Kategoria: Świetlica

BEZPIECZNE WAKACJE

BEZPIECZNE WAKACJE

Podczas zajęć w świetlicy często poruszany jest temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. W ostatnim tygodniu przed wakacjami dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku. Dzieci poznały zasady bezpiecznego przebywania nad wodą, w górach, w mieście, na wsi. Ponadto wykonały plakat ,,Zasady bezpiecznego spędzania wakacji letnich” , a także prace plastyczne  i techniczne (wakacyjny autobus, żaglówka, latarnia morska). Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

WIELKANOC NA ŚWIETLICY

WIELKANOC NA ŚWIETLICY

Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, słodkimi wypiekami…W naszej świetlicy także czuć było zapach Wielkanocy.  Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie poznawali tradycje i zwyczaje świąteczne. Rozwijali swoje zdolności plastyczne i kreatywność, wykonując ozdoby wielkanocne przy użyciu różnych technik. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, umilając im oczekiwanie na nadchodzącą Wielkanoc.

WIOSNA NA ŚWIETLICY

Wiosna na świetlicy

We wtorek 21 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, która przywitała nas przelotnymi opadami deszczu. Można więc śmiało zgodzić się z przysłowiem ,,w marcu jak w garncu”.

Wiosna na dobre rozgościła się już w świetlicy. Na ściennych gazetkach pojawiły się wiosenne kwiaty, bukiety z bazi oraz pani Wiosna.

Podczas zajęć świetlicowych dzieci omawiały zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i rebusy. Zapoznały się także z wiosennymi roślinami, a także ptakami przylatującymi do Polski na wiosnę. Ponadto uczniowie słuchali utworów o tematyce wiosennej: Vivaldiego ,,Wiosna” oraz piosenek pt. ,,Maszeruje wiosna”, ,,Wiosna w błękitnej sukience”, ,,Miła wiosno, dobra wiosno” i ,,Już ozimina, szumieć zaczyna.”

Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach plastycznych, aby wykonać portret wiosny, bukiecik z wiosennymi kwiatami z papieru i wiosenne drzewo z ptaszkami. Wychowawcy świetlicy przygotowali gazetki tematyczne  w sali świetlicy i na korytarzu.

Gazetka - ŚWIETLIK Wiosenny

,,CO ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W KOSZYCZKU NIESIE?”

,,CO ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W KOSZYCZKU NIESIE?"

Wychowawcy świetlicy

JAK RADZIĆ SOBIE Z AGRESJĄ I PRZEMOCĄ?”

Jak radzi ze stresem

W tym tygodniu uczniowie świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach ,,Jak radzić sobie z agresją i przemocą?”, prowadzonych przez wychowawców świetlicy.

Zajęcia miały na celu upowszechnianie wiedzy na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co przyczynia się do zmniejszenia zachowania agresywnego wśród dzieci.

W ramach realizowanych zajęć wychowankowie świetlicy wzięli udział w pogadankach nt. agresji i przemocy, zabawach w niedokończone zdanie ,,Gdy jestem zły to…” Poznali także sposoby radzenia sobie ze złością, przygotowali krótkie scenki. Ponadto czytano bajki  psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne i relaksacyjne z omówieniem sposobów rozwiązywania problemów i szukania pomocy, zwłaszcza dla wrażliwej i bezbronnej istoty. Uczniowie wykonywali prace plastyczne i plakat ,,Stop przemocy”. Rozwiązywali również ankiety ,,Jak radzę sobie, gdy jestem zły?’’, ,,Sprawdź sam…”

KARNAWAŁ NA ŚWIETLICY

Karnawał na świetlicy

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Jest to początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Karnawał był także tematem zajęć realizowanych w świetlicy, podczas których uczniowie zapoznali się z karnawałowymi zwyczajami w Polsce i na świecie. W ramach zajęć technicznych wychowankowie świetlicy wykonywali barwne maski karnawałowe, dzięki temu dzieci rozwijały umiejętności plastyczno- manualne. Tworzenie masek sprawiło uczniom mnóstwo radości.

Uczniowie słuchali piosenek ,,Karnawałowy bal”, ,,Karnawał”, ,,Bale w karnawale”. Ponadto udało się nauczyć piosenkę ,,Zabawa, szkolna zabawa”, którą dzieci z radością śpiewały.  Wychowankowie świetlicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią wykonując także ,,Stworka z rolki papieru.”  

Z NOWYM ROKIEM W ŚWIETLICY…

Z Nowym Rokiem w świetlicy

Rok 2023 rozpoczęliśmy od podsumowania starego roku i noworocznych postanowień. Dotyczyły one najczęściej oceny zachowania i postępów w nauce oraz pracy nad sobą, a także realizacji wyznaczonych planów, spełniania marzeń i rozwijaniu zainteresowań. Wielu chłopców podkreślało, że ich pasją jest konstruowanie budowli z klocków Lego, w tym z klocków Lego Education dostępnych na świetlicy. Wśród dziewczynek dominowały zainteresowania plastyką i muzyką.

Kolejnym ważnym tematem był Dzień Babci i Dziadka. Dzieci tworzyły portrety swoich dziadków i przygotowywały drobne upominki dla nich: laurki, kartki z życzeniami, kwiaty z origami, etui na okulary, korale i koszyczki z owocowych łupinek.

W ramach trwającego karnawału dzieci wykonywały ciekawe maski, harmonijkowe pajacyki, słuchały baśni i miały okazję pobawić się i potańczyć w rytm karnawałowych dziecięcych przebojów.

W ostatnim tygodniu przed feriami odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały śpiewając popularne kolędy, ale też mało znane pastorałki.

I miejsce zajęła Wiktoria Dąbrowska kl. IIId

II miejsce  – Magdalena Góralik IIb, Maja Błachut IIIa, Wiktoria Kuchciak IIIc

III miejsce- Aleksandra Trzepla IIIa

Wyróżnienia – Ewa Cyrek IIb, Emilia Śmietana IIId

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich artystycznych pasji!

GRUDNIOWE ZAJĘCIA NA ŚWIETLICY

Grudniowe zajęcia na świetlicy

Inspiracją do naszych zajęć w grudniu były oczywiście mikołajki, nadejście zimy i Święta Bożego Narodzenia. Dzieci słuchały i czytały opowiadania związane ze świętami, malowały, rysowały i wykonywały przestrzenne prace plastyczno-techniczne. Używały przy tym różnorodnych materiałów plastycznych, takich jak: farby, kredki, papier kolorowy, rolki po papierze toaletowym, cekiny, druciki kreatywne, plastikowe oczka, waciki, koraliki i inne. Powstały wspaniałe bałwanki, renifery, pingwinki, choinki, łańcuchy i zimowe pejzaże. A kiedy dzieci miały ochotę na zmianę aktywności, wybierały ulubione klocki Lego Education (zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszlości), by konstruować ciekawe maszyny, pojazdy i budowle. Zaś w sali gimnastycznej dzieci mogły rozładować emocje, poćwiczyć i uczestniczyć w zabawach ruchowych.

Laboratoria przyszłości

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

ULUBIONE ZAJĘCIA DZIECI W CZASIE POBYTU NA ŚWIETLICY

ULUBIONE ZAJĘCIA DZIECI W CZASIE POBYTU NA ŚWIETLICY

Wśród różnych rodzajów aktywności dzieci na świetlicy, uczniowie najchętniej tworzą konstrukcje z klocków Lego (zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości), wykonują prace plastyczno-techniczne, uwielbiają gry i zabawy ruchowe zarówno na świeżym powietrzu, jak i w sali gimnastycznej. Ostatnio też ćwiczenia, zabawy i relaks w sali świetlicowej wyposażonej w duże, miękkie klocki – stały się dla nich niemałą atrakcją.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

KOLOROWA JESIEŃ

Kolorowa jesien

Jesień wcale nie musi być smutna i ponura. Dzieci dostrzegają w niej piękno różnorodnych barw, mówią, że jest to wspaniały czas na czytanie książek, słuchanie i snucie ciekawych opowieści. To świetna okazja do zbierania materiału przyrodniczego i wykorzystania pomysłów na wykonanie ciekawych prac plastyczno- technicznych.

Zachęcamy do obejrzenia:

 • naszej jesiennej gazetki,
 • galerii prac plastycznych,
 • jesiennych skrzatów, które ukryły się na gałązce,
 • kukiełek – muszek wykonanych z bibuły
 • drzewek  i grzybków wykonanych z rolek po papierze toaletowym,
 • jesiennego bukietu z liści.

TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zakończyliśmy niedawno tygodniowe zajęcia pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach realizacji  tego bardzo ważnego tematu, dzieci podejmowały różnorodne działania zmierzające do nabywania coraz większej świadomości dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze i innych uczestników ruchu drogowego. Były to:

 • poganki na temat bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze – ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność noszenia odblasków,
 • poznawanie wybranych znaków drogowych,
 • wykonywanie przestrzennych znaków drogowych,
 • prace plastyczne „ Ruch uliczny”,
 • zabawy ruchowe,
 • nauka piosenki pt. „Czerwone stój”,
 • praktyczne zajęcia na placu ze znakami drogowymi na szkolnym podwórku.

          Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ NA ROK 2021/2022

Prosimy o zgłaszanie od 24.05.2021 do 15.06.2021r. wychowawcom świetlicy uczniów, którzy będą uczęszczali do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022.

WIOSENNE PORZĄDKI

Wiosenne porządki

Skip to content