Kategoria: Sukcesy

MIŁOSZ PŁATEK – UTALENTOWANY MATEMATYK I NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY

Najlepszy uczeń

Współtwórca lwowskiej szkoły matematycznej, Hugo Steinhaus, w artykule „Drogi matematyki stosowanej” pisał: „W duszy matematyka, jak każdego człowieka tkwią różne wierzenia i zamiłowania, awersje i kulty, przesądy i upodobania. Najsilniejszym z tych uczuć  i najgodniejszym szacunku jest czułość na piękno matematyki.”

Miłosz jest uczniem z duszą matematyka, który dostrzegł, że jest ona dziedziną niezwykłą. To jego pasja. Od czwartej klasy bierze udział w konkursach matematycznych i uzyskuje wysokie wyniki, niejednokrotnie pokonując starszych od siebie kolegów i koleżanki. Od klasy piątej realizuje indywidualny program z matematyki.

W roku szkolnym 2019/2020 został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego. Warto podkreślić fakt, że laureatów było tylko 6. Jednym z nich był właśnie Miłosz.                   

Ponadto w roku szkolnym 2019/2020 został finalistą, a w roku szkolnym 2020/2021 został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ) – ogólnopolskich zawodów matematycznych, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowanych do uczniów szkół podstawowych. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym – jedynym konkursie matematycznym dającym uprawnienia przy rekrutacji na niemal wszystkie uczelnie wyższe w Polsce.

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „OŚMIU WSPANIAŁYCH” DLA MILENY PODLODOWSKIEJ

Milena Podlodowska – tegoroczna absolwentka – została wyróżniona w XV gminnej edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. W okresie uczęszczania do szkoły dała się poznać jako osoba, która podejmowała wiele działań wpisujących się w ideę wolontariatu.

Uczennica angażowała się w akcje nie tylko na rzecz dzieci i młodzieży szkolnej, ale także w szkolne inicjatywy na rzecz, np. środowiska naturalnego i najbliższego otoczenia, w rozmaite kwesty okolicznościowe, jak i zaawansowane programy społeczne oparte na pracy profesjonalnie przeszkolonych wolontariuszy. Z przyjemnością uczestniczyła w przygotowaniu Szlachetnej Paczki oraz pomocy świątecznej dla potrzebujących rodzin kolegów szkolnych. Z wielkim zaangażowaniem brała udział w zbiórkach na rzecz zwierząt.

BRAWO, DANIEL!

Daniel Krzemień – z klasy III c,  w roku szkolnym 2020/2021 został  NAJLEPSZYM  UCZNIEM KLAS  I–III.

Mijający rok szkolny był wyjątkowo trudny, mimo to Daniel osiągnął wiele znaczących sukcesów. Największym było zajęcie 1 miejsca w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik . Uzyskał 150 pkt., czyli 100 % prawidłowych odpowiedzi.

Kolejne świetne osiągnięcia Daniela:

 • Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w klasie II i III.
 • Tytuł laureata i bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych Świetlik – 2 edycje.
 • Dobry wynik w  Ogólnopolskim Humanistycznym Konkursie Alfik w kl. III i bardzo dobry wynik w kl. II.
 • I miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim .
 • Wyróżnienie w Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim (online).
 • Konkursy plastyczne, zawody pływackie, biegi skawiński, myślenicki.
 • Projekty Miejskiej Biblioteki Publicznej: Znajdziesz mnie w bibliotece. Sposób na pandemię. Literaccy bohaterowie w czasach zarazy. Moja fantastyczna książka.
 • Wzorowa frekwencja w roku szkolnym 2020 / 2021.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć, cieszymy się razem z Tobą i życzymy Ci  kolejnych sukcesów na polu naukowym, sportowym i artystycznym.

NASZE DZIEWCZYNY W VI OLIMPIADZIE GIMNASTYCZNEJ

Olimpiada

16.06.2021 w Szkole Podstawowej nr 2 w Dobczycach odbyła się VI Olimpiada Gimnastyczna organizowana przez Stowarzyszenie Piramida Działań.

Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Milena Gubała z kl. 6b oraz Mariola Gubała z kl. 2a.

I miejsce zdobyła Mariola Gubała.

Dziewczyny wzięły udział w wieloboju gimnastycznym, czyli musiały wykonać:

 • 10 ćwiczeń wolnych (np. stanie na głowie, na rękach, szpagat)
 • skoki (salto lub przewrót w przód po odbiciu z batutu)
 • układ na równoważni (m.in. piruet, „jaskółkę”)
 • skok przez kozła
 • skoki na trampolinie
 • wymyk i odmyk na drążku
 • wyjście siłowe po linie o długości 8 metrów.

Przed ogłoszeniem wyników odbył się konkurs wiedzy gimnastycznej, w którym nagrodę zdobyła Milena Gubała.

SUKCES ZUZI I JULITY NA MISTRZOSTWACH POLSKI

Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Kiszka (kl.3e) i Julita Łętocha (kl.4a) są zawodniczkami Myślenickiego Klubu Lady Fitness. Doskonała forma dziewcząt i świetne przygotowanie taneczne zapewniły im bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym w Kielcach.

Łącząc elementy taneczno-gimnastyczne dziewczynki sięgnęły po złoto wraz z zespołem Brillant. Stanęły też na podium w kategorii duety:  Zuzia wraz z Oliwią Cholewą zdobyła złoto, natomiast Julitka i Diana Gęsicka -brąz.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy im dalszych sukcesów!

ROZSTRZYGNIĘCIE SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO POD PATRONATEM PSSE  W MYŚLENICACH PROMOCJI ZDROWIA I OŚWIATY ZDROWOTNEJ 

W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny pt. „ Nie pal przy mnie, proszę”  dla klas I – III oraz ,,Nie palę ja i nie pal też  Ty’’ dla klas IV –VIII  zorganizowany przez pedagoga szkoły przy współpracy Asystenta PSSE  panią  Joanną Gaździk.

Głównym celem konkursu było kształtowanie u dzieci i rodziców postaw odpowiedzialności za własne zdrowie i uwrażliwienie  na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego, związane z biernym paleniem. Adresatami konkursu byli uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 których zadaniem było wykonanie plakatu  nawiązującego do profilaktyki antytytoniowej oraz wpływu palenia tytoniu na zdrowie.

Wyniki konkursu:

W  kategorii klas I – III

I miejsce  –  Magdalena Stanach 2a i  Nikodem Świech 2a

II miejsce  – Ludmiła Chorzalska 2a i Joanna Rysak 2a

III miejsce  – Blanka Mikołajczyk 1d

Wyróżnienia : Piotr Bruzda 1b, Anna Dzidek 1c, Hanna Pitala 1d, Wiktoria Dobosz 2a, Gabriela Boryczko 2a, Krystian Domanus 2a, Marta Rypińska 2a, Alicja Święch 2a, Kacper Pałka 2a.

W kategorii klas IV –VIII

I  miejsce – Julia Surówka 6 f i Zuzanna Górka 4 c

II miejsce –Maria Ostrowska 4c

III miejsce –  Alicja Kois 7 b

Wyróżnienia :  Adam Burkat 4c, Hanna Korecka 6c, Wiktoria Pilch 4c, Mariusz Karaim 4c, Oliwia Bednarczyk 4c, Borys Węgrzyn 4c, Lilianna Kutryba 4c, Zofia Bałko 4c, Natalia Bartel 4c, Michał Koprowski 4c.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ ,,WOLNA POLSKA”

Z radością donosimy o sukcesach uczniów naszej szkoły w Festiwalu Pieśni Patriotycznej ,,Wolna Polska”. Był on realizowany w ramach szóstej edycji projektu „Historia Solidarności w Małopolsce”. 10 czerwca 2021 roku młodzi brali udział w Zatorze w zmaganiach konkursowych. 11czerwca odbył się koncert laureatów, podczas którego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Wszystkie te sukcesy były możliwe dzięki ogromnemu wsparciu oraz zaangażowaniu wspaniałych Rodziców, którym dziękujemy serdecznie za wszystkie starania.

Wyniki uczniów:

UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO „REISEN MACHEN KLUG”.

„Reisen machen klug – czy warto zwiedzić stolice krajów niemieckojęzycznych”

Po długim okresie nauki zdalnej, wraz z powrotem do szkoły czekała na uczniów  klas VI – VIII miła niespodzianka – uroczyste wręczenie nagród i dyplomów  w Konkursie na wykonanie ciekawej prezentacji multimedialnej z języka niemieckiego „Reisen machen klug – czy warto zwiedzić stolice krajów niemieckojęzycznych”, który odbył się w ramach projektu edukacyjnego.

Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Justyna Otfinowska, która pogratulowała uczniom i podziękowała za zaangażowanie się w konkursy, umiejętność współpracy, rozwijanie swoich talentów i dostrzeganie potrzeby uczenia się języków obcych.

Lenie i Sarze z 7a, Wojtkowi, Mateuszowi, Kasi, Joasi, Emilii i Oliwii z 7b, Kindze, Amelii, Julii z 7c, Adeli, Kacprowi i Natalce z 7d,  Ani i Adamowi z 8c, Miłoszowi, Kacprowi i Marcinowi z 8d, Gabrysi z 6c oraz Wiktorii i Zosi z 6e serdecznie gratulujemy.

WYNIKI IX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKO – PLASTYCZNEGO

Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego

„Siatkówka – sport co łączy a nie dzieli” i duży sukces MAŁGOSI OGIELI z klasy 7c

Małgosia Ogiela uczennica klasy 7c zajęła III miejsce w kategorii plastycznej na portret polskiego siatkarza lub siatkarki w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Siatkówka – sport co łączy a nie dzieli”. Cieszymy się bardzo z takiego sukcesu i gratulujemy zajętego miejsca!!! Wręczenie nagród odbyło się w Byczynie koło Kluczborka, gdzie Małgosia udała się z nagrodzonymi również uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości wręczania nagród oraz wycieczki po okolicy zorganizowanej przez organizatora konkursu.

Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy wzięli bardzo liczny udział w tym konkursie, wykonując piękne portrety naszych sportowców:

„KIM JEST DZIECKO?”

„Kim jest dziecko?”

Etap gminny konkursu plastycznego „Kim jest dziecko?” rozstrzygnięty.

Mamy trzech laureatów:

– Piotr Brózda z kl. 1b – I miejsce

– Amelia Bisztyga z kl. 4d – III miejsce

– Małgorzata Sala z kl. 6d – I miejsce

Serdecznie gratulujemy.

Na zdjęciach zwycięskie prace i wręczanie nagród laureatom podczas Myślenickiego Dnia Dziecka w Parku Miejskim na Zarabiu w dniu 6 czerwca.

MY TOWN

my town

My Town – pod taką nazwą uczniowie klas piątych wykonywali projekty z języka angielskiego. Prace były tak misternie i pięknie wykonane, iż najładniejsze z nich postanowiliśmy nagrodzić. I tak:

I miejsce zdobyła Nikola Pasternak z 5c

II miejsce Gabriela Batko z 5d

III miejsce: Julia Szafraniec z 5d

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Łętocha i Kacper Gorączko z 5d.

GMINNY TURNIEJ GEOGRAFICZNY – SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Konkurs

W dniu 21 maja w Zespole Placówek Oświatowych w Bysinie odbył się I Gminny Turniej Geograficzny pt. „Azja – kontynent kontrastów” pod honorowym patronem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Turniej realizowany był dwuetapowo. W pierwszym etapie, który odbył się on-line uczestniczyło 37 uczniów z Gminy Myślenice. Do etapu drugiego kwalifikowały się maksymalnie 2 osoby z każdej szkoły z najwyższym wynikiem. W efekcie zmagań do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 17 uczniów z 11 szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki:

MAJA PIESAKOWSKA z klasy 7e – zajęła I miejsce

KACPER GORĄCZKO z klasy 5d – wyróżnienie

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „KIM JEST DZIECKO?” – ETAP SZKOLNY ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs

Lista laureatów:

1. Blanka Mikołajczyk kl. 1d

2. Piotr Brózda kl. 1b

3. Jagoda Sikora kl. 3b

4. Amelia Bisztyga kl. 4d

5. Małgorzata Sala kl. 6d

Wszystkim autorom pięknych prac dziękujemy. Odpowiedź na konkursowe pytanie „Kim jest dziecko?” wciąż pozostaje zagadką, choć wydaje się, iż najbliżej jej rozwiązania był Janusz Korczak, który mówił: „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…” .

I koniecznie trzeba dodać, że Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba” (Michel Quoist). Na szczęście, po długim okresie nauki online nasza szkoła znów tętni życiem i śmiechem.

Skip to content