Kategoria: Akcje

MYŚLENICKA MŁODZIEŻ W AKCJI: WŁĄCZ HISTORIĘ Z #BOHATERON

W ostatnich dniach wakacji Myślenicka młodzież miała okazję uczestniczyć w niezwykłym projekcie realizowanym w ramach kampanii kampanii BohaterON przez Fundację SENSORIA i Fundację POKOLENIA KOLUMBÓW. 

Dzięki środkom pozyskanym z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza ogranizatorzy akcji stworzyli utwór pt. „Włącz Historię!,który promuje ogólnopolską akcję edukacyjną #BohaterONwTwojejSzkole.

Muzykę do tej inspirującej piosenki skomponował Darek Malejonek, a słowa napisał Arkadiusz Zbozień, znany jako „Arkadio”. Wokalnie utwór wykonuje Leon Olek, finalista 6. edycji The Voice Kids Poland.

Teledysk do „Włącz Historię!” to efekt pracy Andrzeja Starowicza, który był odpowiedzialny zarówno za reżyserię, choreografię jak i produkcję teledysku. Warto podkreślić, że w klipie występują utalentowani tancerze z JDC Dance Studio oraz członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych „Damy Radę”.

Realizacja teledysku była możliwa dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach, Pana dr Łukasza Malinowskiego oraz Pani Dyrektor mgr Justyny Otfinowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach, którzy udostępnili swoje lokalizacje do nagrań.

„Włącz Historię!” to nie tylko piosenka, to wezwanie do odkrywania cennych wartości i symboli historii Polski. To manifest patriotyzmu, który jest biało-czerwony, ale także na czasie ❤️.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku „Włącz Historię!”:

Premiera klipu odbyła się w programie Pytanie na Śniadanie w TVP. 

Akcja #BohaterON to ogólnopolska inicjatywa edukacyjna, której celem jest przybliżenie historii Polski młodemu pokoleniu i inspiracja do odkrywania naszej narodowej tożsamości. 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ 2023

Wrzesień to miesiąc pełen niespodzianek, wzruszeń i niezapomnianych chwil. Dla wielu dzieci i ich rodziców jest to czas, w którym rozpoczyna się nowy etap życia – szkoła podstawowa. To właśnie na początku roku szkolnego odbywa się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, symboliczny rytuał, który wprowadza najmłodszych uczniów w świat edukacji i odpowiedzialności.

4 września 2023 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystości ślubowania, na której pani dyrektor Justyna Otfinowska pasowała ich na uczniów klasy I.

MYŚLENICKA BRAMA BESKIDÓW

MYŚLENICKA BRAMA BESKIDÓW

Lubisz działać lokalnie? Być częścią wydarzeń organizowanych blisko Ciebie?

Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Nieważne ile  masz lat, potrzebujemy twojej siły, uśmiechu, pomocy.

Zostań wolontariuszem Myślenickiej Bramy Beskidów!

Zostań naszym wolontariuszem.

Szczegóły: kontakt@bramabeskidow.pl

Tel. 537 899 123

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

FOTOREPORTAŻE ZE SPOTKAŃ UCZNIÓW Z SENIORAMI 2022/2023

Na podstawie poniżej przedstawionych działań otrzymaliśmy ze stowarzyszenia Manko certyfikat „Szkoła Przyjazna Seniorom”.

Jesteśmy dumni!

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO – INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ KOŁA RELIGIJNEGO - INTEGRALNEJ CZĘŚCI SZKOLNEGO WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2022/2023 w kole religijnym uczestniczyło 37 uczennic i uczniów z klas IV – VIII. Zorganizowaliśmy 3 akcje – Niedziela misyjna, Kolędnicy misyjni i Kiermasz wielkanocny. Zebrane fundusze przekazaliśmy na pomoc misjom i misjonarzom w Peru i Ukrainie. Wsparliśmy także misjonarzy diecezjalnych. Kontynuujemy adopcję chłopca o imieniu Sylwester na Madagaskarze. Dzięki temu Sylwester może chodzić do szkoły i codziennie zjeść ciepły posiłek.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU

Szkolne Koło Wolontariatu swoją całoroczną działalnością wspomaga wychowanie uczniów naszej szkoły. Poprzez organizowanie pomocy osobom potrzebującym, motywuje uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu, do rozwijania swoich mocnych stron, zainteresowań, do pracy nad sobą – wolontariat uczy cierpliwości, systematyczności, samodzielności, odpowiedzialności i wrażliwości na drugiego człowieka.

PROGRAM ANTYNIKOTYNOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA KLAS CZWARTYCH „BIEG PO ZDROWIE”

Bieg po zdrowie

W klasach 4a i 4c w ramach lekcji wychowawczych realizowany był w tym roku program profilaktyczny „Bieg po zdrowie” – profilaktyka palenia.

Bieg po zdrowie to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami.

Główne cele programu to:

  • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności.

BIORÓŻNORODNOŚĆ – udział uczniów klas 7 i 8 w Sesji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach

BIORÓŻNORODNOŚĆ – udział uczniów klas 7 i 8 w Sesji Ekologicznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach

W środę 31.05.2023r. dwudziestu najlepszych ,,biologów’’ z klas siódmych i ósmych z naszej szkoły uczestniczyło w Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Myślenicach. Tematem tegorocznej sesji było ,,Jak kształtowała się bioróżnorodność Ziemi? Podczas spotkania uczniowie liceum przedstawili przygotowane przez siebie prezentacje.

AKCJA CZYTELNICZA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

AKCJA CZYTELNICZA „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska)

Klasa 3a godnie reprezentowała naszą szkołę w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach.

LEKCJA BIBLIOTECZNA – 3 B

LEKCJA BIBLIOTECZNA - 3 B

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, klasa 3b odwiedziła bibliotekę Jana Kruczka w Myślenicach. Uczniowie dowiedzieli się o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie biblioteki. Poznawali jak korzystać z różnych  źródeł  informacji. Zostali oprowadzeni po bibliotece i uczestniczyli w zajęciach plastycznych wykonując książkę z cytatami. Następnie dzieci zapoznały się z nowościami wydawniczymi, dedykowanymi dla ich wieku. Było to bardzo interesujące i inspirujące spotkanie, tak bardzo wyczekiwane przez uczniów, którzy chłonęli każdą informację.

PIERWSZA POMOC W KLASACH TRZECICH

PIERWSZA POMOC W KLASACH TRZECICH

Dnia 15.05.2023r., w naszej szkole klasy trzecie miały spotkanie z strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Celem przeprowadzonych zajęć było przygotowanie uczniów do wykonywania podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Na początku strażak wyjaśnił, na czym polega jego praca, podczas akcji ratunkowych. Dzieci wysłuchały informacji na temat pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięć, skaleczeń, złamań oraz oparzeń. Uczniowie mieli okazje nauczyć się pierwszej pomocy przy użyciu defiblyratora. Uczyli się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomoc zanim przyjedzie pogotowie. Poza tym utrwalili sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne do których ochoczo przystępowały sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieje, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i ze nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku, a także będą wiedzieli jak mu pomóc.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 JAKO ORGANIZATOR LOKALNYCH OBCHODÓW DBI 2023

SP2 - LOKALNY ORGANIZATOR OBCHODÓW DBI

Miło nam poinformować, iż kolejny raz nasza szkoła podjęła  się dużego trudu zorganizowania obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym koordynatorem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzy Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Mamy nadzieję, że podejmowane przez naszych nauczycieli i specjalistów działania przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu.

WYNIKI KONKURSÓW – BEZPIECZNY INTERNET

WYNIKI KONKURSÓW - BEZPIECZNY INTERNET

W konkursie indywidualnym na plakat „Bezpieczny Internet – działajmy razem” dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymują:

  • Szymon Święch z klasy 2a
  • Zbigniew Święch z klasy 4c
  • Gabriela Zięba z klasy 7c

Wielkie gratulacje!

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wiele klas włączyło się do szkolnego konkursu na wykonanie grupowego lapbooka. Każda klasa mogła złożyć nieograniczoną ilość prac. Konkurs był oceniany w kategoriach klas:1-3, 4-6, 7-8. Otrzymałyśmy wiele pięknych lapbooków, za które serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wspólna praca, kreatywna burza mózgów dała uczniom wiele satysfakcji i wpłynęła pozytywnie na ważne procesy grupowe.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

  • KLASA 2B
  • KLASA 5D
  • KLASA 7D
Skip to content