Kategoria: Wydarzenia

105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

105 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

W sobotę 11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach. Po niej  złożono wieńce pod Pomnikiem Niepodległości  na myślenickim Rynku.

Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Gabriela Batko 8d, Justyna  Żak 8a oraz Mieszko Fąfara 8d.

Pomimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie dzielnie wytrwali do samego końca uroczystości.

DZIEŃ PATRONA

Dzień patrona w naszej szkole

28.09.2023r. w Naszej Szkole odbył się  Dzień Patrona. W tym dniu odświętnie ubrani odsłuchaliśmy audycji na temat  Bohaterów Westerplatte oraz braliśmy udział w Apelu poległych . Na lekcjach historii jak co roku uczniowie dowiadywali się na temat Obrony Westerplatte we wrześniu 1939r. Młodsze klasy uczyły się hymnu szkoły oraz rozwiązywały krzyżówki.  Ogłoszone zostały konkursy plastyczny, polonistyczny oraz informatyczny a oto ich wyniki:

Wyniki konkursu o Patronie Szkoły Bohaterach Westerplatte:

Konkurs plastyczny: Klasy I-III

Prace klasowe:

I miejsce – klasa I c
II miejsce – klasa III c

Prace indywidualne:

I miejsce – Patryk Firek 3a
II miejsce  – Jan Muniak 2a
III miejsce – Oliwia Chowaniec i Natalia Cieńciała 3a

Najpiękniejszy wiersz

I miejsce – Hanna Pitala 4d
II miejsce – Helena Kostecka 4a
III miejsce – Maja Dyduła 5b

Najciekawsze opowiadanie

I miejsce - Amelia Bisztyga 7d
II miejsce – Karol Tokarz 7b
III miejsce – Aleksandra Święch 7d

Prezentacja Multimedialna

I Miejsce - Maja Oskwarek, Emilia Ćwierz, Natalia Hajdas 8B
II Miejsce – Kuba Wilczek, Maciej Święch, Kacper Ścisłowicz 7B
III Miejsce – Franciszek Mrowiec, Jan  Serafin i Kuba Mitan 7A

Gratulujemy !!!

Dyplomy oraz atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców i wręczone przez Panią dyrektor Justynę Otfinowską.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię Bohaterów Westerplatte. Walczyli o wolność. Dzięki ich ofiarności dzisiaj możemy żyć w wolności .

ODBLASKOWA DYSKOTEKA

ODBLASKOWA DYSKOTEKA

W czwartek odbyła się w naszej szkole dyskoteka – wyjątkowa – bo odblaskowa!

Dbając o  bezpieczeństwo wszystkich – uczniowie przychodząc na dyskotekę –  zabrali ze sobą elementy odblaskowe. Podczas dyskoteki odbył się konkurs na najciekawszy strój odblaskowy oraz odblaskowy pokaz mody, który polegał na zaprezentowaniu stroju z wykorzystaniem elementów odblaskowych. Niektóre stroje były bardzo pomysłowe a ich autorzy otrzymali  nagrody. 

REALIZACJA PROJEKTU „ODBLASKOWA SZKOŁA” NA PIKNIKU EKOLOGICZNYM

REALIZACJA PROJEKTU „ODBLASKOWA SZKOŁA” NA PIKNIKU EKOLOGICZNYM

7 października przy naszej szkole odbył się piknik ekologiczny. Wiele atrakcji na pikniku było związanych z realizacją projektu „Odblaskowa szkoła”:

– można było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów naszej szkoły z konkursu pt. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”

– odbył się odblaskowy mecz piłki nożnej między rodzicami a uczniami.

– uczniowie klasy 2d i 3a przygotowali przedstawienie pt. „Bezpieczny uczeń na drodze”

-uczniowie klasy 5c rozdawali dzieciom odblaskowe breloczki, opaski i kamizelki. Rozdano 360 elementów odblaskowych.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji projektu.

III SENIORALIA W MYŚLENICACH

III SENIORALIA W MYŚLENICACH

5 października 2023 r. uczniowie „Dwójki” mieli przyjemność wziąć aktywny udział w koncercie „Melodia sercem pisana” w ramach myślenickich Senioraliów. Koncert odbył się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie naszą szkołę reprezentowali roztańczeni i rozśpiewani uczniowie:

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ 2023

Wrzesień to miesiąc pełen niespodzianek, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Dla wielu dzieci i ich rodziców jest to czas, w którym rozpoczyna się nowy etap życia – szkoła podstawowa. To właśnie na początku roku szkolnego odbywa się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, symboliczny rytuał, który wprowadza najmłodszych uczniów w świat edukacji i odpowiedzialności.

4 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości ślubowania, na której pani dyrektor Justyna Otfinowska pasowała ich na uczniów klasy I.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

23 czerwca cała społeczność szkolna spotkała się ostatni raz przed wakacjami, aby odebrać świadectwa z rąk swoich wychowawców, pożegnać się z kolegami i koleżankami, życząc sobie wzajemnie udanych, bezpiecznych i pięknych dni zasłużonego letniego odpoczynku.

W tym dniu również miało miejsce ważne wydarzenie – przekazanie sztandaru szkoły oraz rozdanie nagród książkowych dla uczniów klas ósmych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Wszystkim życzymy udanych wakacji i do zobaczenia w poniedziałek 4 września 2023 r.

ROZDANIE NAGRÓD DLA KLAS 4-7

ROZDANIE NAGRÓD DLA KLAS 4-7

Tradycyjnie dzień przed zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole odbywa się podsumowanie dokonań naukowych i sportowych uczniów klas 4 – 7. W tym roku Pani Dyrektor Justyna Otfinowska nagrodziła następujących uczniów:

  • na poziomie klas czwartych – Milena Wójtowicz kl. 4c
  • na poziomie klas piątych – Anna Miłek kl. 5b
  • na poziomie klas szóstych – Amelia Bisztyga (kl. 6d) i Oliwia Brózda (kl. 6a)
  • na poziomie klas siódmych – Maja Oskwarek (kl. 7b).

Ponadto została przyznana nagroda za wybitne osiągnięcia naukowe – Mariola Gubała (kl. 4a), Zbigniew Święch (kl. 4c), Zofia Piesakowska (kl. 5b), Anna Miłek (kl. 5b), Leon Piechota (kl. 5b), Tomasz Pachoń (kl. 5b), Maja Oskwarek (kl. 7b), Kacper Gorączko (kl. 7d).

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

W dniu 21 czerwca  2023 r. miało miejsce w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas trzecich przygotowane przez klasy: 2c i 2d pod opieką p. Barbary Bicz i p. Sylwii Siłuszyk. Po uroczystości P. Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyła nagrody –  statuetki, dyplomy, książki dla uczniów wyróżniających się w nauce i różnorodnych konkursach organizowanych w ciągu roku szkolnego.

TYTUŁ NAJLEPSZEJ UCZENNICY KLAS 3 ZDOBYŁA HANNA PITALA – KL. 3D.

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

W dniu 21 czerwca  2023 r. miało miejsce w naszej szkole uroczyste pożegnanie klas ósmych. Po części artystycznej przygotowanej przez samorząd szkolny z klas: 7b, 5a i 6b pod opieką p. Jerzego Zdunia, P. Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyła nagrody –  statuetki, dyplomy, książki dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie i wolontariacie.

TYTUŁ NAJLEPSZEJ ABSOLWENTKI SZKOŁY ZDOBYŁA ZOFIA CHROBAK – UCZENNICA KL. 8B.

Najlepszą uczennicą na poziomie klas ósmych została Milena Gubała (kl. 8b).

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe uzyskali Artur Gorączko (kl. 8b) i Władysław Banaszek (kl. 8b).

Nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali Zofia Chrobak (kl. 8b) i Antoni Styczeń (kl. 8b).

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

Na podstawie poniżej przedstawionych działań otrzymaliśmy ze stowarzyszenia Manko certyfikat „Szkoła Przyjazna Seniorom”.

Jesteśmy dumni!

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO – INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO - INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2022/2023 w kole religijnym uczestniczyło 37 uczennic i uczniów z klas IV – VIII. Zorganizowaliśmy 3 akcje – Niedziela misyjna, Kolędnicy misyjni i Kiermasz wielkanocny. Zebrane fundusze przekazaliśmy na pomoc misjom i misjonarzom w Peru i Ukrainie. Wsparliśmy także misjonarzy diecezjalnych. Kontynuujemy adopcję chłopca o imieniu Sylwester na Madagaskarze. Dzięki temu Sylwester może chodzić do szkoły i codziennie zjeść ciepły posiłek.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Szkolne Koło Wolontariatu swoją całoroczną działalnością wspomaga wychowanie uczniów naszej szkoły. Poprzez organizowanie pomocy osobom potrzebującym, motywuje uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, do rozwijania swoich mocnych stron, zainteresowań, do pracy nad sobą – wolontariat uczy cierpliwości, systematyczności, samodzielności, odpowiedzialności i wrażliwości na drugiego człowieka.

Skip to content