Kategoria: Spotkania

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WODNYM

Wakacje tuż, tuż 😊 Warto więc przypomnieć o zasadach obowiązujących podczas zabaw na obszarach wodnych i terenach przyległych. A któż lepiej omówi bezpieczeństwo w tych miejscach jak nie sam ratownik wodny! Dlatego ucieszyliśmy się ze spotkania z Panem Wojciechem Pułką -przedstawicielem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział Myślenice. Szkolenie „Bezpieczne wakacje” odbyło się 7 czerwca w naszej szkole. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych i piątych.

Pan Ratownik przybliżył nam tajniki swojej pracy, zademonstrował podstawowy sprzęt ratowniczy i wskazał niebezpieczeństwa czyhające na nas nad wodą. Omówił też metody wzywania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas szkolenia oglądaliśmy film i prezentację na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Był też czas na odgrywanie scenek z akcji ratunkowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Pamiętajcie! Każda zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom biorącym w niej udział. Przebywając nad wodą, zachowujcie szczególną ostrożność!     

MIKOŁAJKI Z GRUPĄ POSZUKIWAWCZĄ W 2B

6 grudnia do klasy 2 b zawitał Mikołaj z pomocnikami z Grupy Poszukiwawczej. Dzieci powitały Św. Mikołaj z wielką radością i bacznie się przyglądały. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki i zrobili pamiątkowe zdjęcie. Klasa II b dzięki rodzicom, miała poczęstunek i obejrzała film „Chłopiec zwany Gwiazdką”- film to magiczna opowieść, która przybliża nam pochodzenie Świętego Mikołaja. Dzieci wcześniej otrzymały list od Św. Mikołaja i otrzymali prezent spektakl, niestety z powodu pandemii termin wyjazdu zostanie zmieniony.

SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

6 października klase 1a odwiedziły dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 4 w Myślenicach. Uczniowie wraz z przedszkolakami zgłębili temat dotyczący jesieni: oglądali film, rozmawiali o znakach zwiastujących tę porę roku oraz wspólnie malowali panią jesień. Niewątpliwą atrakcja dla młodszych kolegów i koleżanek była możliwość zajęcia miejsca w szkolnych ławkach, w których już za rok usiądą jako pierwszoklasiści.

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM – CIEKAWA LEKCJA GEOGRAFII

W dniu 11 lutego 2020 roku (wtorek) w naszej szkole miało miejsce bardzo ciekawe spotkanie, które odbyło się na sali gimnastycznej. Wzięły w nim udział klasy trzecie, czwarte i piąte.  Gościem naszej placówki był podróżnik – Samuel Kempski, który opowiadał z wielką pasją i zaangażowaniem o swojej podróży do Amazonii.

SPOTKANIE Z BURMISTRZEM

W grudniu uczniowie z klasy 3 c w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, odwiedzili  pana burmistrza Jarosława Szlachetkę i przeprowadzili z nim wywiad. Spotkanie rozpoczęło się życzeniami złożonymi przez uczniów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie pan burmistrz zaprosił uczniów do gabinetu na rozmowę. która przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze.

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ DR ANDRZEJEM KOBIAŁKĄ NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

Ferie to  odpoczynek od nauki, więcej czasu wolnego, ale  tym samym większe niebezpieczeństwo  zachowań ryzykownych. Dlatego jest to odpowiedni moment, aby porozmawiać  z młodzieżą na temat bezpieczeństwa. 

W tym celu w dniu 16 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI z Funkcjonariuszem Straży Miejskiej.  Prelegent mówił o  właściwych, odpowiedzialnych  zachowaniach, ale także  negatywnych  skutkach  nieszanowania własnego zdrowia i w końcu  konsekwencjach jakie mogą wywołać: palenie papierosów, alkohol, czy nadmierne, niewłaściwe  używanie Internetu.

SPOTKANIE Z PARALOTNIARZEM

W grudniu w naszej szkole pojawił się kolejny człowiek z pasją. W pisał się on  w cykl spotkań z ciekawymi ludźmi. Tym razem został zaproszony pan Mariusz Węgrzyn, myśleniczanin, który od lat jest paralotniarzem i wykonuje z wielką pasją z lotu ptaka zdjęcia naszych pięknych okolic. Uczniowie klasy 3b i 3 c mogli uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu i posłuchać jak z wielką pasją pan Mariusz opowiadał o swoim niezwykłym podniebnym hobby. Pan Mariusz zaprezentował sprzęt, na którym można uprawiać tę niezwykłą dyscyplinę, dużo opowiadał o wrażeniach i pokazywał zdjęcia. Entuzjazm wzbudził film, który nasz gość pokazał specjalnie przygotowany dla naszych uczniów. Uczniowie mieli okazję i bardzo chętnie z niej korzystali, by sprzęt  przymierzyć, by na nim usiąść i poczuć się jak prawdziwy paralotniarz.

PROJEKT KLASY III C „SPOTKANIE Z CIEKAWYMI  LUDŹMI”

W ramach projektu „Spotkanie z ciekawymi ludźmi” w dniu 28.11.2019r. odwiedziły nasza klasę pani Aneta i p. Asia. Panie są ciociami jednej z uczennic. Pani Aneta i Asia opowiedziały o życiu na Islandii gdzie zamieszkują od dwóch lat. Opowiedziały i pokazały zdjęcia oraz filmiki o terenach, roślinności i zwierzętach zamieszkujących w Islandii. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem słuchali i oglądali filmiki  o wulkanach, gajzerach i wodospadzie. Panie przybliżyły wiele informacji i ciekawostek o życiu na Islandii. Dzieci nauczyły się kilka słów po islandzku. Ogromnym zdziwieniem dla dzieci był przysmak z rekina zakopywany w ziemi na rok. Panie poczęstowały słodyczami, a była to  lukrecja, która nam polakom nie smakowała bo miała słony smak. Lekcja o Islandii była wprowadzeniem do lektur „ Anaruk, chłopiec Grenlandii”, którą będziemy przerabiać w styczniu. Dzieci dowiedziały się, że Islandia i Grenlandia to kraje , które leżą blisko siebie i są bardzo podobne. Teraz czekamy na następna taka lekcję w maju związaną z legendami i sagami islandzkimi oraz o 13 Mikołajach w które wierzą Islandczycy. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy na kolejną.

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

Dnia 27 listopada 2019r. w Szkole odbyło się spotkanie rodziców klas młodszych z panią  psycholog/pedagog Katarzyną Kudybą. Pani profilaktyk sugestywnie przedstawiła rodzicom współczesne formy zagrożeń, jakie mogą czekać na dzieci w wirtualnym świecie. Uwrażliwiała na co należy zwrócić uwagę w kontakcie z dzieckiem i podawała konkretne propozycje zaradzenia cyberprzemocy. Najważniejsza jest codzienna rozmowa  między rodzicami a dziećmi, wtedy można rozwiązać każdy problem. Ważna jest również świadomość, że nie muszą czuć się bezradni wobec nowoczesnych zdobyczy informatyki, że jako rodzice mają prawo założyć filtr kontroli rodzicielskiej w smartfonie lub laptopie dziecka, a tym samym zadecydować, z jakimi treściami dziecko może mieć kontakt w internecie.

SPOTKANIE Z HISTORYKIEM – PAWŁEM LEMANIAKIEM

Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych to czas pamięci i zadumy o Tych, którzy odeszli. Udajemy się z rodziną na cmentarze, aby w chwili ciszy przywołać wspomnienia o naszych bliskich, znajomych, których nie ma już wśród nas. Zapalamy znicz, który w naszej kulturze symbolizuje pamięć oraz wieczność. Dziś klasy 4d, 6d oraz 7b z wychowawcami: Agnieszką Mieszczanek, Anną Górecką i Moniką Lemaniak odwiedziły cmentarz przy kościółku pw. św. Jakuba, by takie symboliczne znicze zapalić na grobach żołnierzy. Spotkały się tam również z autorem książki „Myślenickie cmentarze”, panem Pawłem Lemaniakiem, który przybliżył im dzieje tej wiekowej nekropolii. Taka niezwykła lekcja historii dzieciom bardzo się podobała, chociaż dzisiejsza temperatura powietrza mogła ostudzić każdy zapał do nauki.

ZAJĘCIA DLA KLAS 2 PRZEPROWADZONE PRZEZ STRZELCÓW RZECZPOSPOLITEJ

Dnia 7.06.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyły się zajęcia poprowadzone przez Strzelców Rzeczpospolitej, w tym przez uczniów i absolwentów naszej szkoły. Wzięły w nich udział klasa 2b i 2c. Spotkanie rozpoczęła pogadanka o działalności Strzelców i opowiedzeniu o różnych szkoleniach, nawiązując do wydarzeń historycznych. Każdy miał okazję zadać wiele pytań oraz opowiedzieć o swoich przygodach i rodzinnych połączeniach z wojskiem. 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH

Każdy z nas może kiedyś znaleźć się w sytuacji, w której będzie musiał udzielić pierwszej pomocy ofierze wypadku drogowego, zasłabnięcia lub zakrztuszenia. Warto mieć na uwadze, że dotyczy to nie tylko osób dorosłych, ale również dzieci.

W związku z tym, w dniu 30.05.2019r. (czwartek) odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna” – dla uczniów klas siódmych, którzy w tej klasie uczą się anatomii i fizjologii człowieka. Zajęcia prowadzone były przez Panią Instruktor Polskiej Rady Resuscytacji Katarzynę Szoch-Jędrys oraz wolontariuszki: Agatę Bajer, Annę Garbień, Roksanę Gorączko i Nikolę Uziel – uczennice 3 klas gimnazjalnych naszej szkoły.

REPREZENTACJA SP2 NA UROCZYSTOŚCIACH W PALLOTYŃSKIEJ SZKOLE NA KOPCU W KLECZY DOLNEJ

28 maja 2019 reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w uroczystościach nadania imienia i poświęcenia sztandaru szkoły Pallotynów „Na Kopcu” w Kleczy Dolnej koło Wadowic. Uroczystości rozpoczęła polowa Msza św. pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Hosera, który poświęcił nowy sztandar.

Skip to content