WYCIECZKA INTEGRACYJNA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH DO GRUSZOWA

OGNISKO INTEGRACYJNE KLAS 1A, 1D, 2C, 2D, 3B

W dniu 31maja uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły pojechali do Gruszowa do gospodarstwa agroturystycznego. Celem wycieczki było poznanie przez uczniów życia na wsi oraz integracja dzieci polskich i ukraińskich. W czasie pobytu w gospodarstwie pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach przybliżających pracę kowala i pszczelarza (widzieli m.in. kucie podków, poznawali „koński język”, wiercili otwory w deskach, piłowali drewno piłą „moja-twoja”, zaglądali do wnętrza ula, przymierzali ochronny strój pszczelarza).

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny II

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Mieli możliwość kontaktu ze zwierzętami hodowanymi w gospodarstwie (m.in. młodymi królikami, zaledwie dwudniowymi kurczętami, karmili kozy, owce, drób). Obserwowali życie zwierząt wodnych nad nowopowstałym stawem. Uczestniczyli w przejażdżce „wiejską karetą”, widzieli również tartak. Pogoda tego dnia dopisała, a na placu zabaw i boisku czas płynął dzieciakom szybko w wesołej atmosferze. Jak zawsze w gospodarstwie w Gruszowie nie zabrakło pysznych naleśników z serem lub jabłkami (niektóre z dzieci prosiły o dokładkę nawet trzy razy). Nadszedł jednak czas powrotu, przed odjazdem pierwszaki obiecywały gospodarzom, że jeszcze odwiedzą gościnną zagrodę w przyszłym roku. Trochę zmęczone, ale pełne wrażeń i radości z wycieczki wracały do Myślenic.

Wycieczka została w całości sfinansowana z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny” – grantu realizowanego w gminie Myślenice, w tym również w naszej szkole.

mgr Iwona Stanisz-Trzcińska