Kategoria: Akcje

KIERMASZ WIELKANOCNY – PODSUMOWANIE

Kilka dni przed świętami w naszej szkole odbył się wielkanocny kiermasz na rzecz potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W piątek – 22.04.2024r. szkolny korytarz zamienił się w słodką kawiarenkę. Cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania, stoły (jak zwykle) uginały się pod ciężarami wspaniałych ciast, ciasteczek, galaretek i innych łakoci.

Tego dnia można było również nabyć wielkanocne stroiki – prace konkursowe naszych uczniów.

Zgromadziliśmy kwotę 3068,50, która została przekazana potrzebującym uczniom.

Jednak nasz świąteczny charytatywny zapał nie skończył się tego dnia. Ze względu na to, że zostało nam kilka sztuk bitych śmietan, uczniowie klasy 6a postanowili w poniedziałek zrobić stoisko z galaretkami. Tego dnia zebrano 426,60 zł. Pieniądze te zostały przekazane szkolnemu kołu wolontariatu i będą przeznaczone na dofinansowania wycieczek dla uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim – przede wszystkim Wam – Drodzy Rodzice, że kolejny raz mogliśmy liczyć na Waszą pomoc.

KIERMASZ WIELKANOCNY - PODSUMOWANIE

KOLOROWE SKARPETKI NA MYŚLENICKIM ZARABIU

KOLOROWE SKARPETKI NA MYŚLENICKIM ZARABIU

Kiedy 21.03.2024r. nasze koleżanki i nasi koledzy włączyli się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki na terenie szkoły, uczniowie klas 6a i 6e wyruszyli na Zarabie, aby w bardzo sprzyjających okolicznościach przyrody świętować tam nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim pokazać swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa. Co ciekawego tam zrobiliśmy? Najpierw wzięliśmy udział w Biegu Kolorowej Skarpetki i łącznie z marszem pokonaliśmy dystans 2.1 km. Dystans ten nie jest przypadkowy, gdyż przypomnieliśmy sobie, że Zespół Downa to zespół cech, które są wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21 w komórkach ciała. Po zakończonym biegu i gratulacjach dla zwycięzcy – Szymona Hudaszka z klasy 6a, nadszedł czas na potyczki polonistyczno-matematyczne.

Uczniowie skąpani w promieniach wiosennego słońca mieli za zadanie zapamiętać tekst dyktanda o tematyce dotyczącej osób z Zespołem Downa. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Oprócz świetnej pamięci, należało wykazać się dobrą współpracą, refleksem i przyjąć odpowiednią taktykę. Wisienką na torcie okazała się matematyka, która niejedną grupę wywiodła w pole (i to dosłownie). Uczniowie musieli się nieźle natrudzić, żeby z sukcesem ukończyć przygotowane stacje zadaniowe.

W wybornych humorach wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas piękna wystawa przygotowana przez naszych uczniów. Nasze koleżanki i koledzy z młodszych klas wymalowali cudne skarpetki, przygotowali plakaty. Wiemy, że razem ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w mądrych i wartościowych lekcjach, które przybliżyły im istotę obchodów tego wyjątkowego dnia.

Jesteśmy dumni, że w naszej szkole (i poza nią) dzieją się takie rzeczy!

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE 1B I 1D

W piątek klasy 1b i 1d wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wspólnie wykonywaliśmy kartki wielkanocne dla naszych rodzin. Celem spotkania było zachęcenie dzieci do twórczego wyrażania się poprzez sztukę oraz zapoznanie ich z tradycjami i symboliką związaną z Wielkanocą.

Możliwość wyboru kolorów, wzorów i technik malowania czy rysowania pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność. Widząc efekt swojej pracy w postaci pięknie wykonanej kartki, dziecko zyskuje poczucie satysfakcji oraz wzmacnia swoją samoocenę. Otrzymywanie pochwał za wykonaną pracę dodatkowo buduje pewność siebie. Wykonane przez dzieci kartki są wyjątkowe i pełne osobistego wyrazu. Odbiorca takiej kartki z pewnością doceni unikalność i wkład dziecka w jej stworzenie.

Wykonywanie kartek wielkanocnych to nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do nauki i rozwijania się, zarówno pod względem artystycznym, jak i emocjonalnym.

PODZIĘKOWANIA

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ SŁODKOŚCI – 22.03.2024 r.

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do włączenia się w organizację ŚWIĄTECZNEGO KIERMASZU SŁODKOŚCI, który odbędzie się w najbliższy piątek (22.03.2024r.).

Całkowity dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły.

Ciasta, ciasteczka, galaretki, inne słodkości można przynosić z samego rana w piątek i przekazywać je naszym wolontariuszom w szkolnej stołówce.

Kiermasz odbędzie się na holu, na pierwszym piętrze w godz.8:45-12:50

Zachęcamy do udziału w kiermaszu 🙂

PIERWSZA POMOC W KLASACH PIERWSZYCH

PIERWSZA POMOC W KLASACH PIERWSZYCH

Poznanie zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważne, bo może uratować życie lub zdrowie osobie poszkodowanej, dlatego w dniu 11.03.2024 r., w naszej szkole klasy pierwsze miały spotkanie z wolontariuszami ze Szkoły Młodych Ratowników na temat pierwszej pomocy!
Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, podczas którego mogliśmy zdobyć niezbędną wiedzę na temat udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników przekazali nam wiele przydatnych informacji na temat, udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w przypadku innych urazów. Ćwiczenia praktyczne na manekinach ratowniczych pozwoliły nam lepiej zrozumieć i opanować techniki pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w dyskusję. Spotkanie było pełne energii i pozytywnej atmosfery!

„ODBLASKOWA SZKOŁA 2023”

06 lutego 2024 roku w kinie „Kijów” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła 2023.

W tym konkursie Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła I miejsce w powiecie myślenickim i na uroczystej gali przedstawiciele szkoły odebrali grawerowany dyplom potwierdzający osiągnięty sukces.

W ramach konkursu we wrześniu i październiku 2023r w szkole odbyły się liczne akcje mające za zadanie  promocje bezpieczeństwa w ramach „Odblaskowej Szkoły”. Akcje te były skierowane zarówno do społeczności szkolnej jak i do społeczności miasta Myślenic. Uczniowie w licznych konkursach poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa „Odblaskowej Szkoły”. Dodatkowo ze swoimi wiadomościami dzielili się z seniorami podczas spotkań w których licznie uczestniczyli.                

Dzięki akcjom konkursowym zwiększyła się świadomość zarówno dzieci jak i dorosłych na temat bezpieczeństwa poprzez zakładanie kamizelek i innych elementów odblaskowych przy wychodzeniu z domu po zmroku.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNEJ W MYŚLENICACH

W ramach współpracy z  Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną cyklicznie  spotykamy się z ich pracownikami. Co roku na stronie internetowej Stacji udostępniane  są ciekawe programy edukacyjne i projekty profilaktyczne, w których również nasza młodzież wraz z wychowawcami  bierze udział.

Tym razem uczniowie klas 4, którzy realizują program wychowawczo-profilaktyczny ,, Bieg po zdrowie’’ uczestniczyli w prelekcji dotyczącej papierosów i e-papierosów. Spotkanie przeprowadziła pani Joanna Gadzik. Podczas spotkania uczniowie rozmawiali o zdrowiu, ale przede wszystkim poruszali kwestie uzależnień. Prowadząca uświadomiła uczniom szkodliwy wpływ nikotyny na organizm człowieka, wskazała sposoby radzenia sobie z uzależnieniem. Prezentowane przez panią Joannę slajdy pokazywały mechanizmy uzależnienia od substancji oraz ich szkodliwości, zarówno podczas palenia czynnego jak i biernego. Podczas zajęć omówiono także ważną  umiejętność  jaka jest asertywność, która ma znaczenie w różnego rodzaju sytuacjach społecznych i relacjach rówieśniczych.

KOLĘDUJ Z NAMI, SENIORAMI

Ucziowie kolędujący w domu seniora

W dniu 25 stycznia uczennice naszej szkoły: Milena, Nadia, Gabrysia (z kl. Vb) oraz Oliwia, Milena, Amelia, Amelia, Lilia, Ania, Ola i Nina (z kl. VIId) udały się wraz z opiekunem do Klubu Senior+, mieszczącego się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.  Celem tej wizyty było kolędowanie z Seniorami. Dziewczyny zaśpiewały w sumie kilka kolęd, m. in. Skrzypi wóz, Świeć gwiazdeczko, Gdy śliczna Panna, Wśród nocnej ciszy – przy akompaniamencie gitary, skrzypiec lub solo.

Seniorzy, wśród których były babcie naszych uczennic, byli zachwyceni i śpiewali razem z nami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również pokolędujemy z Seniorami.

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

Z okazji Jubileuszu 25-lecia Integracji w „Dwójce” podjęto szereg działań edukacyjno-wychowawczych. Wydarzeniem wieńczącym te obchody było Spotkanie Integracyjne zorganizowane 23 stycznia br. na terenie naszej szkoły. Spotkanie to stało się również okazją do integracji międzypokoleniowej oraz integracji środowiska szkolnego i lokalnego.

Wśród zaproszonych gości była naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Małgorzata Ciemińska oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek, z którymi szkoła współpracuje od wielu lat:

  • przyjaciele z Dziennego Domu Senior+ oraz Klubu Senior+ przy MOKiS, 
  • podopieczni, nauczyciele i opiekunowie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach,
  • uczniowie i nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Myślenicach,
  • przedstawiciele Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice,   
  • byli uczniowie naszej szkoły: Natalka, Bartuś i Tomasz wraz z rodzicami,
  • laureaci konkursów gminnych.

Całość wydarzenia otworzyła Pani Dyrektor, witając wszystkich przybyłych gości. Następnie z bożonarodzeniowym i noworocznym przesłaniem wystąpili uczniowie kl. 4a i 6a, prezentując na scenie Jasełka i śpiewając kolędy. Wszyscy aktorzy z dużym przejęciem wiernie odtworzyli swoje role w świąteczno-zimowej scenografii. Uroku inscenizacji dodała gra na instrumentach w wykonaniu utalentowanych Dziewcząt z klasy 6a.

Po jasełkach nadszedł czas wspomnień. Pani Dyrektor nawiązała do 1września 1998 r., kiedy to powstała pierwsza klasa integracyjna w naszej szkole, a zarazem pierwsza w gminie Myślenice i powiecie myślenickim. Wskazała też na korzyści płynące z integracji.

Ważnym punktem programu było uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców Gminnego Konkursu Plastycznego „Jesteśmy razem -integracja w oczach dziecka” oraz Gminnego Konkursu Literackiego „Jesteśmy razem -osoby z niepełnosprawnością są wśród nas”. Laureaci konkursów oraz ich nauczyciele odebrali dyplomy i nagrody z rąk Pani naczelnik, Małgorzaty Ciemińskiej oraz Pani dyrektor, Justyny Otfinowskiej. Jesteśmy dumni, że w gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Karol Halek kl.3a – I miejsce w konkursie plastycznym

Oliwia Godniak kl. 3a – II miejsce w konkursie plastycznym

Zbigniew Święch kl.5c III miejsce w konkursie literackim (kategoria: kl.4-6)

Lidia Adamów kl.7a II miejsce w konkursie literackim (kategoria: kl.7-8)

32 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Tegoroczny, jubileuszowy Kiermasz Ciasteczek Świątecznej Pomocy oraz niedzielna zbiórka już za nami. W piątek, 26.01 nasze stoisko zapełniło się ciastami, ciasteczkami, deserkami oraz galaretkami wykonanymi przez nauczycieli, rodziców, babcie oraz samych uczniów wraz ze starszym rodzeństwem ( byłymi uczniami naszej szkoły ).  Dzięki tym smacznym wypiekom, wspólnie zapełniliśmy puszkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, zbieraliśmy na leczenie płuc po pandemii dla dzieci i dorosłych.

Do naszej „słodkiej” puszki zebraliśmy  – 3 819,26 zł.

W niedzielę na Rynku oraz w okolicy cukierni Państwa Sawickich można było spotkać kwestujących uczniów naszej szkoły z klas  : 7 a – A. Pitala, J. Bierówka, O. Brózda, A. Polewka, N. Mentel oraz z 7 b A. Dragosz.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

JUBILEUSZOWY KIERMASZ CIASTECZEK ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

JUBILEUSZOWY KIERMASZ CIASTECZEK ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już po raz dwudziesty, w Szkole Podstawowej nr 2 otworzymy nasze serca dla chorych i potrzebujących pomocy dzieci i dorosłych.

W tym roku spotkamy się na Kiermaszu 26.01.2024, w piątek od godziny 8.45, na parterze, obok sali 105.

Wszystkie zebrane w tym dniu pieniądze trafią do puszki WOŚP, a następnie na leczenie płuc po pandemii.

Nasi uczniowie, wolontariusze z klas 7 a i 7 b będą również kwestować z puszkami w niedzielę 28 stycznia.

Serdecznie wszystkich zapraszamy

Skip to content