WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO MYŚLENICKIEJ LIPKI
17 czerwca uczniowie trzech klas pierwszych – 1a, 1b i 1c wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę krajoznawczą do Myślenickiej Lipki na Plebańskiej Górze. Celem wyjścia było poznanie miejsca, z którym związane są bardzo ciekawe legendy, połączenie edukacji w terenie z wypoczynkiem oraz integracja uczniów. Spacer rozpoczęty pod szkołą kontynuowaliśmy ulicami miasta, a następnie wąską ścieżką, potem nieco szerszą, lekko pod górkę dotarliśmy do słynnej Myślenickiej Lipki. Na miejscu uczniowie mogli odpocząć, posilić się, ale również posłuchać niezwykłych legend, które nawiązywały do tego symbolicznego dla Myślenic drzewa. Te legendy to: „Lipka” oraz „Lipka zgody”. Samotna lipa niegdyś górowała nad miastem. Niektórzy uważali, że to ona była w herbie miasta.
Jednak w rzeczywistości herb jest starszy od lipy. Na skutek wichury lipa została zniszczona ponad dekadę temu i obecnie został tylko nadpalony pień. Posadzona młoda lipka oraz oryginalna kapliczka stały się nowymi symbolami tego miejsca. Podczas powrotu z Plebańskiej Góry spotkał nas deszcz. Jednak nie zrażało to uczestników wycieczki, którzy uznali ją za udaną i bardzo pouczającą.
Wychowawcy klas pierwszych















