Kategoria: Akcje

POWITANIE WIOSNY Z AKCJĄ „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

POWITANIE WIOSNY Z AKCJĄ "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

22 marca uczniowie klas III udali się na  Zarabie w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny i aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątamy Świat”. Zaopatrzyliśmy się w odpowiedni sprzęt i zakasaliśmy rękawy. Pamiętaliśmy też o odpowiedniej segregacji odpadów.  Zadaniem akcji było uświadomienie uczniom, jak ważne jest poszanowanie środowiska. Na koniec zajęć uczniowie przedstawili zaobserwowane oznaki wiosny w twórczych pracach plastycznych oraz aktywnie spędzili czas na placu zabaw.

POMÓŻ BEZDOMNEMU

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca całą naszą szkolną społeczność do włączenia się w akcję prowadzoną przez Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie.

Organizacja ta zwróciła się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki dla bezdomnych . W Dziele Pomocy św. Ojca działa łaźnia, pralnia oraz garderoba – starają się przez to odpowiedzieć na podstawowe potrzeby ludzi zmagających się z problemem bezdomności: kąpiel, higiena, dostęp do tego, z czego my w naszych domach i łazienkach korzystamy codziennie.

W łaźni odbywa się ponad 5 tysięcy kąpieli rocznie, dlatego potrzeby są duże.

Aktualne potrzeby: (przyjmujemy tylko nowe(!))

  • bielizna męska – slipy, bokserki
  • skarpety
  • kalesony
  • majtki damskie
  • leginsy damskie

Najlepiej w wszystko w ciemnych, praktycznych kolorach.

Akcja trwa do 24.03.2023r.

Podpisane przez darczyńców rzeczy prosimy składać u Pań na portierni.

Dziękujemy.

Szkolne Koło Wolontariatu

Pomóż bezdomnemu

 

DBI – MAM TĘ MOC

MAMA TĘ MOC

Po raz kolejny aktywnie włączyliśmy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Klasy I c i III a wraz z wychowawcami wzięły udział w zajęciach online pt. Mam tę moc. Spotkanie to  przygotowane było przez Centrum Programu Safer Internet.
Uczniowie mieli okazję przekonać się poprzez doświadczenie, że w grupie są silniejsi i mogą sobie nawzajem pomagać, bo każdy z nich ma moc. Na spotkaniu została poruszona kwestia tego, jak wielką moc mają słowa, co daje nam w życiu siłę, jak reagować na sytuacje w sieci, podczas których ktoś próbuje nam zaszkodzić. Była to ciekawa i wartościowa lekcja.

Monika Moryc i Elżbieta Żądło

DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY

9 marca 2023 r. nasza szkoła do późnych godzin wieczornych tętniła muzyką, gwarem i śmiechem. Na nasze zaproszenie odpowiedziało wielu rodziców i przyszłych pierwszoklasistów, którzy chcieli zwiedzić swoją przyszłą szkołę i wziąć udział w zajęciach otwartych. Początek uroczystości stanowiło spotkanie w sali gimnastycznej, gdzie p. Dyrektor Justyna Otfinowska przedstawiła prezentację na temat szkoły: (https://view.genial.ly/63ebdfc07f8e76001a2887f5/presentation-szkola-podstawowa-nr-2-w-myslenicach). Następnie każdy przedszkolak ze swoim rodzicem mógł pod opieką przewodników z 8 klasy zaglądnąć do różnych sal lekcyjnych i wziąć udział w zajęciach plastycznych, sportowych, tanecznych, j. angielskiego, programowania z klockami LEGO, niezwykłej matematyki, zabawach z książką, grach logopedycznych czy eksperymentach przyrodniczych. Była również znakomita okazja zbudować zamek w programie Baltie, zwiedzić wystawę o Madagaskarze i naszym adoptowanym synku Sylwestrze, przejrzeć szkolne lapbooki na różne tematy, posłuchać występu chóru „Cztery Dźwięki Świata” z kl. 5a oraz solistki Mileny Gubały z 8b.

KONKURS KLASOWY NA LAPBOOKA Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

KONKURS KLASOWY NA LAPBOOKA Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023

Konkurs polega na wykonaniu klasowego lapbooka (materiały do wykorzystania przy lapbooku zostały rozesłane wychowawcom).

Lapbooki dostarczamy do pani psycholog Anety Dziewońskiej (gabinet 307) lub pani pedagog Beaty Pacek (gabinet 203).

Termin składania prac mija 22.03.2023 r. Każda klasa może złożyć na konkurs nieograniczoną ilość prac. Konkurs będzie oceniany w kategoriach klas: 1-3, 4-6, 7-8.

Zwycięzca konkursu w danej kategorii zostanie wyłoniony w drodze anonimowego głosowania przeprowadzonego wśród  nauczycieli.

Dla zwycięskich klas w każdej kategorii bony na pizzę!

KONKURS INDYWIDUALNY NA PLAKAT – BEZPIECZNY INTERNET – DZIAŁAJMY RAZEM

KONKURS INDYWIDUALNY NA PLAKAT W FORMIE ELEKTRONICZNEJ LUB TRADYCYJNEJ

 Z OKAZJI DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023!

Hasło :

„Bezpieczny Internet – Działajmy razem!”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. 

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

„Bezpieczny Internet – Działajmy razem!”

Konkurs polega na wykonaniu plakatu nawiązującego do powyższego hasła w formie elektronicznej w dowolnym programie graficznym lub wykonaniu plakatu w tradycyjnej formie na kartce w formacie A4. 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 DZIAŁAJMY RAZEM

,,…Internet do bardzo ważny składnik teraźniejszości dzieci i młodzieży i, co bardzo ważne, ich przyszłości. Okazja taka, jak Dzień Bezpiecznego Internetu pozwala na budowanie świadomości o tym co ważne jest, aby łączyć  siły w działania na rzecz Internetu, który będzie wspierał rozwój dzieci , a nie stanowił dla niego rosnące zagrożenie…’’ – mówi Anna Rywczyńska, Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK – PIB

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do udziału w obchodach Bezpiecznego Internetu proponowanego  przez Centrum Programu Safer Internet.

Mówienie o bezpiecznym poruszaniu się w sieci jest naszym obowiązkiem. Nowe technologie stały się jedną z ważniejszych sfer naszego życia i nic nie wskazuje na to, by miały w najbliższym czasie zniknąć, raczej będą wywierać coraz większy wpływ na to, jak wygląda nasz świat. Już teraz to one zmieniają nie tylko to, jak kontaktujemy się z ludźmi, jak się uczymy i jak pracujemy, ale także to,  jak spędzamy wolny czas, robimy zakupy oraz co i jak jemy, oglądamy czy słuchamy.

One także w dużej mierze odpowiadają za to, jaki świat widzimy i jakie treści do nas docierają.

Udostępniamy w związku z tym liczne propozycje przygotowane  przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet„:

 Kalendarium wydarzeń odbywających się w lutym i marcu można znaleźć na stronie  Safer Internet.pl

ZBIÓRKA DLA FRANIA

Tuż przed feriami w naszej szkole odbyła się spontaniczna akcja zbiórki pieniędzy dla Frania Foremnego, który potrzebuje ich, aby lekarze mogli uratować jego życie.

Puszka wypełniała się w ekspresowym tempie, uczniowie z radością wrzucali do niej pieniądze. W kilka godzin zebraliśmy 1414,71 zł i myśleliśmy, że z taką kwotą kończymy zbiórkę, ale okazało się, że pominęliśmy nieobecnych wtedy w szkole najmłodszych uczniów, którzy przychodzą później do szkoły, a im bardzo zależało, aby dołączyć do zbiórki, więc nie mogliśmy postąpić inaczej: drugiego dnia puszka trafiła do maluchów i ostateczna kwota, która została zebrana do puszki i przelana na konto Frania wyniosła 1640,01 zł.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Jesteście wspaniali!

PODAJ RĘKĘ UKRAINIE!

Podaj rękę Ukrainie!

Dziękujemy serdecznie całej społeczności szkolnej, która włączyła się w zbiórkę rzeczy dla Ukraińców walczących na froncie.

Oto słowa, które do Was kierują organizatorzy zbiórki: „Drodzy uczniowie ze szkoły Nr 2 w Myślenicach

Wiecie co znaczą po ukraińsku słowa „Велике спасибі!”

Czyta je się: „Velyke spasybi!”

Znaczą: „Bardzo Wam dziękujemy”

Te słowa kierują do Was dziś, Wasi rówieśnicy i ich rodzice z Ukrainy. Właśnie tam docierają zebrane przez Was rzeczy! Bardzo pomogliście! Bardzo Wam dziękujemy Zrobiliście jak to mówią dorośli „kawał dobrej roboty” Wy, pomagając w zbiórce, poświęcając swój czas postąpiliście jak prawdziwi dorośli. My, jako strażacy dostarczamy Wasze dary na Ukrainę i cieszymy się, że wraz z uczniami ze szkoły Nr  w Myślenicach wspólnie mogliśmy coś dobrego zrobić.

Fajnie jest z Wami współpracować. „Велике спасибі!”

PODZIĘKOWANIA

PODZIĘKOWANIA

Jak zawsze uczniowie SP 2 i ich rodzice pokazali, że mają wielkie serca i nie jest im obojętny los chorych i potrzebujących osób. Dzięki Wam podczas tegorocznego Kiermaszu Ciasteczek Świątecznej Pomocy zebraliśmy 2 634,17 zł. W czasie niedzielnej zbiórki na Rynku kwestowali: dwie uczennice klasy 6a wraz z psem oraz uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wszystkim serdecznie dziękuję i zapraszam za rok.

Monika Moryc

KIERMASZ CIASTECZKA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2023

PODZIĘKOWANIA

W piątek 27 stycznia 2023 roku zapraszamy wszystkich chętnych na 19 Kiermasz Ciasteczek.

Jak zawsze spotkamy się o 8.45 na parterze, obok sali 105.

Na ciasta, ciasteczka i galaretki czekamy od rana w szkolnej jadalni.

Tegoroczny  Finał jest pod hasłem :

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

ZAPRASZAMY!

CZAS SPOTKAŃ, ŻYCZEŃ I KOLĘD

CZAS SPOTKAŃ, ŻYCZEŃ I KOLĘD

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w naszej szkole zadbało wielu uczniów z różnych klas, nauczycieli i rodziców.

W dniu 21 grudnia 2022 r. klasy 1d i 2a przedstawiły JASEŁKA dla społeczności szkolnej i swoich rodziców. Byli też zaproszeni goście – nasi przyjaciele z Dziennego Domu Senior+ oraz podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach. Podczas występu dzieci przedstawiły swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Pomimo dużej absencji uczniów, zaangażowanie, jakie włożyli uczniowie w to, by występ się odbył, było niesamowite i wszystko się znakomicie udało! Ta świąteczna uroczystość była doskonałą okazją do sprawienia radości naszym gościom, wspólnego kultywowania tradycji, do integracji międzypokoleniowej i prowadzenia działań wolontaryjnych przez młodzież.

BYĆ BLISKO TYCH, KTÓRYCH KOCHAMY

CZAS SPOTKAŃ, ŻYCZEŃ I KOLĘD

W tym roku w naszej szkole uczniowie przygotowali aż dwa przedstawienia jasełkowe! Tradycyjne jasełka w wykonaniu klas 1d i 2a zobaczyli młodsi uczniowie oraz zaproszeni goście z Dziennego Domu „Senior+”, a także podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach. Natomiast jasełka dla starszych uczniów naszej szkoły przybrały nieco odmienną formę.

Za sprawą przedstawienia świątecznego, które przygotowali uczniowie klas 5a i 6d, mogliśmy przenieść się w różne miejsca i poznać zwyczaje świąteczne w odległych zakątkach świata.

Tak więc daliśmy się ponieść wesołym rytmom piosenki Feliz Navidad i wiemy, dlaczego mieszkańcy Meksyku rozbijają w grudniu piniatę. Energiczna Afrykanka przedstawiła legendę, według której pasterze przybyli do Betlejem i  grali w …. hokeja na trawie, a Australijczycy wyjaśnili, dlaczego obchodzą święta dwa razy w roku! Na koniec eleganckie Japonki zdradziły sekret kolejek, jakie ustawiają się do KFC w okresie Bożego Narodzenia.
To wszystko stanowiło jednak dodatek do głównego celu tego świątecznego spotkania: przypomnieliśmy, co oznaczają polskie tradycje, które od wieków pielęgnowane są w naszych domach. 

Skip to content