Kategoria: Konkursy

TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII 2022/2023

Niełatwa to sztuka i nie byle jakie zadanie – pisać poprawnie pod względem ortograficznym. Niemal każdy rok szkolny wskazuje nowych bezbłędnych MISTRZÓW swobodnie władających długopisem, zasadami oraz wyjątkami, a niekiedy i „ortograficznym nosem”. O taki tytuł walczą uczniowie naszej szkoły, pisząc dyktanda, rymowanki, zdarza się, że i na dogrywkę zadania z luką.

SUKCESY UCZENNICY KLASY III D – HANI PITALI

SUKCESY UCZENNICY KLASY III D - HANI PITALI

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Hania Pitala zdobyła I miejsce w IX Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym oraz II miejsce w II Gminnym Konkursie Recytatorskim w języku angielskim.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

KONKURS NA ESEJ

KONKURSRegulamin konkursu

BIORÓŻNORODNOŚĆ – udział uczniów klas 7 i 8 w Sesji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach

BIORÓŻNORODNOŚĆ – udział uczniów klas 7 i 8 w Sesji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach

W środę 31.05.2023r. dwudziestu najlepszych ,,biologów’’ z klas siódmych i ósmych z naszej szkoły uczestniczyło w Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach. Tematem tegorocznej sesji było ,,Jak kształtowała się bioróżnorodność Ziemi? Podczas spotkania uczniowie liceum przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje.

MAJA OSKWAREK LAUREATKĄ BIBLIJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO – Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana

MAJA OSKWAREK LAUREATKĄ BIBLIJNEGO KONKURSU TEMATYCZNEGO - Z Dobrą Nowiną przez życie - Ewangelia według św. Jana

Nasza uczennica Maja Oskwarek z klasy 7b dzięki swojej pracowitości i wytrwałości uzyskała tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie tematycznym: Z Dobrą Nowiną przez życie. Zobaczcie jak Maja wspomina udział w konkursie:

„W tym roku po raz kolejny zdecydowałam się wziąć udział w Biblijnym Konkursie Tematycznym Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana. Etap szkolny odbył się 7 listopada 2022 roku. Udało mi się przejść do etapu rejonowego.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny adresowany do uczniów klas 1- 8 pt. „Piramida zdrowego żywienia” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu była popularyzacja dbania o zdrowie i budowanie właściwych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie wyobraźni twórczej.

Wybrano cztery najciekawsze prace oraz przyznano trzy wyróżnienia. Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Matematycznym otrzymał uczeń klasy III d – Witold Michalczewski. Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Ortograficznym otrzymała uczennica klasy III d – Hanna Pitala, która zdobyła także I miejsce w Gminnym Konkursie na Lapbook pt. „Zdrowie od A do Z”.

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”

KANGUR

W dniu 16 marca odbyła się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

W naszej szkole konkurs ten cieszył się również powodzeniem. Łącznie wzięło w nim udział 48 uczniów, którzy przystąpili do konkursu w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet.  Wśród grona wyróżnionych znaleźli się również i nasi uczniowie:

FINAŁ MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O MYŚLENICKI LAUR RECYTACJI 2023

FINAŁ MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH O MYŚLENICKI LAUR RECYTACJI 2023

W dniu 27 kwietnia 2023 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się przesłuchania finałowe Miejsko – Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych o Myślenicki Laur Recytacji 2023, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Do ostatniego etapu konkursu przystąpiło 65 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice. Przesłuchania odbywały się w dwóch komisjach konkursowych zgodnie z podziałem na kategorie wiekowe uczestników: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.
Jury biorąc pod uwagę dobór tekstów do możliwości wykonawczych recytatora, kulturę słowa, interpretacje utworu oraz ogólny wyraz artystyczny, oceniało uczestników w 2 kategoriach recytacji: Turniej Recytatorski oraz Turniej „Wywiedzione ze słowa”.

SUKCES ZOFII CHROBAK

SUKCES ZOFII CHROBAK

Zofia Chrobak na podium anglojęzycznych zmagań oratorskich – Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!

Szkoła Podstawowa nr 117 w Krakowie – MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – VII EDYCJA (szkolnastrona.pl)

Jarosława Słowik

WYNIKI XXIV EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

WYNIKI XXIV EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

4 marca 2023 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej ”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki wielkanocnej w programie graficznym Paint. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział!

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce         Alan Sularz klasa 1 b

II miejsce        Franciszek Ambroży klasa 1 b

III miejsce      Róża Bieryło klasa 1 c 

 

W kategorii klas drugich:

I  miejsce         Zuzanna Maj klasa 2 b

                             Karol Halek klasa  2 a

II miejsce        Mateusz Błachut klasa 2 a

                             Zofia Hanusiak klasa 2 b

III miejsce      Magdalena Pietrzak klasa 2 c

GMINNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY

Zespół Placówek Oświatowych w Bysinie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice serdecznie zaprasza do udziału w III Gminnym Turnieju Geograficznym.

Hasło tegorocznego konkursu to AMERYKA PÓŁNOCNA I POŁUDNIOWA. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń szkoły podstawowej.

Konkurs odbywa się w DWÓCH ETAPACH:
– pierwszy etap on-line w terminie 12 kwiecień 2023 r. o godzinie 10:00
– drugi etap w terminie 26 kwiecień 2023 r. o godzinie 9:00

Wszystkie informacje dotyczące konkursu (regulamin, terminy, literatura, zgody) znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły.
Osoby chętne prosimy o zapoznanie się z nimi.

ZGŁOSZENIA DO KONKURSU SĄ PRZYJMOWANE DO 29 MARCA do pani Sylwii Nosal. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie zgody, która również znajduje się w ogłoszeniu na stronie szkoły.

KONKURS „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

KONKURS "KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ"

Zapraszamy uczniów klas I – III

do udziału w XXIV edycji konkursu

„Komputerowy projekt kartki świątecznej”

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie projektu kartki wielkanocnej za pomocą techniki komputerowej.

Warunki konkursu:

  1. Praca ma być wykonana techniką komputerową w programie graficznym Paint. Praca musi zawierać elementy graficzne autorstwa uczestnika konkursu i powinna być wykonana samodzielnie.
  2. Nie wolno stosować elementów gotowych (np. ClipArt, obrazów skanowanych, z Internetu) lub elementów autorstwa innych osób. Rysujemy tylko za pomocą narzędzi programu Paint!!!
  3. Podpisane prace /imię, nazwisko, klasa/ należy przesłać na adres: uczniowiesp2@o2.pl
  4. Prace należy składać do 3 kwietnia 2023 roku.
Skip to content