Kategoria: Wydarzenia

RADOSNY TYDZIEŃ – PODSUMOWANIE

RADOSNY TYDZIEŃ

GAZETKA – CZERWIEC

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy Wam dziś do rąk ostatnie w tym roku szkolnym wydanie naszej gazetki.

Co tu dużo mówić, numer opanowały rodziny i wakacje. Zanim jednak udacie się na zasłużony odpoczynek, zajrzyjcie do tego numeru! Okładka przywita Was roześmianymi buziami, spośród których pewnie rozpoznacie swoje koleżanki i swoich kolegów. Zapytaliśmy Wasze mamy, co najbardziej lubią w byciu mamą, a na deser mamy dla Was konkurs – spieszcie się, bo wygrywa osoba, która pierwsza nadeśle prawidłową odpowiedź.

Dziękujemy, że byliście z nami przez cały ten rok. Wasz odbiór gazetki sprawiał, że chciało nam się ją tworzyć.

Nie żegnamy się, mówimy: do zobaczenia, a raczej do przeczytania – już w kolejnym roku szkolnym!

Redakcja „Dwójki”

gazetka czerwiec

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASACH SIÓDMYCH

WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY W KLASACH SIÓDMYCH

Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników przeprowadzili w klasach siódmych warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli: resuscytację krążeniowo-oddechową, użycie defibrylatora AED, układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, postępowanie przy zakrztuszeniu. 

Podczas spotkania uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności oraz mogli uzyskać odpowiedzi na pytania związane z Pierwszą Pomocą Przedmedyczną.

KWIETNIOWE WYDANIE GAZETKI

Już jest! Nasi redaktorzy w tym numerze dali popis swoim redakcyjnym aktywnościom i przygotowali dla Was rekordowo obszerne wydanie gazetki.

Co w nim znajdziecie? Jak zwykle, zapytaliśmy uczniów, co u nich słychać, a naszych absolwentów wypytaliśmy, co porabiają i jak wspominają czas spędzony w SP2. Ten numer obfituje w kolorowe fotorelacje z ostatnich ważnych wydarzeń mających miejsce w naszej szkole. Ponadto na łamach gazetki rozstrzygnęliśmy konkurs fotograficzny i zapraszamy do obejrzenia pokonkursowej galerii Waszych zdjęć.

To wydanie jest wyjątkowo kolorowe, a dominują w nim kolorowe skarpetki i błękit. Dlaczego? Sami sprawdźcie!

Miłej lektury!

Gazetka - kwiecień

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

W  dniu  4  kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy dzień Autyzmu. Uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły ubrani w niebieskie stroje, wyrażając swoje wsparcie dla osób dotkniętych  tym  zaburzeniem. Pani Paulina Zając i Anna Błachut zaprosiły klasy pierwsze na prelekcję, projekcję filmu i zabawy podczas, których wyjaśniły dzieciom czym jest autyzm i jak należy traktować osoby z tym zaburzeniem.  Była to okazja do zrozumienia, empatii i propagowania świadomości na temat różnorodności w społeczeństwie.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W DWÓJCE

W pierwszy dzień wiosny załóż skarpetki nie do pary

i przyjmij skarpetkowe wyzwanie!

Wspólnie zmieńmy myślenie o Zespole Downa😊

Wszyscy jesteśmy równi, chociaż różni – pamiętajcie o tym każdego dnia!

Skarpetkowo pozdrawiamy!

Redakcja 2News

GAZETKA – NOWY NUMER

Serdecznie zapraszamy do lektury naszego wiosennego numeru „DWÓJKI”.

Co w tym miesiącu szczególne Wam polecamy?

Absolutny hit – wywiad z naszą Panią Dyrektor – Justyną Otfinowską. Pani dyrektor opowiada o swojej pracy, roli nauczyciela i dyrektora, ale zdradza sporo szczegółów ze swojego życia prywatnego. To po prostu trzeba przeczytać! 🙂

Oprócz tego poznacie bliżej naszych uczniów – Radka, Kamila i Nadię.

Jak zwykle, czeka na Was mnóstwo ciekawostek, a wisienką na torcie jest galeria ze zdjęciami Waszych psiaków – obok tych słodkości nie można przejść obojętnie.

Miłej lektury!

Gazetka - marzec

DZIEŃ KOBIET W 2NEWS

Jak mógłby wyglądać wymarzony Dzień Kobiet?

Odpowiedź znajdziecie w nowym odcinku.

Miłego oglądania!

WARSZTATY Z SUCHYM LODEM

WARSZTATY Z SUCHYM LODEM

W dniu 7 marca klasy I  wzięły udział w wesołych warsztatach z suchym lodem.  Uczniowie dowiedzieli się skąd pochodzi nazwa suchy lód. Zobaczyły samodmuchające się baloniki, dowiedziały się, że gazu nie można zabarwić, obserwowały powstające gazowe wulkany. Doświadczenia z suchym lodem wzbudzały największe emocje. Widok chmur i  dymiące kolorowe napoje na długo zapadną w pamięci naszym uczniom. Warsztaty sprawiły ogromną radość u dzieci i zainteresowanie. Niesamowita nauka przez eksperyment. Nasi najmłodsi uczniowie już czekają na lekcje chemii i fizyki.

GAZETKA – NUMER 5

Drodzy Czytelnicy! Oddajemy Wam do przeczytania wyjątkowo tłusty i słodki numer naszej gazetki. Zapytaliśmy naszych uczniów o ulubione pączki, zachęcamy Was do przeczytania ciekawostek i podjęcia pączkowego wyzwania.

A słodycz dodatkowo podbijają zdjęcia kotów, które przysłaliście do naszej redakcji.

Jak zawsze, będziecie też mieć okazję dowiedzieć się czegoś ciekawego o naszych uczniach oraz poznać bliżej s.Janinę Rokosz

Poziom cukru w tym numerze zdecydowanie przekroczył normy!

Miłej lektury!

Gazetka - luty

BAL KARNAWAŁOWY

BAL KARNAWAŁOWY

Już jutro (środa) zapraszamy uczniów  klas 4 – 8 na bal karnawałowy.

Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy! 🙂 

 

W KARNAWALE SAME BALE!

W KARNAWALE SAME BALE!

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale… Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe i choinkowe. Dla uczniów to niezwykły dzień. Jest to atrakcja bardzo lubiana i wyczekiwana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i radości.

15.01.2024r. klasy pierwsze spotkały się w pięknie udekorowanej kolorowymi balonami sali gimnastycznej. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, kotki… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy „ Baśniowa Kraina”, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci brały udział w różnych konkursach. Z pomocą animatorów uczyły się układów tanecznych, uczestniczyły w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. Były pociągi, kółeczka, tańce w parach i osobno oraz wybór Króla i Królowej balu.

Skip to content