Kategoria: Akcje

STRAŻNICY POCHODNI – DoLAStamy – działania wspierające relacje rówieśnicze

STRAŻNICY POCHODNI DoLAStamy – działania wspierające relacje rówieśnicze

„Zaraz zrobisz pierwszy krok ku PRZYGODZIE… Stoisz przed przeszkodą. Pokonując ją, pamiętaj, że jesteś pod opieką dorosłych i nic niebezpiecznego Ci się nie stanie…” Takimi informacjami uczniowie klasy 5c zaczęli pierwsze wyzwanie w wieczornej grze terenowej – MILCZĄCY STRAŻNICY POCHODNI.

Był to projekt z udziałem rodziców, polegający na znajdowaniu przy klimatycznym blasku pochodni kopert z wyzwaniami, które wspólnymi siłami należało wykonać, aby zdobyć nagrodę. Wśród zadań była nie tylko matematyczna łamigłówka i czas przeszły angielskich czasowników nieregularnych, ale przede wszystkim trochę magii różnych zmysłów – dotyku, słuchu, wzroku. Wspominaliśmy klasowe przedsięwzięcia, znajdując ukryte rekwizyty, związane z wycieczkami klasowymi, użyliśmy edukacyjnych aplikacji i …stetoskopu, żeby sprawdzić czy zaczął się już przepływ wiosennych soków w drzewach.

DZIEŃ BEZ PLECAKA

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w Dniu Bez Plecaka, który odbędzie się 1 kwietnia! To nie jest primaaprilisowy żart – tego dnia zostawiamy plecaki w domu i wykazujemy się kreatywnością! 

Zamiast tradycyjnego plecaka możecie przynieść swoje książki i przybory w czymś zupełnie nietypowym – ogranicza Was tylko wyobraźnia! Najbardziej oryginalne pomysły zostaną ocenione przez uczniów i nauczycieli, a autor najciekawszego rozwiązania otrzyma nagrodę! Pamiętajcie – im zabawniej i pomysłowiej, tym lepiej! Czekamy na Wasze kreatywne „plecaki” 1 kwietnia! Samorząd Uczniowski

DZIEŃ BEZ PLECAKA

KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY!

KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY!

21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa – święto solidarności, akceptacji i radości. Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe, niepasujące skarpetki, symbolizując wsparcie dla osób z zespołem Downa i ich rodzin. Data święta nie jest przypadkowa – nawiązuje do trisomii 21. chromosomu, czyli genetycznej przyczyny zespołu Downa. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej i pokazanie, że osoby z zespołem Downa mogą prowadzić pełne, szczęśliwe życie, jeśli tylko otrzymają odpowiednie wsparcie i akceptację.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

DZIEŃ OTWARTY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

26 lutego w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie jakim był Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Spotkanie rozpoczęło się serdecznym i ciepłym powitaniem przedszkolaków i ich rodziców przez panią dyrektor Justynę Otfinowską oraz przewodniczącego szkoły Bartłomieja Janię. Po krótkim wstępie dzieci wraz z opiekunami udały się na przygotowane przez nauczycieli zajęcia.

Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji – zajęcia z robotyki, tańce integracyjne, zabawy stolikowe, kolorowanki, gry planszowe. Ciekawym doświadczeniem były kreatywne zabawy w klockach piankowych oraz przejście przez ścieżkę sensoryczną, która rozwijała zmysły maluchów. Dzieci mogły brać także udział w eksperymentach przyrodniczych i zajęciach plastycznych gdzie z entuzjazmem malowały kolorowe obrazki, tworzyły prace z modeliny i kwiatki z bibuły. Nie zabrakło również edukacyjnych zabaw matematycznych oraz kreatywnych ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie i wyobraźnię.

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

BAL KARNAWAŁOWY KLAS I-III

20 lutego w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Był to wyjątkowy dzień pełen radości, muzyki i tańca, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową, ozdobioną kolorowymi girlandami i balonami. Na parkiecie pojawiły się bajkowe postacie, superbohaterowie, księżniczki, zwierzątka i wiele innych barwnych przebierańców. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, które były niezwykle pomysłowe i pełne kreatywności.

EDUKACYJNY KĄCIK PIERWSZEJ POMOCY

EDUKACYJNY KĄCIK PIERWSZEJ POMOCY

Drodzy Uczniowie!

Mamy dla Was coś wyjątkowego – Edukacyjny Kącik Pierwszej Pomocy! Znajdziecie go na I piętrze, przy tablicy informacyjnej nr 21, naprzeciwko sali historycznej (211).

To miejsce, w którym możecie dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Znajdziecie tam praktyczne wskazówki, ilustracje i porady, które mogą pomóc Wam w nagłych sytuacjach.

Co sprawia, że to miejsce jest wyjątkowe?

– Znaczną część materiałów przygotowują uczniowie klas ósmych, ale każdy może się włączyć!

– Ekspozycja będzie regularnie aktualizowana. Zaglądajcie, bo czekają na Was nowe treści, ciekawe materiały i inspirujące prace Waszych kolegów i koleżanek!                                         

– Możecie korzystać z kącika indywidualnie np. podczas przerw lub grupowo na lekcjach wychowawczych.

– Jeśli macie ciekawe informacje, które warto zamieścić, zgłoście się do pani Beaty Baczyńskiej lub pani Anny Zahel.

Zajrzyjcie do Kącika i poszerzcie swoją wiedzę, bo umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować życie!

Serdecznie zapraszamy!

TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE

TEATRZYKI PROFILAKTYCZNE

W dniu 17 lutego 2025 roku w naszej szkole odbyły się teatrzyki profilaktyczne dla uczniów klas 1-8. Celem tych spotkań było przekazanie ważnych informacji na temat zdrowego stylu życia, dbania o środowisko, a także edukacja w zakresie zagrożeń związanych z Internetem, przemocą i uzależnieniami.

Dzieci z klas 1-3 mieli okazję obejrzeć spektakl, który w przystępny sposób poruszał temat zdrowego odżywiania oraz konieczności segregowania śmieci. Aktorzy przybliżyli dzieciom zasady zdrowej diety, zwracając uwagę na znaczenie warzyw, owoców i picia wody, a także na unikanie żywności przetworzonej. Spektakl ukazał również sposób, w jaki każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez odpowiednią segregację odpadów. Uczniowie chętnie angażowali się w interaktywne elementy przedstawienia.

CYBERŚWIADOMI RODZICE

CYBERŚWIADOMI RODZICE

CYBERŚWIADOMI RODZICE

WALENTYNKI W SP2

WALENTYNKI W SP2

DOBRE SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ W KLASIE 2B

DOBRE SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ W KLASIE 2B

Kalendarz adwentowy w klasie 2b to „dobre słowo na każdy dzień”. Uczniowie codziennie losują karteczkę z pozytywną myślą, którą ma im towarzyszyć w danym dniu. Jest to świetna forma promowania pozytywnych wartości i budowania prawidłowego obrazu własnej osoby oraz rozwijania poczucia własnej wartości. Każdy z nas jest wyjątkowy i każdy z nas ma ogromne możliwości! Jedyne co trzeba zrobić to uwierzyć w swoje sprawcze moce i zaangażować w ciężką pracę w dążeniu do wyznaczonych celów!

SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

5 grudnia w „Dwójce” obchodziliśmy Szkolny Dzień Integracji i Tolerancji – wyjątkowe święto, które promuje szacunek, akceptację i zrozumienie dla różnorodności w naszej społeczności. Był to czas pełen rozmów, radości, kreatywności, a także refleksji nad znaczeniem szanowania  różnic i budowania wspólnoty.

 Oto działania, które zrealizowali uczniowie w ramach obchodów tego dnia:

  • Spotkanie uczniów klas drugich z panią Weroniką Górą, osobą z niepełnosprawnością, oraz panią Małgorzatą Molendys, realizatorką projektu „JESTEM…BIBLIOTEKA INTEGRUJE CZŁOWIEKA” – każdego, pełnosprawnego i niepełnosprawnego.
  • Wystawa w holu szkoły poświęcona tematyce integracji, Międzynarodowego Dnia Tolerancji oraz Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.
  • ,Księga tolerancji” z inspirującymi cytatami oraz przemyśleniami uczniów kl. 4d, 6b i 8a na temat tolerancji.
  • Prezentacja multimedialna pt. Znani i podziwiani – o znanych osobach z niepełnosprawnością z Polski i ze świata, przygotowana przez uczniów kl. 8a.
  • Tor sensoryczny, który umożliwił dzieciom doświadczenie świata rożnymi zmysłami.
  • Trening zmysłu słuchu, dotyku i węchu, rozwijający wrażliwość na otaczające nas bodźce.
  • „Wcielenie się” w osobę niewidomą i przejście z opaską na oczach fragmentu korytarza z rozstawionymi przeszkodami, przy pomocy białej laski i przewodnika.
  • Nauka zasad savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami.
  • Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 na wspólną kolorowankę o tematyce niepełnosprawności i integracji. Wśród propozycji prac znalazły się piękne kolorowanki XXL autorstwa naszej nauczycielki, pani Urszuli Biel.
  • Muzyczne przerwy z piosenkami o integracji, przyjaźni, radości z życia oraz akceptacji siebie i innych.
  • Gry i zabawy integracyjne, które pozwalały dzieciom współpracować ze sobą w sposób aktywny i radosny.
  • Filmy edukacyjne poświęcone integracji osób o różnych możliwościach psychofizycznych, kulturach, narodowościach, religiach oraz o roli tolerancji w budowaniu lepszej, bardziej otwartej społeczności.
  • „Motywacyjne schody”, które inspirowały uczniów do podejmowania nowych działań i przypominały o uniwersalnych wartościach.

SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

SZKOLNY DZIEŃ INTEGRACJI I TOLERANCJI

Skip to content