Kategoria: Wydarzenia

PIERWSZA POMOC W KLASACH TRZECICH

PIERWSZA POMOC W KLASACH TRZECICH

Dnia 15.05.2023r., w naszej szkole klasy trzecie miały spotkanie z strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Na początku strażak wyjaśnił, na czym polega jego praca, podczas akcji ratunkowych. Dzieci wysłuchały informacji na temat pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć, skaleczeń, złamań oraz oparzeń. Uczniowie mieli okazje nauczyć się pierwszej pomocy przy użyciu defiblyratora. Uczyli się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomoc zanim przyjedzie pogotowie. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne do których ochoczo przystępowały sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieje, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i ze nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku, a także będą wiedzieli jak mu pomóc.

ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ „NAMALUJĘ CI WIERSZ”

Serdecznie zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów na wernisaż wystawy prac uczniów, który odbędzie się w czwartek, 11.05.2023 r. o 12.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach. Instalacje i prace plastyczne będące ilustracjami-interpretacjami wierszy Wisławy Szymborskiej będzie można podziwiać w maju w holu biblioteki.

Zaproszenie na wernisaż

232 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Narodowe 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany również Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znanej jako Konstytucja 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

W tym roku mija 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystych obchodach tego święta uczestniczył nasz poczet sztandarowy w składzie: Olivier Powell 8f, Alicja Kuczyńska 8a oraz Małgorzata Lech 8f.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach. Po niej  złożono wieńce pod Pomnikiem Niepodległości  na myślenickim Rynku. A to wszystko przy akompaniamencie Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta i Gminy Myślenice.  Całość uświetnił  przemarsz służb mundurowych i pocztów sztandarowych.

APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Apel 3 Maja 2023

W związku ze zbliżającym się świętem majowym, klasy młodsze: 3a i 2b wraz z wychowawcami – panią Moniką Moryc i panią Iwoną Wójtowicz oraz szóste: 6a i 6b pod opieką wychowawczyń – pani Agaty Danek, pani Marty Pawlak, pani Joli Żaby oraz pana Bogdana Dziurdzi i  przy wsparciu pana od muzyki Piotra Gablankowskiego, przygotowywały spektakl słowno-muzyczny. Poprzez poezję, piosenki, scenkę teatralną oraz komentarze narratorów, przypomnieliśmy o ważnym momencie historycznym- o uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Ponieważ historia to proces, a nie wiele pojedynczych zdarzeń, było też o przyczynach i skutkach.

 Trudno zrobić śmieszny i lekki apel z żartami, gdy tematem są poważne sprawy sprzed ponad 230 lat. Nie ma miejsca ani na dowcipy, ani na humorystyczne skecze, bo mowa o śmiałej próbie ratowania państwa przed upadkiem. I choć była spektakularna, to jednak nie wystarczyła. Polska utraciła niepodległość na 123 lata. I do tej utraty wolności obywatele sami przyłożyli rękę, dbając o własne interesy, sprzeciwiając się reformom i osłabiając armię, która nie była w stanie oprzeć się ekspansji Rosji, Prus i Austrii.

ORIENTEERING ŁĄCZY I ANGAŻUJE

ORIENTEERING ŁĄCZY I ĄNGAŻUJE

Tym razem trafiła nam się impreza z wątkiem sentymentalnym – ORGANIZATORZY mieli przyjemność zawitać do szkoły, do której uczęszczała pani Kasia Urbaniak. Jako, że jest to placówka o dość rozległym i bardzo ciekawym terenie zewnętrznym – drzewami, alejkami, boiskami, placem zabaw i innymi ciekawymi obiektami – zdecydowano się na trochę inną niż zwykle formułę imprezy. Miała ona formę Mini-InO, podczas którego uczniowie mierzyli się z bardzo dokładnymi i bardzo przekształconymi mapami terenu swojej szkoły. Jeśli komuś wydawało się, że na „własnym” terenie nie da się popełnić błędów, to mógł się trochę zdziwić 🙂 Tylko po jednym zespole z każdej kategorii wiekowej udało się pokonać trasę bezbłędnie :-0:O Pozostałe drużyny również poradziły sobie bardzo dobrze :-)), chociaż niektórym uczestnikom udało się złapać  na pojedyncze punkty „zmyłkowe” 😉

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w roku. Obchodzimy je wiosną, kiedy natura budzi się do życia po długiej zimie. To czas radości, nadziei i oczekiwania. Przygotowujemy w tym czasie specjalne potrawy, takie jak babki, mazurki czy jajka w różnych kolorach. Dzięki rodzicom, klasa 3 b mogła zintegrować się i wspólnie  usiadła do wielkanocnego stołu.

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

WARSZTATY WIELKANOCNE W III B I III D

WARSZTATY WIELKANOCNE W III B I III D

W dniu 03.04.2023r.,odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Zajęcia realizowały klasy 3b i 3 d, kultywując nasze piękne tradycje. Z wielkim zaangażowaniem, w serdecznej atmosferze, uczniowie ozdabiali jajko styropianowe różnymi materiałami plastycznymi. Wszystkie dzieci świetnie się przy tym bawiły i wykazały się niezwykłą kreatywnością. Uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymali pochwałę i ocenę celującą z plastyki.

TARGI EDUKACYJNE I DNI OTWARTE

Dni otwarte

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego, które odbyły się 30 marca 2023 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego oraz w Dniach Otwartych organizowanych przez szkoły ponadpodstawowe z Myślenic. 30.03.23 i 03.04.23 ósmoklasiści odwiedzili szkoły: Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja, Zespół Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego. Placówki zaplanowały przyjęcie gości – ich przedstawiciele oprowadzili uczniów po budynku szkoły, odbyły się prezentacje profili, pracowni, sal lekcyjnych, warsztatów oraz pokazy.

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie kl. I Szkoły Podstawowej nr 2  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 16 lutego 2023 roku.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle – zamieniła się w prawdziwą salę balową.

KIERMASZ CIASTECZKA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2023

PODZIĘKOWANIA

W piątek 27 stycznia 2023 roku zapraszamy wszystkich chętnych na 19 Kiermasz Ciasteczek.

Jak zawsze spotkamy się o 8.45 na parterze, obok sali 105.

Na ciasta, ciasteczka i galaretki czekamy od rana w szkolnej jadalni.

Tegoroczny  Finał jest pod hasłem :

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

ZAPRASZAMY!

TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE

TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE

W środę 14 grudnia 2022 r. gościliśmy w naszej szkole teatr profilaktyczny Kurtyna, który zaprezentował uczniom trzy widowiska niosące ważne przesłania.

Klasom 1-3 zadedykowano bajkowy spektakl pt. „Zaczarowany eliksir” o następujących wartościach profilaktyczno – wychowawczych: postawa odpowiedzialności za własne zdrowie, szkodliwy wpływ używek i „śmieciowego” jedzenia na zdrowie człowieka, wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, zachowanie obowiązujących norm i reguł kultury osobistej, odróżnianie dobra od zła, nieufność w stosunku do nieznajomych dorosłych oferujących nam prezenty czy też zachęcających do wspólnej zabawy lub spaceru.

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

„Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.

Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Słuchając wierszy i pieśni oraz oglądając taniec z flagami, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami. Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W uroczystym apelu wystąpili przedstawiciele klas III c, III d, VI e, V a i uczeń z klasy V b.

DZIEŃ PATRONA

Dzień Patron

W czwartek 27 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się  akademia, którą przygotowali i zaprezentowali  uczniowie klasy 7c i 7d wraz z nauczycielami.

Imię Bohaterów Westerplatte i swój pierwszy sztandar nasza szkoła otrzymała  1969 roku. Westerplatte jest  symbolem polskiej walki we wrześniu 1939 roku. Polscy żołnierze walczyli z zaciekłością, pomimo przytłaczającej przewagi wroga, okrążeni i osamotnieni odpierali kolejne szturmy. Był to niewątpliwie przykład wspaniałego męstwa i waleczności żołnierzy polskich. Walka Westerplatte miała olbrzymie znaczenie propagandowe dla narodu walczącego z hitlerowską agresją. 

Skip to content