Kategoria: Spotkania

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ 2023

Wrzesień to miesiąc pełen niespodzianek, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Dla wielu dzieci i ich rodziców jest to czas, w którym rozpoczyna się nowy etap życia – szkoła podstawowa. To właśnie na początku roku szkolnego odbywa się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, symboliczny rytuał, który wprowadza najmłodszych uczniów w świat edukacji i odpowiedzialności.

4 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości ślubowania, na której pani dyrektor Justyna Otfinowska pasowała ich na uczniów klasy I.

DLA NASZYCH RODZICÓW

DLA NASZYCH RODZICÓW

W dniu 21 czerwca uczniowie kasy 1a zorganizowali uroczyste spotkanie dla rodziców w ramach Dnia Mamy i Dnia Taty. Z tej okazji pierwszoklasiści przygotowali dla najmilszych gości program artystyczny, złożony z tematycznych wierszy i piosenek. Uczniowie mieli także dla swoich najbliższych symboliczne upominki.

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

Na podstawie poniżej przedstawionych działań otrzymaliśmy ze stowarzyszenia Manko certyfikat „Szkoła Przyjazna Seniorom”.

Jesteśmy dumni!

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO – INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO - INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2022/2023 w kole religijnym uczestniczyło 37 uczennic i uczniów z klas IV – VIII. Zorganizowaliśmy 3 akcje – Niedziela misyjna, Kolędnicy misyjni i Kiermasz wielkanocny. Zebrane fundusze przekazaliśmy na pomoc misjom i misjonarzom w Peru i Ukrainie. Wsparliśmy także misjonarzy diecezjalnych. Kontynuujemy adopcję chłopca o imieniu Sylwester na Madagaskarze. Dzięki temu Sylwester może chodzić do szkoły i codziennie zjeść ciepły posiłek.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Szkolne Koło Wolontariatu swoją całoroczną działalnością wspomaga wychowanie uczniów naszej szkoły. Poprzez organizowanie pomocy osobom potrzebującym, motywuje uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, do rozwijania swoich mocnych stron, zainteresowań, do pracy nad sobą – wolontariat uczy cierpliwości, systematyczności, samodzielności, odpowiedzialności i wrażliwości na drugiego człowieka.

DZIEŃ RODZINY

DZIEŃ RODZINY

Wiosna, wiosna dziś na łące, dla mamy i taty będzie koncert.
Niespodzianki dla Was mamy, więc serdecznie zapraszamy,
aby uczcić Wasze Święto, tańcem, wierszem i piosenką.


Są takie dni w szkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i na które czekają z wypiekami na twarzy. Dzień rodziny to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień.

SZACHY NA MYŚLENICKIM RYNKU

SZACHY NA MYŚLENICKIM RYNKU

W imieniu Myślenickiej Akademii Talentów zapraszam wszystkich – małych i dużych, młodych i starych miłośników gry w szachy w najbliższą niedzielę 4 czerwca 2023 r. na myślenicki rynek.

Program zawodów:

godzina 8:30 – 9:00 potwierdzenie udziału w zawodach,

godzina 9:30 – 14.00 rozegranie rund  I – VII, 

godzina 14.30 – zakończenie turnieju, wręczenie nagród.

Do turnieju można zgłosić się poprzez serwis chessarbiter lub pod numerem telefonu 607808466 (najlepiej w formie smsa)  do 1 czerwca.

Łączna liczba zawodników może wynieść ok. 200 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nowością w tym roku będzie grupa tylko dla seniorów – poszukiwani gracze powyżej 60 roku życia – drodzy uczniowie zaproście babcie i dziadków, oczywiście jeżeli lubią grać w szachy. W każdej grupie przewidziano wspaniałe nagrody dla zwycięzców, a dla wszystkich upominki w formie bidonu oraz bon na lody.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

WIELKANOCNE ŚNIADANIE

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w roku. Obchodzimy je wiosną, kiedy natura budzi się do życia po długiej zimie. To czas radości, nadziei i oczekiwania. Przygotowujemy w tym czasie specjalne potrawy, takie jak babki, mazurki czy jajka w różnych kolorach. Dzięki rodzicom, klasa 3 b mogła zintegrować się i wspólnie  usiadła do wielkanocnego stołu.

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W związku ze zbliżającym się światowym Dniem Świadomości Autyzmu w dniu 30.03.2023 r. W klasie Id została przeprowadzona lekcja otwarta na temat autyzmu. Dzieci przy współpracy z nauczycielkami Małgorzatą Sikorą, Pauliną Zając oraz Emilią Wielgus zorganizowały zajęcia z pojęciem autyzmu, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudnościami w rozumieniu świata. Zajęcia zakończyły się wspólnym oglądaniem filmu edukacyjnego: „Dzień Świadomości Autyzmu”, a następnie została wykonana praca plastyczna: „Jak widzę autyzm”. 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat w tym zakresie.

HOTEL DLA OWADÓW – WARSZTATY PRZYRODNICZE W KLASACH TRZECICH

HOTEL DLA OWADÓW - WARSZTATY PRZYRODNICZE W KLASACH TRZECICH

Uczniowie klas 3 a, b i d, uczestniczyli w warsztatach o owadach pożytecznych. Owady stanowią bardzo ważną część ekosystemu, zwłaszcza te zapylające. Niestety w związku ze zmianami, jakie człowiek wprowadza w środowisku naturalnym, są zagrożone wyginięciem. Naszym obowiązkiem jest zrobienie wszystkiego, żeby temu zapobiec. Jednym z takich działań jest budowanie hoteli dla owadów. Ma on zapewnić schronienie różnym gatunkom owadów, umożliwić im budowanie gniazd oraz złożenie jaj. Nasi uczniowie klas 3, postawili taki domek w szkolnym ogrodzie.

POZNAJEMY AFRYKĘ

POZNAJEMY AFRYKĘ

Przerabiając lekturę „Afryka Kazika” klasa 3 d zaprosiła klasę 3b na omówienie wspólnie lektury. Uczniowie mogli obejrzeć biżuterię, zdjęcia i filmiki przywiezione z Afryki przez tatę Dominika Sudra z klasy 3d. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oglądali pamiątki udostępnione specjalnie na tę okazję z prywatnych zbiorów i dzięki temu lepiej poznali kulturę afrykańską.

O SZACUNKU DLA INNYCH I REAGOWANIU NA PRZEMOC

Spotkanie

17 lutego 2023 r. kolejny raz naszą szkołę odwiedził pan Sebastian Kruk – mł. aspirant z KP Policji w Myślenicach. Tym razem pan policjant spotkał się z uczniami klas szóstych. Dwie godziny lekcyjne zostały poświęcone rozmowom na temat cyberprzemocy i hejtu. Kolejny raz uczniowie usłyszeli o formach pomocy, z których mogą korzystać w przypadku doświadczenia przemocy lub będąc jej świadkiem. Wykład pana policjanta spotkał się z żywym oddźwiękiem. Przede wszystkim burzliwa dyskusja toczyła się wokół zagadnienia konsekwencji niereagowania na przemoc, bycia obojętnym na zło. Obrazowe dla wszystkich było porównanie rozprzestrzeniającej się cyberprzemocy do kuli śnieżnej, która wymyka się spod kontroli, staczając się z górki. Na początku toczy się wolno, stopniowo powiększa się i kręci coraz szybciej. Nikt nie wie, w którą stronę zboczy, czy, gdzie i kiedy się zatrzyma. Tak samo może być właśnie z przemocą rówieśniczą. Bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, w której nikt nie będzie miał nad nią kontroli. Pan policjant omówił również jakie formy może przybierać cyberprzemoc, a najczęstsze z nich to: nękanie, grożenie, szantażowanie, podszywanie się pod kogoś w sieci, publikowanie lub rozsyłanie ośmieszających, kompromitujących zdjęć, filmów. Wie­lu użytkowników internetu może nie mieć też świadomości, że przez „polubienie”, przesłanie czy udostępnienie materiałów, które są krzywdzące dla jakiejś osoby (bez znaczenia czy ją znają, czy nie), stają się sprawcami przemocy.

JASEŁKA PEŁNE SERCA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W MYŚLENICACH

JASEŁKA PEŁNE SERCA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM W MYŚLENICACH

Cudowny klimat. Magiczne miejsce. Zapierające dech w piersiach dekoracje. Śpiew i recytacja chwytające za serce. A to wszystko za sprawą uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy zechcieli nam opowiedzieć swoją historię Bożego Narodzenia. Było nam niezwykle miło wejść w progi tej gościnnej, przyjaznej szkoły, zapewniającej wszechstronny rozwój niepełnosprawnym uczniom w myśl głównego przesłania, że „Każdy człowiek ma prawo do szczęścia” (M. Grzegorzewska).

A oto relacja z naszych odwiedzin napisana przez Lidkę Adamów z kl. 6a:

W ostatni dzień przed feriami, kiedy już nikomu nie chce się uczyć, klasy: 6a i 6b (z opiekunami) spotkała miła niespodzianka. Skorzystaliśmy z zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, którego uczniowie przygotowali jasełka. Mogliśmy obejrzeć spektakl w ciekawym wykonaniu i zobaczyć naszą koleżankę – Iwonkę oraz kolegów – Bartka i Piotrka:)

Występ uatrakcyjniły głośno śpiewane kolędy. Aktorzy odegrali sceny spotkania Świętej Rodziny z pasterzami i aniołami (świetlistymi) w Betlejem. Do grupy dołączył liczny orszak Trzech Króli. Stroje oddawały dawne czasy. Na uwagę zasługiwały pomysły z wykorzystaniem świateł oraz bogata scenografia.

Widać, że Wykonawcy i Opiekunowie włożyli wiele pracy, serca i czasu. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że w przyszłych latach też będą o nas pamiętać 🙂

Skip to content