOKAROWA WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO TOKARNI – SADYBA

PIERWSZA AUTOKAROWA WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO TOKARNI - SADYBA

Uczniowie klas pierwszych, wybrali się na wycieczkę do najmilszych zwierząt pod słońcem. Alpaki to przeurocze zwierzęta, które obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Dzieci były tak szczęśliwe, że uśmiech z ich twarzy nie schodził podczas całego pobytu w Sadybie. Uczniowie mogli dotykać, przytulać i karmić zwierzątka oraz fotografować się z nimi. Ponadto, panie, które opiekują się Alpakami, zapoznały dzieci z hodowlą, miejscem pochodzenia oraz zwyczajami tych zwierząt. Atrakcją były również zajęcia plastyczne. Na koniec spotkania dzieci mogły zakupić przeróżne pamiątki z wizerunkiem tego uroczego zwierzątka.

WYCIECZKA NA ZARABIE KLAS PIERWSZYCH

WYCIECZKA NA ZARABIE KLAS PIERWSZYCH

Jesień to niezwykła pora roku, kiedy natura przekształca swoje barwy, przygotowując się do zbliżającej się zimy. To idealny czas, aby wyjść na świeże powietrze i doświadczyć piękna tej pory roku. W naszej szkole postanowiliśmy wykorzystać tę okazję, organizując wyjście uczniów na Zarabie, aby na własne oczy zobaczyć, jak zmienia się otaczający nas świat.

Podczas wyjścia zachęcaliśmy uczniów do tworzenia sztuki inspirowanej jesienią. Przynieśli ze sobą farby, pędzle i bloki rysunkowe, aby oddać piękno otaczającej ich przyrody na płótnach i papierze. Tworzenie prac artystycznych w otoczeniu natury było nie tylko relaksujące, ale również pomagało uczniom docenić i wyrazić swoje wrażenia związane z jesiennym krajobrazem.

POŻEGNANIE LATA – WYCIECZKA KLAS DRUGICH NA ZARABIE

POŻEGNANIE LATA – WYCIECZKA KLAS DRUGICH NA ZARABIE

W dniu 21 września kasy: II a, II b, II c żegnały lato w czasie wycieczki na Zarabiu. W parku rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy. Szukaliśmy zmian wskazujących, że lato dobiega końca. Podczas doświadczeń przyrodniczych sprawdzaliśmy, jak drzewa dbają, by wiosną pojawiały się ich nowe pokolenia.  Odnajdywaliśmy pierwsze „jesienne skarby”.  Na placu zabaw za Górnym Jazem mogliśmy oddać się szaleństwu zabaw ruchowych (oczywiście bezpiecznych). Chłopaki rozgrywali między klasowy mecz piłki nożnej, oblegaliśmy wszystkie huśtawki i sprzęty przeznaczone do pokonywania różnych torów sprawnościowych, przeszkód, wspólnych zabaw. Każdy znalazł dla siebie jakieś ciekawe zajęcie. Przy wspaniałej, słonecznej pogodzie czas mijał bardzo szybko.  Wycieczka sprawiła nam wiele frajdy, szkoda tylko, że następna odbędzie się już jesienią.

WYCIECZKA KLAS II-ICH NA PLEBAŃSKĄ GÓRĘ

WYCIECZKA KLAS II-ICH NA PLEBAŃSKĄ GÓRĘ

12 września klasy IIa, IIb, IIc były na pieszej wycieczce na Plebańskiej Górze. Pogoda w tym dniu była znakomita, więc i humory nam dopisywały. Gdy dotarliśmy na miejsce podziwialiśmy piękne krajobrazy i panoramę naszego miasta- Myślenic. Na polanie pod Lipką dzieci wysłuchały legend związanych z Myślenicami. Tutaj mieliśmy również czas na zabawę i odpoczynek. Później podążyliśmy w stronę lasu. W czasie wędrówki obserwowaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt. Dzieliliśmy się chętnie z kolegami wrażeniami ze swoich obserwacji. I chociaż wycieczka była troszkę męcząca to okazała się być bardzo ciekawą. 

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

W dniu 22.06.2023 r. klasy 1a, 1d, 2c, 2d i 3b wybrały się na Kudłacze, na ognisko, połączone z zabawami integracyjnymi. Motywem przewodnim była wspólnota dzieci polskich i ukraińskich. Uczniowie chętnie poznawali nowe dla siebie zabawy, wspólnie miło spędzali czas, ucząc się, że inny nie znaczy gorszy. Po wspólnych zabawach dzieci usiadły do wspólnego stołu, aby smakować polskie grillowane kiełbaski. Po posiłku nadszedł czas na kolejne zabawy na placu zabaw i grę w piłkę nożną.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

KOSMOPARK – RELACJA Z WYCIECZKI

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

Kraków jest rzut beretem od Myślenic i mimo że każdy tam czasem bywa i zna miasto, to gród Kraka wciąż na nowo może zaskakiwać i nigdy nie można być pewnym, co odkryje przed nami kolejnym razem. W miniony poniedziałek i wtorek klasy: 6d, 5b, 4c, 4b, 7d i 8b poznały jego nowe oblicze. Kosmiczne! Uczniowie odwiedzili interaktywną wystawę Kosmopark. Ekspozycja nie była duża, ale bardzo atrakcyjna. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z okularami VR. 

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

WYJŚCIE DO MOKiS NA SPEKTAKL TEATRALNY

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

W dniu 7.06. 2-023 r. wszystkie klasy pierwsze udały się do MOKiS na spektakl teatralny.  Wrocławski Teatr IN-ART wystawiał sztukę pt. „Księga dżungli”.  Przedstawienie bardzo się podobało. Aktorzy grali swe role znakomicie, scenografia oraz kostiumy przyciągały wzrok i skupiały uwagę oglądających. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci nagrodziły artystów i podziękowały za wrażenia gromkimi brawami. Po spektaklu impreza integrująca dzieci z Polski i Ukrainy przeniosła się na teren rekreacyjny szkoły.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

WYCIECZKA KILKUDNIOWA W ŁEBIE

WYCIECZKA KILKUDNIOWA W ŁEBIE

Klasa 2a, 3b i 3d od 29.05.2023r., do 07.06.2023r. była na wycieczce w Łebie, aby cieszyć się słonecznym morzem i wieloma atrakcjami. Wypoczynek nad polskim morzem cieszy się dużą popularnością. Morze Bałtyckie jest wyjątkowe ze względu na piękne piaszczyste plaże. Największe pokłady bursztynu znajdują się właśnie nad Bałtykiem. Poza wypoczynkiem na plaży można zwiedzić zabytkowe miejskie uliczki, porty. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję korzystać z uroków słonecznego morza. Spędzali czas na plaży, opalając się, moczyli stopy w morzu, budowali zamki z piasku i aktywnie spędzali czas grając w piłkę siatkową, ręczną czy nożną. To doskonała okazja do relaksu i odprężenia się po szkolnych obowiązkach.

KLASA 7A I 7C W TEATRZE

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

30 maja br. klasa 7a i 7c wraz z uczniami z Ukrainy w ramach projektu  „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym „Piotruś Pan w cieniu dorosłości” w Teatrze Ludowym w Krakowie.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Skip to content