Kategoria: Sukcesy

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY #NASZA FLAGA PL

Nasza flaga

Ogólnopolski konkurs plastyczny #Nasza Flaga PL  dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina.

Z radością informujemy, że Nikola Pasternak z klasy 5 c, zdobyła I miejsce w konkursie ogólnopolskim „Nasza Flaga” w swojej kategorii wiekowej. Wygrała stypendium w wysokości 2000 zł.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZEJ SZKOLE

3 maja

W tym roku obchodzimy szczególne święto. Jest nim 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Pomimo upływu czasu wciąż doceniamy jej wartość i pamiętamy o obowiązku przekazywania młodemu pokoleniu wartości patriotycznych.

Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić tę niezwykłą rocznicę zaangażowali się w przygotowanie prac na konkursy zewnętrzne oraz szkolne. Był to między innymi ogólnopolski konkurs organizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina #Nasza Flaga PL „230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja”. Celem  jego było  promowanie obchodzenia świąt narodowych poprzez wywieszanie polskiej flagi państwowej, edukowanie w zakresie zasad wywieszania polskiej flagi państwowej, a także budowanie poczucia wspólnoty narodowej i popularyzacja wiedzy o polskiej fladze i polskich barwach narodowych wśród uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski.

PROJEKT EDUKACYJNY „REISEN MACHEN KLUG” – WYNIKI KONKURSU

Niemcy

Od lutego do kwietnia 2021 r. uczniowie z klas VI – VIII realizowali projekt edukacyjny z języka niemieckiego „Reisen machen klug – czy warto zwiedzić stolice krajów niemieckojęzycznych?” W wirtualnej podróży do Niemiec, Austrii, Liechtensteinu i Szwajcarii odkrywali uroki Berlina, Wiednia, Vaduza i Berna, poznawali ich ciekawe zabytki, doskonalili umiejętności językowe oraz wykorzystywali technologie i narzędzia informatyczne. Swoją wirtualną podróż udokumentowali w postaci prezentacji multimedialnej.

W ramach projektu odbył się konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną w wersji niemiecko- polskiej. Ocenie podlegały zgodność z tematem, poziom merytoryczny (interesujące, zrozumiałe i logiczne przedstawienie tematu , ciekawe zdjęcia, poprawność językowa), oryginalna i pomysłowa forma oraz estetyka wykonania prezentacji. Komisja w składzie: p. Małgorzata Urbańczyk (nauczyciel j. niemieckiego) i p. Tomasz Biel (nauczyciel informatyki) wyłoniła laureatów konkursu i przyznała następujące miejsca wg odpowiednich kategorii wiekowych.

SUCKES DANIELA

Daniel

Z radością informuję, że Daniel Krzemień – uczeń klasy III c w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym: Alfik 2021 zdobył I miejsce w Polsce i w województwie i uzyskał maksymalną liczbę 150 punktów. W nagrodę otrzymał wyjazd na tygodniowy obóz. Jesteśmy dumni z Twojej postawy, wiedzy, umiejętności matematycznych i ogromnej pracy, którą wykonujesz. Gratulujemy i życzymy kolejnych, wspaniałych osiągnięć , nie tylko na „matematycznym szlaku”.

MAJA PIESAKOWSKA  – LAUREATEM MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

Kuratorium Kraków

23Z wielką radością informujemy, że Maja Piesakowska z klasy 7e zdobyła tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2020/2021.

Uczennica znalazła się w gronie 10 najlepszych osiągając imponujący wynik. Warto podkreślić, że sukces Mai jest efektem jej wytrwałej, skrupulatnej i wielogodzinnej pracy.

Jesteśmy dumni i życzymy Mai dalszych sukcesów!

Wszystkich obecnych uczniów zachęcamy do solidnej, systematycznej pracy i spróbowania swoich sił w kolejnych edycjach konkursu. Naprawdę warto!

Artykuł w gazecie Myślenickiej

KONKURS „EKOLUDEK”

Ekoludek

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszą formę przestrzenną ,,Ekoludek” zorganizowany przez świetlicę szkolną. Konkurs związany był ze Świętem Ziemi, które obchodzimy 22 kwietnia. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i oryginalnością wykorzystując w swej pracy różne surowce wtórne. Najciekawsze z nich zostały nagrodzone.

I miejsce: Blanka Mikołajczyk (kl.1d)

II miejsce: Kacper Kaperek (kl.3c) i Amelia Batko (kl.3b)

III miejsce: Ola Trzepla (kl.1a)

Wyróżnienie: Roksana Wołek (kl.2c)

KONKURS ,,NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”

Ozdoba

Dnia 14.04.2021 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”

Celem konkursu było:

  • zainteresowanie dzieci tradycjami Świąt Wielkanocnych
  • pogłębienie wiedzy na temat symboliki
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej
  • rozwijanie wyobraźni przestrzennej
  • prezentacja uzdolnień plastycznych uczniów

W konkursie wzięło udział 38 uczestników. Prace  prezentowały różne techniki, były kolorowe i pomysłowe. Oceny prac dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Beata Baczyńska (nauczyciel plastyki) Monika Grzechacka, Bogusław Janas (opiekunowie SU).

WYNIKI SZKOLNEGO ETAPU KONKURSU „ZARAZIĆ MATEMATYKĄ”

Matematyka

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego „Zarazić Matematyką” jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki z siedzibą w Bielsku – Białej. Konkurs odbywa się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Celem tego konkursu jest popularyzacja matematyki i pokazywanie jej obecności w otaczającym nas świecie, propagowanie i rozwijanie aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i przebiega w dwóch etapach (szkolny oraz finał ogólnopolski). Obejmuje przedmioty: matematykę i plastykę/sztukę.

WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY KAKTUS

Kaktus

Komisja Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Kaktus po zapoznaniu się z dyktandami i testami, które zostały do niej nadesłane, wyłoniła laureatów i wyróżnionych. Wśród 29 finalistów z najwyższą liczbą punktów  znalazły się dwie uczennice naszej szkoły – Anna Łopata z klasy 3a i Aleksandra Hudaszek z klasy 3b. Dziewczynki otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

WYNIKI XXI EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

Kartka świąteczna

1 kwietnia 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs na „Komputerowy projekt kartki świątecznej”. Zadaniem uczestników było wykonanie projektu kartki świątecznej w programie graficznym Paint. W konkursie wzięło udział około 50 uczniów z klas I – III. Prace konkursowe były barwne i ciekawe, dlatego wybór najlepszych, najbardziej pomysłowych był niezwykle trudny.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce

Róża Klimasz klasa 1 d

Aleksander Górka klasa 1 b

II miejsce       

Bartłomiej Rosiński klasa 1 b

Aleksander Druzgała klasa 1 b

III miejsce        

Maksymilian Potaśnik klasa 1 c 

Blanka Mikołajczyk klasa 1 d       

MATEMATYCZNA Π-SANKA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

6 kwietnia 2021 r. zakończył się Konkurs „Matematyczna π-sanka”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie wielkanocnej π-sanki z treścią matematyczną. Ocenie podlegały następujące cechy pracy: oryginalność i precyzja wykonania, estetyka pracy ale przede wszystkim – element matematyczny.

Spośród otrzymanych prac jury konkursu wybrało następujących laureatów:

kategoria klasy I- III

I miejsce Aleksander Pietrzyk kl 1A

II miejsce Blanka Mikołajczyk 1D

kategoria klasy IV-VIII

I miejsce Julia Bierówka kl 4A

II miejsce Wiktoria Płatkiewicz kl 6E

III miejsce Oliwia Brózda kl 4A

wyróżnienia:

Aleksandra Święch kl 4D

Jakub Guśpiel kl 6F

WYNIKI KONKURSU DBI – BEZPIECZNY INTERNET

Konkurs DBI

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej Szkole od początku lutego odbyły się liczne pogadanki na ten temat, projekcje filmów, spotkania ze strażnikiem miejskim i policjantem, a także zostały przeprowadzone konkursy plastyczne, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem (zgłoszono Komisji kilkadziesiąt prac!).

Komisja w składzie: p. Beata Baczyńska, p. Aneta Dziewońska i p. Tomasz Biel przyznała następujące miejsca wg odpowiednich kategorii wiekowych:

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNO-JĘZYKOWEGO DLA KLAS I-III

KLASY PIERWSZE

1 miejsce – Róża Klimasz kl. 1d
2 miejsce – Hania Rachwał kl. 1a
3 miejsce – Hanna Tyrawa kl. 1c i Aleksandra Starnawska kl. 1a

WYRÓŻNIENIA:

  • Kacper Dunaj kl. 1a
  • Aleksander Tomsits-Nagy kl. 1c
  • Wojciech Olszowski kl. 1b
  • Blanka Mikołajczyk kl. 1d
Skip to content