Kategoria: Spotkania

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

W ramach współpracy z  Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną cyklicznie  spotykamy się z ich pracownikami. Co roku na stronie internetowej Stacji udostępniane  są ciekawe programy edukacyjne i projekty profilaktyczne, w których również nasza młodzież wraz z wychowawcami  bierze udział.

Tym razem uczniowie klas 4, którzy realizują program wychowawczo-profilaktyczny ,, Bieg po zdrowie’’ uczestniczyli w prelekcji dotyczącej papierosów i e-papierosów. Spotkanie przeprowadziła pani Joanna Gadzik. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o zdrowiu, ale przede wszystkim poruszali kwestie uzależnień. Prowadząca uświadomiła uczniom szkodliwy wpływ nikotyny na organizm człowieka, wskazała sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Prezentowane przez panią Joannę slajdy pokazywały mechanizmy uzależnienia od substancji oraz ich szkodliwości, zarówno podczas palenia czynnego jak i biernego. Podczas zajęć omówiono także ważną  umiejętność  jaka jest asertywność, która ma znaczenie w różnego rodzaju sytuacjach społecznych i relacjach rówieśniczych.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY MIEJSKIEJ

W dniu 31.01. 2024 r. w naszej szkole odbyło  się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielami  Straży Miejskiej w Myślenicach Panią Kamilą Wójcik i Panem Oskarem Matoga. Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpieczeństwa, w tym także podczas zbliżających się ferii zimowych. Funkcjonariusz Straży Miejskiej przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię,  poruszania się na chodniku oraz zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Duże zainteresowanie wzbudził pojazd uprzywilejowany, autobus oraz sygnalizacja świetlna, gdzie uczniowie mogli wykształcić  prawidłowe nawyki uczestnika ruchu drogowego, poznać przepisy dotyczące pieszych i rowerzystów, utrwalić również znaki drogowe.  Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki  w postaci odblasków i książeczek. 

EDUKACJA NA TALERZU

EDUKACJA NA TALERZU

Dzień Babci i Dzień Dziadka był okazją do przeprowadzenia warsztatów kulinarnych. Do naszej szkoły zaprosiliśmy dwie sympatyczne panie, zawodowo zajmujące się gotowaniem oraz właściwym odżywianiem.

Rozpuszczoną, gorzką czekoladę dzieci wlewały do specjalnych foremek. Następnie ozdabiały suszonymi owocami, orzechami, ziarnami oraz kokosem. Zrobiły też pralinki nadziewane musem owocowym. Mróz za oknem pozwolił szybko uzyskać właściwą konsystencję czekoladowych kulek.

Wspólna zabawa, wzbogacenie umiejętności kulinarnych i artystycznych oraz własnoręcznie wykonane prezenty dla Babci i Dziadka, będą zachętą do odkrywania nowych smaków i sekretów kuchni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych słodkich warsztatów! 🙂 

TY DECYDUJESZ JAK REAGUJESZ

TY DECYDUJESZ JAK REAGUJESZ

Za nami pierwsze warsztaty dla uczniów i pierwsze szkolenia dla nauczycieli.

Od września bierzemy udział w programie „Ty decydujesz jak reagujesz” wzmacnianie odporności psychicznej i zapobieganie agresji rówieśniczej wśród dzieci i młodzieży w latach 2023-2024. Program jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego, którego organizatorem jest Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego.

Gościliśmy panią dr Aleksandrę Wójciak, która prowadziła warsztaty integracyjne w klasach: 3d, 6e i 8d. Uczniowie świetnie współpracowali, a wychowawczynie biorące udział w warsztatach (p. Sylwia Siłuszyk, p. Monika Grzechacka i p. Agnieszka Mieszczanek) zobaczyły swoje klasy w jeszcze innym ujęciu 🙂

Inspirujące okazały się również szkolenia dla nauczycieli (osobno dla nauczycieli klas 1 – 3, 4 – 6 oraz 7 – 8). Wykład o świadomości emocjonalnej był ważny, bo porządkujący różne informacje z zakresu inteligencji wielorakich, ale najbardziej przydatne okazały się: wymiana wzajemnych doświadczeń, analiza trudnych przypadków/zdarzeń oraz życzliwe, profesjonalne wsparcie – ze strony prowadzącej oraz grupy, biorącej udział w danym spotkaniu.

Wzmacniającym doświadczeniem był również film, który mieliśmy możliwość zobaczyć z przesłaniem dla wszystkich nauczycieli: „Nawet jeśli tego nie widać…nie słychać…wasza praca ma sens”.

Aneta Dziewońska

LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I

LEKCJA MUZEALNA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI - KLASY I

Uczniowie klas I a, I b oraz I d wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Polak mały” w myślenickim Muzeum Niepodległości. Zajęcia były przeprowadzone w ciekawej i atrakcyjnej dla dzieci formie. Uczniowie zobaczyli, jak przez wieki zmieniał się wizerunek naszego godła oraz poznali historię hymnu i flagi Polski. W bardzo ciekawy, obrazowy sposób mogliśmy zobaczyć, jak zmieniały się granice naszego kraju w okresie zaborów.

BEZPIECZNY SENIOR NA SENIORALIACH W MYŚLENICACH

BEZPIECZNY SENIOR NA SENIORALIACH W MYŚLENICACH

Głównym wydarzeniem trzydniowych Myślenickich Senioraliów w dniach 4-6.2023r. , był czwartkowy koncert  w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Seniorzy, nie pierwszy raz mieli okazję zaprezentować swoje przeróżne talenty, a przy tym pokazać, że humoru i dystansu do siebie im nie brakuje. W ramach integracji i wsparcia dla seniorów nasi uczniowie zorganizowali stoisko, gdzie promowaliśmy ich bezpieczeństwo na drodze. Podczas tego wydarzenia uczniowie wraz z opiekunem odbyli wiele rozmów z seniorami na temat  jak ważne są elementy i  kamizelki  odblaskowe. Omawiano na co należy zwracać uwagę podczas spacerów po zmroku i podczas dnia.

ODWIEDZINY MYŚLENICKICH SENIORÓW

ODWIEDZINY MYŚLENICKICH SENIORÓW

W dniach 10-13.10.2023r.  uczniowie naszej szkoły odwiedzili myślenickich seniorów w domu w celu wyposażenia ich w kamizelki odblaskowe oraz ulotki promujące ich bezpieczeństwo na drodze.

Podczas odwiedzin odbyło się wiele rozmów na temat bezpieczeństwa, seniorzy chętnie opowiadali jak dawniej wyglądała ich droga do i ze szkoły. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści starszych osób i bez trudu zauważyli różnicę między dawnymi czasami a dziś.

Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU – ODBLASKOWA DWÓJKA BEZPIECZNY SENIOR

Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU – ODBLASKOWA DWÓJKA BEZPIECZNY SENIOR

W dniu 24.10.2023r.  uczniowie naszej szkoły udali się z krótkim przedstawienie do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w naszym mieście od 2011 roku.  Blisko stu studentów seniorów z zaciekawieniem obejrzało nasz spektakl podczas, którego zwróciliśmy uwagę na bezpieczeństwo seniorów na drodze. Wielokrotnie na twarzach seniorów pojawiał się uśmiechy wielkie brawa na widowni.

Podczas tej wizyty rozdaliśmy seniorom kamizelki odblaskowe i ulotki zawierające cenne wskazówki dotyczące ich bezpieczeństwa na drodze.

BEZPIECZNY SPACER Z SENIORAMI

BEZPIECZNY SPACER Z SENIORAMI

Uczniowie naszej szkoły z wielkim zapałem w dniu 26.10.2023r. wybrali się na bezpieczny spacer z seniorami po Myślenicach. Seniorzy dwa razy w tygodniu uprawiają  nordic walking.

Podczas wspólnego spaceru odbyły się poważne rozmowy o życiu,  o współczesnych problemach cywilizacji a przede wszystkim o bezpieczeństwie  na drodze nas wszystkich. Przemiła atmosfera była powodem, że prawie cały czas na twarzach u wszystkich uczestników był uśmiech.

To spotkanie to wielka lekcja życia dla naszych uczniów podczas, której uczniowie mogli zapoznać się z problemami seniorów i mobilizacja do spędzania aktywnego trybu życia.      

RAJDOWY  WICEMISTRZ KACPER WRÓBLEWSKI W NASZEJ SZKOLE

RAJDOWY  WICEMISTRZ KACPER WRÓBLEWSKI W NASZEJ SZKOLE

W dniu 30.10.2023r. do naszej szkoły zawitał niesamowity gość – wspaniały kierowca rajdowy Skody Fabii Rally 2 Evo-  II wicemistrz Polski w klasie 2 w sezonie 2021 – Kacper Wróblewski. Podczas spotkania z naszymi uczniami opowiedział o swojej pasji do szybkiej ale bezpiecznej jazdy samochodem. Zwrócił szczególną uwagę jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze. Zdradził nam co jest jego marzeniem, jakie powinna  mieć cechy osoba chcąca zostać kierowcą rajdowym, co jest najtrudniejsze w rajdach, jak doszło do tego, że został kierowcą samochodu rajdowego, zmotywował naszych uczniów do wyznaczania sobie celów i dążenia do ich realizacji.                                                 

Uczniowie z wielkim skupieniem słuchali naszego gościa i nie chcieli się z nim rozstawać:)

BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

Uczniowie klas pierwszych brali udział w projekcie edukacyjnym prowadzonym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego wśród najmłodszych uczniów. Projekt został opracowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. W naszej szkole w inauguracyjnych zajęciach wzięli udział uczniowie z  klas 1. Krokodyl Tirek poprzez filmy edukacyjne, prezentacje i zagadki pomagał  uczniom zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Podsumowaniem projektu było rozwiązanie zagadek dotyczących znajomości znaków drogowych.

SIEĆ PSYCHOLOGÓW I PEDAGOGÓW SZKOLNYCH

SIEĆ PSYCHOLOGÓW I PEDAGOGÓW SZKOLNYCH

20 października 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie Sieci, którego nasza szkoła jest współorganizatorem razem z Centrum Psychologii w Myślenicach.

Patronat honorowy nad Siecią objął Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice p. Jarosław Szlachetka.

Sieć ma na celu wzajemne wsparcie specjalistów szkolnych, wymianę doświadczeń, poszerzanie kompetencji zawodowych, analizę dobrych praktyk i integrację środowiska psychologiczno-pedagogicznego.

WARSZTATY PRZYRODNICZE – PROJEKT LIFE – MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE

WARSZTATY PRZYRODNICZE – PROJEKT LIFE – MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE

W dzisiejszym świecie, w którym zmiany klimatyczne stają się coraz bardziej widoczne, zanieczyszczenie powietrza, w tym smog, staje się poważnym problemem dla wszystkich. Dla naszych uczniów, którzy są przyszłymi liderami i obrońcami naszej planety, zrozumienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza jest niezwykle ważne. Dlatego właśnie, ekodoradca Gminy Myślenice, pan Dariusz Zborowski, w ubiegłą sobotę przeprowadził warsztaty przyrodnicze dla naszych młodych umysłów, aby pomóc im zrozumieć, jak smog wpływa na nasze życie i jakie narzędzia, takie jak czujnik powietrza, mogą pomóc w walce z tym problemem.

Skip to content