Kategoria: Małopolska Tarcza Humanitarna
MAŁOPOLSKA TARCZA HUMANITARNA – PRZEKAZANIE SPRZĘTU
4 lipca w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu elektronicznego dla placówek oświatowych z terenu Gminy Myślenice w ramach dwóch programów – „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” oraz „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”. W uroczystości uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, sekretarz Gminy Myślenice Robert Pitala, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzata Ciemińska oraz zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Danuta Nowak.
Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie z programów „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” oraz „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” na zakup sprzętu elektronicznego dla szkół podstawowych.
Dzięki dofinansowaniu nasza szkoła otrzymała z projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” 2 monitory interaktywne, 3 tablety i 1 drukarkę. Dodatkowo klasy otrzymały dofinansowanie do 7 wycieczek integracyjnych.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B
W dniu 22.06.2023 r. klasy 1a, 1d, 2c, 2d i 3b wybrały się na Kudłacze, na ognisko, połączone z zabawami integracyjnymi. Motywem przewodnim była wspólnota dzieci polskich i ukraińskich. Uczniowie chętnie poznawali nowe dla siebie zabawy, wspólnie miło spędzali czas, ucząc się, że inny nie znaczy gorszy. Po wspólnych zabawach dzieci usiadły do wspólnego stołu, aby smakować polskie grillowane kiełbaski. Po posiłku nadszedł czas na kolejne zabawy na placu zabaw i grę w piłkę nożną.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
KOSMOPARK – RELACJA Z WYCIECZKI
Kraków jest rzut beretem od Myślenic i mimo że każdy tam czasem bywa i zna miasto, to gród Kraka wciąż na nowo może zaskakiwać i nigdy nie można być pewnym, co odkryje przed nami kolejnym razem. W miniony poniedziałek i wtorek klasy: 6d, 5b, 4c, 4b, 7d i 8b poznały jego nowe oblicze. Kosmiczne! Uczniowie odwiedzili interaktywną wystawę Kosmopark. Ekspozycja nie była duża, ale bardzo atrakcyjna. Największym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z okularami VR.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
WYCIECZKA INTEGRACYJNA NA KRĘGLE KLASY 5C I 5D
Nasza wycieczka odbyła się w środę 7 czerwca i było to wyjście na kręgle. Jeszcze wtedy nie spodziewaliśmy się, że aż tak będziemy się tam dobrze bawić. Wyruszyliśmy z rana, a droga nam dość szybko minęła. Gdy już byliśmy na miejscu, wychowawca zamówił dla nas pizze, a klasa podzieliła się na dwie grupy – chłopcy kontra dziewczyny. Tak się świetnie grało, że nawet nie zauważyliśmy, kiedy pani przyniosła nam pięć wielkich pizz i napoje.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
WYJŚCIE DO MOKiS NA SPEKTAKL TEATRALNY
W dniu 7.06. 2-023 r. wszystkie klasy pierwsze udały się do MOKiS na spektakl teatralny. Wrocławski Teatr IN-ART wystawiał sztukę pt. „Księga dżungli”. Przedstawienie bardzo się podobało. Aktorzy grali swe role znakomicie, scenografia oraz kostiumy przyciągały wzrok i skupiały uwagę oglądających. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci nagrodziły artystów i podziękowały za wrażenia gromkimi brawami. Po spektaklu impreza integrująca dzieci z Polski i Ukrainy przeniosła się na teren rekreacyjny szkoły.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
KLASA 7A I 7C W TEATRZE
30 maja br. klasa 7a i 7c wraz z uczniami z Ukrainy w ramach projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym „Piotruś Pan w cieniu dorosłości” w Teatrze Ludowym w Krakowie.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
CZAS W LAS! – RELACJA Z PIENIN
Czerwiec to najlepszy miesiąc na zacieśnianie klasowych więzi. Książki oddane, więc lekcje raczej luźne, pogoda piękna, zatem WF-y zawsze na polu; wszyscy zmęczeni po systematycznej (mniej lub bardziej, ekhm…) pracy w ciągu roku, a przede wszystkim czas na końcoworoczne wycieczki.
W tym roku klasy: 6a, 6c i 4a pojechały w Pieniny. Plan był różnorodny i intensywny. Obejmował spacer szlakiem turystycznym po Wąwozie Homole, zwiedzanie zamku w Niedzicy i rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Dla każdego coś ciekawego. A na koniec obiad, taki w rodzaju „zawsze smakuje”, bo frytki, nuggetsy i tarta marchewka.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
WYCIECZKA INTEGRACYJNA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO GRUSZOWA
W dniu 31maja uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły pojechali do Gruszowa do gospodarstwa agroturystycznego. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów życia na wsi oraz integracja dzieci polskich i ukraińskich. W czasie pobytu w gospodarstwie pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przybliżających pracę kowala i pszczelarza (widzieli m.in. kucie podków, poznawali „koński język”, wiercili otwory w deskach, piłowali drewno piłą „moja-twoja”, zaglądali do wnętrza ula, przymierzali ochronny strój pszczelarza).
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
PROJEKT GRANTOWY „MAŁOPOLSKA TARCZA HUMANITARNA. FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA UKRAINY – PAKIET EDUKACYJNY”
Gmina Myślenice realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”.
Celem projektu jest wsparcie potencjału małopolskich organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe kształcenia ogólnego i zawodowego oraz placówki oświatowe w organizacji nauki i wsparcia uczniów ukraińskich w funkcjonowaniu w środowisku szkolnym, w odpowiedzi na kryzys migracyjny związany z działaniami wojennymi prowadzonymi w Ukrainie.
Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19