Kategoria: Komunikaty
HARMONOGRAM ROZDANIA NAGRÓD
- ŚRODA 24 czerwca 2026r.
W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY DLA UCZNIÓW KL. I-III.
- lekcja 3- rozdanie nagród dla klas I-III.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji.
POZOSTAŁE LEKCJE W TYM DNIU ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG PLANU.
- CZWARTEK 25 czerwca 2026r.
W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY DLA UCZNIÓW KL. IV-VIII.
- lekcja 2- uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII, przekazanie sztandaru , wręczenie nagród za konkursy, statuetki dla najlepszego absolwenta, wybitne osiągniecia naukowe oraz nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz najlepszego ucznia kl. VIII.
W uroczystości biorą udział uczniowie klas VII pod opieką nauczyciela uczącego.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką wychowawcy.
- lekcja 3- uroczyste wręczenie nagród dla klas IV-V.
- lekcja 4- uroczyste wręczenie nagród dla klas VI-VII.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji.
POZOSTAŁE LEKCJE W TYM DNIU ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG PLANU.
- PIĄTEK 26 czerwca 2026r.
godz. 10:00, sala gimnastyczna- uroczyste pożegnanie uczniów klas III. W uroczystości biorą udział uczniowie klas II. Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do klas, gdzie zostaną rozdane świadectwa. Na uroczystości zostanie wręczona statuetka dla najlepszego ucznia klas I-III.
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2026/2027
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się 18 maja 2026 r. i będzie prowadzona za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji. Zapraszamy wszystkich kandydatów do odwiedzenia strony internetowej: https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/omikron-public/
Na stronie systemu rekrutacji zostaną opublikowane:
- oferty szkół ponadpodstawowych korzystających z elektronicznego systemu rekrutacji,
- zasady rekrutacji,
- harmonogram rekrutacji.
WAŻNE DATY:
- 18 maja 2026 r. – rozpoczęcie rejestracji wniosków do szkół ponadpodstawowych
- 1 czerwca 2026 r. – zakończenie rejestracji wniosków do oddziałów międzynarodowych, dwujęzycznych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego oraz przygotowania wojskowego w szkołach ponadpodstawowych
- 8 lipca 2026 r. – zakończenie rejestracji wniosków do oddziałów ogólnodostępnych w szkołach ponadpodstawowych
- 26 czerwca – 8 lipca 2026 r. – uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty
- 15 lipca 2026 r. do godz. 12:00 – ogłoszenie wyników kwalifikacji
- 15 lipca – 17 lipca 2026 r. do godz. 15:00 – potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej przez kandydatów zakwalifikowanych
- 20 lipca 2026 r. do godz. 12:00 – publikacja list przyjętych i nieprzyjętych
- 21 lipca 2026 r. – rozpoczęcie rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca w szkołach ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywa się za pomocą Kompleksowego Systemu Rekrutacji, który usprawnia proces i czyni go bardziej przyjaznym dla użytkowników. System jest dostępny online 24/7, co umożliwia kandydatom i ich rodzicom:
- szybki dostęp do pełnej oferty rekrutacyjnej szkół ponadpodstawowych,
- wygodne wypełnienie wniosku online,
- elektroniczną rejestrację z możliwością śledzenia statusu wniosku,
- podpisanie wniosku za pomocą e-podpisu lub możliwość wydruku dokumentów,
- otrzymywanie mailowych powiadomień o statusie wniosku i wynikach rekrutacji,
- dostęp do wolnych miejsc w rekrutacji uzupełniającej.
Szczegółowe informacje na temat wypełnienia wniosku można znaleźć na stronie elektronicznego systemu rekrutacji. Zachęcamy do zapoznania się również z filmami instruktażowymi dotyczącymi rejestracji wniosku oraz rejestracji osiągnięć kandydata:
1,5% DLA SZKOŁY
Dyrekcja oraz Rada Rodziców zwracają się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1,5% podatku z rocznej deklaracji PIT na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.
Aby przekazać wsparcie, wypełniając zeznanie podatkowe za 2025 rok, należy wskazać Organizację Pożytku Publicznego – Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska – wpisując numer KRS: 0000052078, a w rubryce „cel szczegółowy” podać: „Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach”.
Dziękujemy za każde okazane wsparcie.
INFORMACJA O NABORZE DO KLAS I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH W ROKU SZKOLNYM 2026/2027
ZASADY REKRUTACJI DO KLAS I W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MYŚLENICE NA ROK SZKOLNY 2026/2027
- Rodziców/opiekunów prawnych dziecka 7 letniego (urodzonego w 2019 r.) zapraszamy do zapisu do klasy I szkoły podstawowej.
Dzieci 6 letnie (urodzone w 2020 r.) zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
- Do klasy I szkoły podstawowej ogólnodostępnej prowadzonej przez Gminę Myślenice przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej w terminie od 3 lutego 2026r. do 27 lutego 2026r. na podstawie zgłoszenia rodzica/opiekuna prawnego – obwody szkół podstawowych określone zostały w Uchwale Nr 351/XXXIX/2021 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 30 sierpnia 2021 r. w sprawie planu sieci publicznych szkół podstawowych mających siedzibę na obszarze Gminy Myślenice.
Oferta edukacyjna Gminy Myślenice obejmuje 11 szkół podstawowych samodzielnych i 7 szkół podstawowych w zespołach.
- Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęte do klasy I na wniosek rodzica, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana szkoła podstawowa dysponuje wolnymi miejscami i potrwa w terminie od 2 marca do 6 marca 2026 r.
Kryteria rekrutacji oraz dokumenty potwierdzające określa Uchwała Nr 163/XXI/2020 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 27 stycznia 2020 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.
- We wszystkich szkołach na terenie Miasta i Gminy Myślenice zostaną utworzone I klasy ogólnodostępne, dodatkowo:
- w Szkole Podstawowej Nr 3 w Myślenicach przy ul. S. Pardyaka 26, w przypadku odpowiedniej ilości kandydatów, zostanie utworzona klasa I i IV-oddziały sportowe.
- Terminarz rekrutacji określa Zarządzenie nr 2/2026 Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice z dnia 5 stycznia 2026 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2026/2027 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz klas I w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Myślenice oraz klas I i IV oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej Nr 3 w Myślenicach.
- Szczegółowe informacje w sprawie rekrutacji udziela dyrektor szkoły podstawowej.
Zapisy dzieci prowadzone są w sekretariacie szkoły (ul. Żeromskiego 2) w godzinach jego pracy.
- W czasie ferii w godzinach 7:00–13:00,
- po feriach, w dni nauki szkolnej w godzinach 7:00–15:00.
Obwód szkoły obejmuje ulice: Armii Krajowej, Asnyka, Batorego, Berka Joselewicza, Broniewskiego, Burmistrza Andrzeja Marka, Cegielskiego, Drogowców, Jagiellońska, Jordana, Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego, Kraszewskiego, Łokietka, Maczka, Matejki, Okulickiego, Orzeszkowej, Partyzantów, Piastów, Piłsudskiego do nr 20 włącznie oraz nr 22, Przemysłowa, Przerwy-Tetmajera, Reymonta, Rykały, Rzemieślnicza, Senatorska, Słoneczna, Słowackiego, Solskiego, Szpitalna, Ujejskiego, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.
Dyrektor szkoły
mgr Justyna Otfinowska
DOKUMENTY DO POBRANIA:
ZEBRANIA Z RODZICAMI
ŚRODA – 28 stycznia 2026 r.
KLASY IV-VIII, IIb
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu zebrania o godz. 16:30 na sali gimnastycznej z rodzicami odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Policji. Tematem spotkania będą zagrożenia w sieci, przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z portali społecznościowych przez dzieci i młodzież. Poruszone zostaną aktualne problemy, z którymi młodzi ludzie mogą spotykać się na co dzień, a także sposoby reagowania i wspierania dzieci w trudnych sytuacjach. Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu, ponieważ poruszane zagadnienia są niezwykle ważne i dotyczą bezpieczeństwa Państwa dzieci.
| Klasa | Godzina | Numer sali | Wychowawca |
| IIb | 17:00
rozmowy indywidualne |
106 | mgr Agnieszka Polewka |
| IVa | 17:00 | 118 | mgr Joanna Rutkowska-Nalepa |
| IVb | 17:00 | 205 | mgr Agnieszka Mieszczanek |
| IVc | zebranie odbędzie sie w innym terminie | – | mgr Magdalena Tomana |
| IVd | 17:00
rozmowy indywidualne |
201 | mgr Agata Danek, mgr Paulina Zając |
| Vb | 17:00 | 211 | mgr Anna Górecka |
| Vd | 16:45
rozmowy indywidualne |
209 | mgr Marta Kasperek
|
| VIb | 17:00 | 216 | mgr Sylwia Nosal |
| VIc | 17:00 | 210 | mgr Jarosława Słowik |
| VId | 17:00 | 310 | mgr Anna Woźniak, mgr Joanna Bałos |
| VIIa | 17:00 | 212 | mgr Alicja Burkat, mgr Joanna Bugaj |
| VIIb | 17:00 | 204 | mgr Katarzyna Hołuj |
| VIIIa | 17:00 | 303 | mgr Magdalena Tobolewicz |
| VIIIc | 17:00 | 309 | mgr Katarzyna Dudzik |
| VIIId | 17:00 | 202 | mgr Zdzisław Mirek |
| VIIIe | 17:00 | 214 | mgr Monika Grzechacka |
ZEBRANIA Z RODZICAMI
WTOREK – 27 stycznia 2026 r.
KLASY I-III, Va, Vc, VIa, VIIc i VIIIb
Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że w dniu zebrania o godz. 16:30 na sali gimnastycznej z rodzicami odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Policji. Tematem spotkania będą zagrożenia w sieci, przemoc rówieśnicza oraz korzystanie z portali społecznościowych przez dzieci i młodzież. Poruszone zostaną aktualne problemy, z którymi młodzi ludzie mogą spotykać się na co dzień, a także sposoby reagowania i wspierania dzieci w trudnych sytuacjach. Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu, ponieważ poruszane zagadnienia są niezwykle ważne i dotyczą bezpieczeństwa Państwa dzieci.
| Klasa | Godzina | Numer sali | Wychowawca |
| Ia | 17:00 | 205 | mgr Iwona Stanisz-Trzcińska, mgr Izabela Leżańska |
| Ib | 17:00
rozmowy indywidualne |
204 | mgr Renata Zygmunt, mgr Jolanta Żaba |
| Ic | rozmowy indywidualne
od 17:00-18:00 |
106 | mgr Elżbieta Żądło |
| IIa | 17:00
rozmowy indywidualne |
104 | mgr Bożena Łętocha |
| IIc | 17:00 | 103 | mgr Sylwia Siłuszyk, mgr Katarzyna Chaberek |
| IId | 17:00 | 102 | mgr Barbara Bicz, mgr Anna Zahel |
| IIIa | 17:00
rozmowy indywidualne |
105 | mgr Iwona Wójtowicz |
| IIIb | 15:30
rozmowy indywidualne |
101 | mgr Magdalena Batko, mgr Anna Ostafin |
| IIIc | 17:00 | 108 | mgr Agnieszka Nosal |
| IIId | 15:30
rozmowy indywidualne |
116 | mgr Urszula Biel |
| Va | 17:00
rozmowy indywidualne |
114 | mgr Anna Pardyak |
| Vc | 17:00
rozmowy indywidualne |
214 | mgr Kinga Nosal |
| VIa | 16:00
rozmowy indywidualne |
208 | mgr Sławomir Mosiężny |
| VIIc | 16:00 | 111 | mgr Wioletta Grabowska |
| VIIIb | 16:00 | 302 | mgr Monika Lemaniak |
SZKOŁA NA NARTY! EDYCJA 2026
Projekt skierowany jest do uczniów klas I–VIII szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice, dla których organem prowadzącym jest Gmina Myślenice. W projekcie może wziąć udział 100 uczniów, którzy nie potrafią jeździć na nartach lub nie uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Szkoła na narty” w poprzedniej edycji. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Kurs obejmuje 5 wyjazdów w tygodniu (od poniedziałku do piątku) po 2 godziny dziennie w okresie od 02.02.2026 r. do 13.02.2026 r. (I albo II tydzień ferii). Uczestnicy będą jeździć na stoku dla poczatkujących ABC SKI CHEŁM na górze Chełm.
Rekrutacja zaczyna się 12.01.2026 r. i kończy 16.01.2026 r.
Szczegóły w regulaminie.
34 FINAŁ WOŚP
Uwaga, uwaga!
W tym roku szkolny, a nowym kalendarzowym 23.I. 2026 roku (piątek) dołączamy do ogólnopolskiej akcji 34 Finału WOŚP.
W naszej szkole tradycją jest organizacja Kiermaszu Ciasteczek Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie to Kiermasz Rozmaitości i Ciasteczek Świątecznej Pomocy.
Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego działania.
Prosimy Was o:
- Przynoszenie rozmaitych- NOWYCH, NIE UŻYWANYCH rzeczy ( artykułów piśmienniczych, zabawek, kolorowanek, gier i ………..)
- Upieczenie ciast lub babeczek.
Pieniążki ze sprzedaży trafią do puszki 34 Finału WOŚP, które tym razem zostaną przeznaczone na najlepszy sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych. Hasło przewodnie akcji to „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.
Podpisane imieniem, nazwiskiem i klasą rozmaite rzeczy przynosimy do naszych kochanych Pań Woźnych od jutra.
Deklarację upieczenia ciast i babeczek składamy u swoich wychowawczyń i wychowawców jak najwcześniej, abyśmy przygotowali odpowiednią ilość pojemników do pakowania. Wypieki dostarczamy do szkoły rano 23.I. 2026 roku.
Na kiermaszu będziemy sprzedawać gotowe paczki ciast od 5zł i babeczki, a rozmaitości wycenimy i też przygotujemy.
W razie pytań lub indywidualnych propozycji współpracy zachęcamy do kontaktu przez Librus z organizatorkami Agnieszką Nosal i Elżbietą Żądło.
ZEBRANIE Z RODZICAMI – KLASY IV-VIII
ŚRODA – 19 LISTOPADA 2025 r.
KLASY IV-VIII
| Klasa | Godzina | Numer sali | Wychowawca |
| IVa | 16:30 | 118 | mgr Joanna Rutkowska-Nalepa |
| IVb | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne) |
205 | mgr Agnieszka Mieszczanek |
| IVc | 16:30 | 215 | mgr Magdalena Tomana |
| IVd | 16:30 | 201 | mgr Agata Danek, mgr Paulina Zając |
| Va | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne) |
114 | mgr Anna Pardyak |
| Vb | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne) |
211 | mgr Anna Górecka |
| Vd | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne) |
209 | mgr Marta Kasperek |
| VIa | 16:30 | 208 | mgr Sławomir Mosiężny |
| VIb | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne |
216 | mgr Sylwia Nosal |
| VId | Zebranie odbędzie się w późniejszym terminie. | mgr Anna Woźniak, mgr Joanna Bałos | |
| VIIa | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne |
212 | mgr Alicja Burkat, mgr Joanna Bugaj |
| VIIb | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne |
310 | mgr Katarzyna Hołuj, mgr Małgorzata Dąbrowska |
| VIIIa | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne |
303 | mgr Magdalena Tobolewicz |
| VIIIb | 16:00-17:00
(konsultacje indywidualne) |
302 | mgr Monika Lemaniak |
| VIIIc | 17:30 | 309 | mgr Katarzyna Dudzik |
| VIIId | Zebranie odbędzie się w późniejszym terminie | mgr Zdzisław Mirek | |
| VIIIe | 16:30-17:30
(konsultacje indywidualne |
214 | mgr Monika Grzechacka |
W tym dniu pozostali nauczyciele pełnią dyżur w pokoju nauczycielskim od godziny 16:30 do 17:30.




















