Dumny symbol, nowa warta!
Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach to nie tylko mury, ale przede wszystkim piękna tradycja. Już od 1969 roku nasze serca biją w rytmie hymnu szkolnego, a nad wszystkimi ważnymi wydarzeniami góruje nasz najcenniejszy symbol – sztandar im. Bohaterów Westerplatte. Towarzyszy nam on w chwilach radości, jak rozpoczęcie roku czy ślubowanie pierwszoklasistów, oraz w momentach zadumy podczas świąt narodowych i lokalnych uroczystości. To znak, który buduje nasz prestiż i tożsamość.
Nadszedł czas zmian! Podczas oficjalnej ceremonii nastąpiło przekazanie tej wyjątkowej relikwii nowemu pokoleniu uczniów.
Wielkie podziękowania należą się ustępującemu pocztowi, który reprezentował nas z ogromną klasą:
- Chorąży: Fabian Rapacz, Michał Szklarz.
- Asysta: Karolina Trybała, Aleksandra Hudaszek, Wiktoria Kozak, Amelia Szatan.
Dziękujemy za Waszą nienaganną postawę!
Jednocześnie witamy na pokładzie nową straż naszego sztandaru:
- Chorąży: Bartosz Nykiel, Nikodem Święch.
- Asysta: Oliwia Jędycha, Maja Dyduła, Milena Dydeńska, Milena Wójtowicz.
Gratulujemy tego zaszczytu i życzymy powodzenia. Wiemy, że szkoła jest w dobrych rękach!
Opiekunowie: mgr Joanna Bugaj
mgr Anna Górecka
„CZYTANIE NA POLANIE”
18 czerwca nasza szkoła po raz czwarty włączyła się w Międzynarodową Akcję „Czytanie na Polanie”. Tego dnia szkolne ławki ustąpiły miejsca miękkim kocom i materacom rozłożonym na zielonej trawie, a podręczniki i zeszyty – ulubionym książkom. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b i 2d oraz wychowankowie świetlicy szkolnej, a w rolę wspaniałych lektorów wcieliły się panie pedagog, psycholog i logopeda oraz pani bibliotekarka i wychowawczynie świetlicy. Do inicjatywy aktywnie włączyli się również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i ósmoklasiści: Emma Stasiak, Wiktoria Kozak, Viktoria Bazylijska, Konrad Ostrowski i Tomasz Jaśkowiec z kl. 8a, Aleksandra Hudaszek i Amelia Wojtan z kl. 8b, a także Natalia Hudaszek i Lena Zajdel z kl. 8e.
HARMONOGRAM ROZDANIA ŚWIADECTW
PIĄTEK 26 czerwca 2026r.
| Klasa | Godzina | Numer sali | Wychowawca |
| Ia | 9:00 | 103 | mgr Iwona Stanisz-Trzcińska, mgr Izabela Leżańska |
| Ib | 9:00 | 102 | mgr Renata Zygmunt, mgr Jolanta Żaba |
| Ic | 9:00 | 106 | mgr Elżbieta Żądło |
| IIa | 9:00 (zmiana godziny) | 104 | mgr Bożena Łętocha |
| IIb | 9:00 (zmiana godziny) | 105 | mgr Agnieszka Polewka |
| IIc | 9:00 (zmiana godziny) | 116 | mgr Sylwia Siłuszyk, mgr Katarzyna Chaberek |
| IId | 9:00 (zmiana godziny) | 101 | mgr Barbara Bicz, mgr Anna Zahel |
| IIIa | po zakończeniu uroczystośći na s.gimn. | 105 | mgr Iwona Wójtowicz |
| IIIb | po zakończeniu uroczystośći na s.gimn. | 101 | mgr Anna Ostafin |
| IIIc | po zakończeniu uroczystośći na s.gimn. | 108 | mgr Agnieszka Nosal |
| IIId | po zakończeniu uroczystośći na s.gimn. | 116 | mgr Urszula Biel |
| IVa | 9:00 | 118 | mgr Joanna Rutkowska-Nalepa |
| IVb | 9:00 | 205 | mgr Agnieszka Mieszczanek |
| IVc | 9:00 | 108 | mgr Magdalena Tomana |
| IVd | 9:00 | 201 | mgr Agata Danek, mgr Paulina Zając |
| Va | 9:00 | 114 | Mgr Anna Pardyak |
| Vb | 9:00 | 211 | mgr Anna Górecka |
| Vc | 9:00 | 215 (zmiana sali) | mgr Kinga Nosal |
| Vd | 9:00 | 209 | mgr Marta Kasperek |
| VIa | 9:00 | 208 | mgr Sławomir Mosiężny |
| VIb | 9:00 | 216 | mgr Sylwia Nosal |
| VIc | 9:00 | 210 | mgr Jarosława Słowik |
| VId | 9:00 | 309 | mgr Anna Woźniak, mgr Joanna Bałos |
| VIIa | 9:00 | 212 | mgr Alicja Burkat, mgr Joanna Bugaj |
| VIIb | 9:00 | 204 | mgr Katarzyna Hołuj |
| VIIc | 9:00 | 111 | mgr Wioletta Grabowska |
| VIIIa | 9:00 | 303 | mgr Magdalena Tobolewicz |
| VIIIb | 9:00 | 302 | mgr Monika Lemaniak |
| VIIIc | 9:00 | 310 | mgr Katarzyna Dudzik |
| VIIId | 9:00 | 202 | mgr Zdzisław Mirek |
| VIIIe | 9:00 | 214 | mgr Moniaka Grzechacka |
HARMONOGRAM ROZDANIA NAGRÓD
- ŚRODA 24 czerwca 2026r.
W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY DLA UCZNIÓW KL. I-III.
- lekcja 3- rozdanie nagród dla klas I-III.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji.
POZOSTAŁE LEKCJE W TYM DNIU ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG PLANU.
- CZWARTEK 25 czerwca 2026r.
W TYM DNIU OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY DLA UCZNIÓW KL. IV-VIII.
- lekcja 2- uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII, przekazanie sztandaru , wręczenie nagród za konkursy, statuetki dla najlepszego absolwenta, wybitne osiągniecia naukowe oraz nagród książkowych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie oraz najlepszego ucznia kl. VIII.
W uroczystości biorą udział uczniowie klas VII pod opieką nauczyciela uczącego.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką wychowawcy.
- lekcja 3- uroczyste wręczenie nagród dla klas IV-V.
- lekcja 4- uroczyste wręczenie nagród dla klas VI-VII.
Na uroczystość uczniowie udają się pod opieką nauczyciela uczącego na danej lekcji.
POZOSTAŁE LEKCJE W TYM DNIU ODBYWAJĄ SIĘ WEDŁUG PLANU.
- PIĄTEK 26 czerwca 2026r.
godz. 10:00, sala gimnastyczna- uroczyste pożegnanie uczniów klas III. Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udadzą się do klas, gdzie zostaną rozdane świadectwa. Na uroczystości zostanie wręczona statuetka dla najlepszego ucznia klas I-III.
WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO MYŚLENICKIEJ LIPKI
KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE – EDYCJA 2025/2026
AKTYWNY DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ: TENIS, INTEGRACJA I SŁODKIE OCHŁODZENIE! KLASA 2A I 2B
Za nami wyjątkowy dzień spędzony na świeżym powietrzu, który połączył sportową rywalizację z doskonałą zabawą. Nasi uczniowie wzięli udział w specjalnym wydarzeniu plenerowym, które na długo pozostanie w ich pamięci. Pod okiem trenera dzieci miały okazję poznać podstawy tej dyscypliny, nauczyć się prawidłowego chwytu rakiety oraz potrenować pierwsze serwisy i odbicia. Radość z każdego trafionego w kort piłki była ogromna, a zaangażowanie młodych sportowców pokazało, że w wielu z nich drzemie prawdziwy tenisowy talent. Po intensywnym treningu przyszedł czas na zasłużony relaks. Kocyki rozłożone w cieniu drzew zamieniły się w strefę piknikową. Dzieci mogły odpocząć, porozmawiać, pograć w gry planszowe i karciane. Na zielonej murawie i boisku graliśmy w piłkę nożną, siatkową i koszykówkę. Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia na wszystkich czekały pyszne lody. Ten słodki akcent był idealnym podsumowaniem udanego, aktywnego i pełnego uśmiechu dnia.
INNOWACJA PEDAGOGICZNA ZADBAJ O SIERŚCIUCHA PODSUMOWANIE
W roku szkolnym 2025/2026 w klasie 8E realizowana była innowacja pedagogiczna „Zadbaj o Sierściucha”, której głównym celem było kształtowanie postaw empatii, odpowiedzialności i wrażliwości na potrzeby zwierząt. Działania podejmowane w ramach innowacji miały również na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat ochrony praw zwierząt oraz działalności organizacji i placówek zajmujących się niesieniem pomocy bezdomnym zwierzętom.
W ramach innowacji przeprowadzono szereg działań edukacyjnych i społecznych.
Jednym z pierwszych przedsięwzięć była akcja „Dobra buda nie jest zła”. Uczniowie przygotowali plakaty promujące właściwą opiekę nad psami oraz odpowiedzialne traktowanie zwierząt. Prace zostały wyeksponowane w holu szkoły, dzięki czemu mogła zapoznać się z nimi cała społeczność szkolna. Dodatkowo przygotowano i przeprowadzono prezentacje dla klas I–II, podczas których przekazano młodszym kolegom i koleżankom informacje dotyczące potrzeb zwierząt oraz zasad właściwej opieki nad nimi.
Kolejnym działaniem była zbiórka starych ręczników, koców oraz pościeli dla przytuliska. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Zebrane dary zostały przekazane potrzebującym zwierzętom, przyczyniając się do poprawy ich warunków bytowych.
W ramach innowacji kilku uczniów uczestniczyło również w wizycie w kociarni, będącej pod opieką Stowarzyszenia Przytul Sierściucha. Podczas spotkania poznali zasady funkcjonowania placówki, dowiedzieli się, na czym polega codzienna opieka nad kotami oraz jakie są najważniejsze potrzeby tych zwierząt. Uczniowie mieli także możliwość bezpośredniego kontaktu z kotami oraz pomagali w wykonywaniu podstawowych czynności opiekuńczych.
WYCIECZKA DO ZOO
POZNAJĘ CIEKAWE ZAWODY, SPOTYKAM CIEKAWYCH LUDZI – FINAŁ INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ W KLASACH IIIB I IIID
18 czerwca uczniowie klas IIIb i IIId uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu podsumowującym dwuletnią innowację pedagogiczną „Poznaję ciekawe zawody, spotykam ciekawych ludzi”. Tego dnia odwiedziliśmy Urząd Miasta i Gminy Myślenice, gdzie serdecznie przyjęli nas Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, pan Jarosław Szlachetka, oraz Sekretarz Gminy, pan Robert Pitala. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję poznać specyfikę pracy urzędnika samorządowego, dowiedzieć się, jakie zadania realizuje urząd oraz jak wygląda codzienna praca osób odpowiedzialnych za funkcjonowanie gminy. Nasi gospodarze oprowadzili uczniów po budynku urzędu, a także zaprosili do sali obrad Rady Miejskiej. Była to doskonała okazja do zadawania pytań i rozmowy z panem Burmistrzem o jego pracy, obowiązkach oraz wyzwaniach związanych z zarządzaniem gminą.
Czarna Niedziela w Myślenicach
Poczet Sztandarowy naszej szkoły upamiętnił ofiary Czarnej Niedzieli.
Pamięć o ofiarach „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach jest wciąż żywa. Rokrocznie, 23 czerwca przy tablicy upamiętniającej tragiczne wydarzenia z 1940 roku, spotykają się rodziny pomordowanych, przedstawiciele samorządu, różnorodnych instytucji, a także młodzież z miejscowych szkół. Spotykają się, by oddać hołd ofiarom hitleryzmu, spotykają się, by przypominać, jaką cenę niegdyś trzeba było zapłacić za bycie patriotą .
Joanna Bugaj
PROJEKT „ŚWIETLICA NA MEDAL” – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetlica na medal”. Celem projektu było promowanie świetlic szkolnych jako miejsc kreatywnej aktywności, rozwijania zainteresowań oraz nauki poprzez zabawę i współpracę. Co miesiąc uczniowie realizowali nowe zadania projektowe związane z różnorodną tematyką, rozwijając kreatywność, umiejętności społeczne, logiczne myślenie oraz zdobywając wiedzę z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa w sieci, edukacji patriotycznej, językowej, przyrodniczej i doradztwa zawodowego.
SZYDEŁKOWANIE W KLASIE 3B – PODSUMOWANIE INNOWACJI PEDAGOGICZNEJ
Wraz z zakończeniem edukacji wczesnoszkolnej dobiegła końca realizacja innowacji pedagogicznej „Szydełko w dłoni mam”, prowadzonej od października 2023 roku w obecnej klasie 3b. Projekt stanowił wyjątkową okazję do rozwijania umiejętności manualnych, kreatywności oraz cierpliwości poprzez naukę szydełkowania. Głównym celem innowacji było usprawnianie motoryki małej oraz rozwijanie sprawności dłoni i palców, które odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie nauki pisania. Regularne ćwiczenia z szydełkiem i włóczką pozwalały uczniom doskonalić koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję ruchów oraz umiejętność skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu.
















