Kategoria: Sukcesy

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

5 maja br. po raz kolejny odbył się w Szkole Podstawowej w Trzemeśni Gminny Konkurs Historyczno-Ortograficzny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda, które nawiązywało do historii naszego hymnu, jako, że w tym roku przypada 225-lecie powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech oraz 200. rocznica śmierci Józefa Wybickiego – autora tego utworu. Tekst dyktanda był wymagający. Sprawdzał nie tylko poprawność ortograficzną, ale również znajomość stosowania znaków interpunkcyjnych. Okazało się, że język polski nie jest łatwym językiem i zasady poprawnej pisowni płatały figle wszystkim uczestnikom konkursu. Naszą Szkołę reprezentowały: Maja Piesakowska i Patrycja Błachut z klasy VIII e.

Maja Piesakowska zdobyła III miejsce, a Patrycja Błachut – wyróżnienie.
Obie uczennice otrzymały nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy!!!

FINAŁY WOJEWÓDZKIE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W środę 11 maja i czwartek 12 maja odbyły się Finały Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało ze sobą w czterech konkurencjach.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną konkurencją był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zadanie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) nasza drużyna składająca się z uczniów klasy 4b – Anny Miłek, Tomasza Pachonia, Leona Piechoty i Zofii Piesakowskiej zajęła 6 miejsce, pokonując 14 zespołów ze szkół, które reprezentowały swoje powiaty. W rywalizacji grupy II (starsza) drużyna składająca się z Małgorzaty Lech, Mikołaja Śliwy i Julii Surówki (klasa 7f), zajęła 5 miejsce, wyprzedając 16 drużyn.

RYSUNKOWE WYZWANIA

W dniach 25 kwietnia do 4 maja w Bibliotece Szkolnej odbył się konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas III „Rysunkowe wyzwania”.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wszyscy uczniowie codziennie odwiedzali bibliotekę. Zagadki

w formie rysunku budziły wiele emocji. Zwyciężyły osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania:

Ludmiła Chorzalska kl. IIIa

Marta Rypińska kl. IIIa

Julia Sraga kl. IIIb

Wiktoria Bizoń kl. IIIc

Wyróżnienia otrzymały uczennice, które popełniły tylko jeden błąd.

Magdalena Stanach kl. IIIa

Milena Dydeńska kl. IIIb

„W ŚWIECIE KSIĄŻEK”

W dniu 11 maja w Szkole Podstawowej w Jaworniku odbyła się gala wręczenia nagród II Gminnego Konkursu Bibliotecznego „W świecie książek” organizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki dla uczniów szkół podstawowych.

Wśród laureatów i finalistów znalazły się nasze uczennice:

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła: Julia Bierówka z klasy 5a i trzecie miejsce Nadia Ceranowicz z klasy 4b, finalistki to: Anna Miłek 4b, Amelia Ambroży 5d i Aleksandra Święch 5d.

W kategorii klas I-III finalistkami zostały: Oliwia Jędrycha z klasy 3a i Zofia Nosidlak z klasy 3b.

 Celem konkursu była promocja książki i biblioteki w środowiskach szkolnych oraz rozwijanie zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów. Tegoroczna edycja pod hasłem „W kręgu mitów” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło łącznie 65 prac z 17 szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu z klas IV-VI  wykonali  prace plastyczne. Gali wręczenia nagród towarzyszył wernisaż wszystkich nadesłanych prac. Przybyli goście mieli także okazję ujrzeć panteon greckich bogów w inscenizacji nawiązującej do tematyki konkursu.

LIDZIA ADAMÓW – LAUREATKĄ KONKURSU „WYDOBYTE Z CIENIA”

Uczennica klasy Va Lidia Adamów została laureatką konkursu „Wydobyte z cienia” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Telewizję Internetową Myślenice iTV.

Celem konkursu było przybliżenie (w dwuminutowym filmiku) postaci Myśleniczanki, która może ciekawić, zachęcać do działania i która nie powinna zostać zapomniana. (W zeszłorocznej edycji Lidzia wywalczyła wyróżnienie opowieścią o Magdalenie Fikus – biotechnolożce, dzięki której dziewczynka oswoiła wiedzę o wirusach.)

W tym roku bohaterką barwnej opowieści (trwającej zgodnie z regulaminem tylko 120 sekund) Lidia uczyniła swoją prababcię – Stanisławę Haberną z domu Woźniak.

Chociaż w Myślenicach było wielu kuśnierzy, to kożuchy od Habernych uchodziły za najładniejsze. Właśnie dzięki haftom prababci. Spod jej ręki wychodziły niemal dzieła sztuki – tłumaczyła w dwuminutowy filmiku.

PATRYCJA BŁACHUT – FINALISTKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Z przyjemnością ogłaszamy, że Patrycja Błachut z klasy 8e zdobyła tytuł finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Dla rówieśników może być przykładem rzetelności i pracowitości. Patrycja dowiodła, że marzenia można spełniać, że solidna praca jest gwarantem sukcesu.

Nagrodą za trud będą dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych szkół średnich. I oczywiście wieczna, absolutnie nieskończona chwała;)

II GMINNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY

Uczeń z klasy 6d Kacper Gorączko w dniu 13 kwietnia brał udział w 1 etapie  II Gminnego Turnieju Geograficznego. Turniej realizowany był dwuetapowo. W pierwszym etapie, który odbył się on-line uczniowie rozwiązywali test w szkole. Do drugiego etapu finałowego kwalifikowały osoby z najwyższym wynikiem.      

W efekcie zmagań w pozostałych szkołach do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 36 uczniów z Gminy Myślenice z grupy 145 uczniów, którzy brali udział w 1 etapie.

W dniu 27 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Bysinie odbył się finał II Gminnego Turniej Geograficzny pt. „Europa- kontynent starzejących się społeczeństw” pod honorowym patronem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Kacper Gorączko z naszej szkoły bardzo dobrze poradził sobie z zadaniami konkursowymi  i miło nam poinformować ,że  zdobyła 2 miejsce w II Gminnym Turnieju Geograficznym.

Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

ETAP POWIATOWY OGÓLNPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 28 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się Etap Powiatowy XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Brały w nim udział szkoły, które zwyciężyły w etapie gminnym.

Turniej składał się z kilku konkurencji. Na początku uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych.  Drugą konkurencją było miasteczko ruchu drogowego, na którym uczniowie zgodnie z przepisami ruchu drogowego musieli osiągnąć 3 wcześniej wylosowane punkty kontrolne. Ostatnią konkurencją był tor sprawnościowy. Ważną umiejętnością podczas przejazdu toru było opanowanie roweru.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) wyniki przedstawiają się następująco:

  • miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Leon Piechota, Tomasz Pachoń, Zofia Piesakowska, Anna Miłek (uczniowie klasy 4b) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach (Gmina Sułkowice)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Stadnikach (Gmina Dobczyce)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Wiśniowej (Gmina Wiśniowa)

W klasyfikacji drużynowej grupy II (starsza) wyniki przedstawiają się następująco:

  • miejsce I – Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach (Gmina Myślenice) – Mikołaj Śliwa, Małgorzata Lech, Julia Surówka (uczniowie klasy 7f) – opiekun: Tomasz Biel
  • miejsce II – Szkoła Podstawowa w Glichowie (Gmina Wiśniowa)
  • miejsce III – Szkoła Podstawowa w Tenczynie (Gmina Lubień)
  • miejsce IV – Szkoła Podstawowa w Harbutowicach (Gmina Sułkowice)
  • miejsce V – Szkoła Podstawowa w Kornatce (Gmina Dobczyce)

W finale wojewódzkim, który odbędzie się 11 i 12 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach powiat myślenicki w obu kategoriach wiekowych reprezentować będzie Szkoła Podstawowa nr 2 z Myślenic.

LAUREAT – TO BRZMI DUMNIE!

Mamy to ! I oto ONI…..

Laureatami Konkursów Kuratoryjnych zostali Maja Piesakowska i Dariusz Dziewoński. 

Maja Piesakowska zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Historycznego. Opiekunem naukowym była Pani Joanna Bugaj.

Dariusz Dziewoński zdobył tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego. Opiekunem naukowym była Pani Sylwia Nosal.

Gratulacje !!!

WYNIKI XXII EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

11 kwietnia 2022 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki wielkanocnej w programie graficznym Paint.

W konkursie brali udział uczniowie klas I – III.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcą gratulujemy!!!

A oto wyniki:

Wyniki konkursu – OZDOBA WIELKANOCNA

Klasy I-III:
1 miejsce – Zuzanna Maj Ib
2 miejsce – Oliwia Godniak Ia
3 miejsce – Julia Michalik IIIc

KLASY IV – VIII:
1 miejsce – Amelia Batko IVb
2 miejsce – Jakub Guśpiel VIIf
3 miejsce – Anna Miłek IVb

Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.

ETAP GMINNY OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 7 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole Etap Gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny:

– młodsza (grupa I): Anna Miłek (4b), Zofia Piesakowska (4b), Leon Piechota (4b) i Tomasz Pachoń (4b) – (opiekun: Tomasz Biel)

– starsza (grupa II): Julia Surówka (7f), Małgorzata Lech (7f) i Mikołaj Śliwa (7f) – (opiekun: Tomasz Biel)

Obie drużyny zajęły I miejsce i będą reprezentowały szkołę w Etapie Powiatowym, który odbędzie się 28 kwietnia 2022 r.

W klasyfikacji indywidualnej nasi uczniowie zajęli wszystkie miejsca na podium:

Grupa I:

I miejsce – Anna Miłek

II miejsce – Tomasz Pachoń

III miejsce – Zofia Piesakowska

Grupa II:

I miejsce – Mikołaj Śliwa

II miejsce – Małgorzata Lech

III miejsce – Julia Surówka

Duże gratulacje należą się również Leonowi Piechocie, który jako jedyny uczestnik z grupy młodszej (grupa I) przejechał tor sprawnościowy bezbłędnie.

Podczas uroczystego zakończenia Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Małgorzata Ciemińska oraz Dyrektor Justyna Otfinowska wręczyli dyplomy, nagrody i puchary uczestnikom turnieju. 

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS DRUGICH

Konkurs Matematyczny

W dniu 23.03.2022 r., odbył się konkurs matematyczny dla klas drugich. Celem konkursu była popularyzacja matematyki wśród uczniów oraz rozwijanie zdolności. W konkursie wzięło 18 uczniów klas drugich. Uczestnicy dzielnie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte. Konkurs był na wysokim poziomie, wyłoniono następujących zwycięzców:

1 miejsce – Jan Rykała, klasa II d

2 miejsce – Hanna Pitala, klasa II d

3 miejsce – Franciszek Talaga, klasa II b

Wyróżnienie: Bartłomiej Boryczko, klasa II d

Piotr Brózda, klasa II b

Antoni Biel, klasa II a

Ignacy Piechnik, klasa II a

Tobiasz Gatlik, klasa II b

Aleksander Górka, klasa II b