Kategoria: Konkursy

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

PIS

Szkolny konkurs plastyczny pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-III oraz IV –VIII z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat w ramach 31 maja – Światowego Dnia Bez Tytoniu.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: 

 • ,,Nie pal przy mnie proszę!” dla klas I-III
 • ,,Nie palę ja – nie pal i Ty’’ dla klas IV–VIII

Wszystkie informacje w załącznikach poniżej. 

Regulaminy:

UWAGA! KONKURS! GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „KIM JEST DZIECKO?” DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH W WIEKU 5 I 6 LAT, UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SENIORÓW

Konkurs

W ramach obchodów Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci przypadającego na dzień 30 kwietnia zapraszamy do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest praca plastyczna, przedstawiająca w interesujący sposób odpowiedź na pytanie „Kim jest dziecko?”. Organizatorem Konkursu jest Centrum Usług Społecznych Sekcja Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage). Do Konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny w formacie A3. W Konkursie przewidziano nagrody rzeczowe dla uczestników.

KONKURS PLASTYCZNY „SYMBOLE NARODOWE”

flaga

W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja z przyjemnością pragnę poinformować Państwa, że w Naszej szkole startuje Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Symbole Narodowe”.

Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas I-III. Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę plastyczną w formie płaskiej, dowolnie wybraną przez siebie techniką w formacie A4.

 • Klasy I wykonują Flagę Polski,
 • klasy II – Godło Polski,
 • klasy III – Komiks na podstawie Legendy o białym orle.

Proszę o dostarczenie podpisanych prac w terminie do 5 maja włącznie do specjalnie w tym celu przygotowanego pudełka znajdującego się na portierni w budynku naszej szkoły. Kryteria oceny prac znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie szkoły. (regulamin w załączniku) Komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze prace w każdej kategorii tematycznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a autorzy wyróżnionych prac – nagrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z organizatorami: Panią Joanną Bałos lub Panią Bożeną Łętocha.

Regulamin konkursu 

BYĆ JAK IGNACY V – NAGRODA PUBLICZNOŚCI – GŁOSOWANIE

Casia ibis

Trzeci etap programu „Być jak Ignacy” został zakończony. Uczniowie koła Casia Ibis zostali wybrani spośród prawie 200 szkół przez Organizatorów i walczą o Nagrodę Publiczności. Bardzo prosimy o głos (polubienie) pod zdjęcie uczniów nasze placówki. Można to zrobić wchodzą klikając tutaj.  Dziękujemy bardzo.

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

Drodzy Rodzice i uczniowie!

W czwartek 22 kwietnia o godzinie 9.00 odbędzie się konkurs „Kangur Matematyczny”. Szczegółowe informacje znajdują się w wiadomościach na Librusie. Bardzo proszę o zapoznanie się z  nimi.

Justyna Horabik-Gruszeczka

I GMINNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY PT.: „AZJA – KONTYNENT KONTRASTÓW”

Zapraszamy  do udziału w I Gminnym Turnieju Geograficznym pt.: „Azja – kontynent kontrastów” organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych – Szkoła Podstawowa im. Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy w Bysinie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Celem konkursu jest:

 1. Motywowanie uczniów do poszerzenia swojej wiedzy oraz mobilizowanie ich do samodzielnej i systematycznej pracy.
 2. Podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy geograficznej.
 3. Rozwijanie zainteresowań uczniów.
 4. Promowanie wśród młodzieży wiedzy o innych kulturach
 5. Upowszechnianie wiedzy geograficznej.

Organizacja konkursu:

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej.

Konkurs odbywa się w DWÓCH ETAPACH:

 • pierwszy etap on-line w terminie 7 maja 2021 o godzinie 10:00
 • drugi etap w terminie 21 maja 2021 o godzinie 9:00

Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Sylwii Nosal.

Pełny regulamin konkursu

KONKURS PLASTYCZNY – PORTRET POLSKIEGO SIATKARZA LUB SIATKARKI

Konkurs

Pełny regulamin konkursu. 

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jaworniku oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice zapraszają do udziału w I Gminnym Konkursie Bibliotecznym „ W świecie książek”. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem „Książkowe inspiracje”.

Szczegółowe informacje o konkursie zostaną przesłane do wszystkich uczniów za pomocą dziennika elektronicznego.

WIELKANOC W DOMU Z CRL

 

CRL

Mając na uwadze, że przez wzgląd na sytuację epidemiczną zbliżające się święta powinniśmy spędzić w domach z najbliższymi, chcąc wszystkim umilić ten czas  Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w świątecznym konkursie fotograficznym „Wielkanoc w domu z CRL”. 

Konkurs jest adresowany do osób w każdym wieku, do miłośników fotografii i do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. 

Zadaniem konkursowym, które czeka na uczestników konkursu jest wykonanie świątecznej fotografii wpisującej się w jedną z trzech kategorii: moje święta z najbliższą rodziną, wielkanocna pisanka, mój pomysł na Wielkanoc w domu.

By zgłosić się do udziału w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.wspierajmarzenia.pl a następnie przesłać na adres e-mail: edu@crl.org.pl zdjęcie konkursowe.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 kwietnia 2021r. 

Szczegółowe informacje, regulamin, formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

WYDOBYTE Z CIENIA – KONKURS

Odważne, dzielne, pomysłowe, mądre… Znacie takie kobiety? Jeśli tak, koniecznie o nich opowiedzcie! Razem stworzymy nagranie o nietuzinkowych „damach, dziewczynach i dziewuchach”, które – mamy nadzieje – staną się inspiracją dla innych.

By wziąć udział w konkursie należy wykonać krótkie nagranie (trwające maksymalnie 120 sekund). W filmiku Uczestnik opowie o kobiecie, którą uważa za ważną, nietuzinkową, inspirującą, godną upamiętnienia. Może to być osoba powszechnie znana (np. malarka, pisarka, naukowiec, sportowiec) lub ktoś z Twojego najbliższego otoczenia, kogo podziwiasz.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Zapowiedź i podstawowe informacje: https://www.youtube.com/watch?v=qMOTZE-I-UY
Więcej szczegółów i regulamin: https://biblioteka.myslenice.pl/2021/03/19/wydobyte-z-cienia-konkurs/

„Agentki do zadań specjalnych” – konkurs na krótką formę komiksową

Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie komiksu historii zwykłych – niezwykłych kobiet, które mimo że nie skakały ze spadochronem, nie strzelały w powstaniach, nie ukrywały prześladowanych, także musiały mieć nerwy ze stali.

Prowadzenie domu i wychowanie dzieci często łączyły z pracą zawodową. Codziennie, cierpliwie, z ogromną miłością wykonywały swoje obowiązki, ale ich dzieje rzadko znajdują się na kartach wielkiej historii.

Zmieńcie to! Przedstawcie nam swoje prababcie, babcie, mamy. Przecież nasze codzienne życie jest piękne i bywa zaskakujące. Niech konkurs stanie się pretekstem do przywołania rodzinnych anegdot. Pokażcie, jak niezwykła może być zwykła rodzinna codzienność.

Uwaga! Jeżeli potrafisz opowiadać historie, ale nie masz talentu plastycznego lub nie jesteś za pan brat z multimediami, zaproś do współpracy uzdolnioną koleżankę lub kolegę.

Regulamin konkursu

KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ

Uwaga !!!!!

XXI edycja konkursu dla uczniów klas I – III

„Komputerowy projekt kartki świątecznej”

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie projektu kartki wielkanocnej za pomocą techniki komputerowej.

Warunki konkursu:

1. Praca ma być wykonana techniką komputerową w programie graficznym Paint.

Praca musi zawierać elementy graficzne autorstwa uczestnika konkursu
i powinna być wykonana samodzielnie.

2. Nie wolno stosować elementów gotowych (np. ClipArt, obrazów skanowanych, z Internetu) lub elementów autorstwa innych osób.
Rysujemy tylko za pomocą narzędzi programu Paint!!!

3. Podpisane prace /imię, nazwisko, klasa/ należy przesłać na adres: uczniowiesp2@o2.pl

4. Prace należy składać do 31 marca 2021 roku.

Komisja będzie oceniać:
zawartość merytoryczną pracy, tj. zgodność z tematem, pomysł, inwencję twórczą, stronę techniczną tj. szatę graficzną, stopień zaawansowania użytych narzędzi graficznych, przejrzystość i czytelność pracy.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Skip to content