Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

[maxbutton id=”3″ url=”http://sp2myslenice.edu.pl/wp-content/uploads/2020/03/Kształcenie-na-odelgłość-poradnik.pdf” text=”Kształcenie na odległość – poradnik MEN” ]

[maxbutton id=”3″ url=”http://sp2myslenice.edu.pl/wp-content/uploads/2020/04/Jak-pomóc-dzieciom-w-nauce-domowej.pdf” text=”Jak pomóc dzieciom w nauce” ]


Dla Rodziców uczniów I-III

Szanowni Państwo!

Prosimy o zwracanie uwagi na to, jakie informacje docierają do naszych dzieci przez internet.

Polecamy wspólne oglądnięcie filmiku (do wyboru dwa), w którym znajdą Państwo informacje dostosowane do potrzeb naszych dzieci – nieprzeciążające ich delikatnej psychiki, ale równocześnie niebagatelizujące problemu koronawirusa.

Poniżej linki:

https://www.youtube.com/watch?v=H0mx90NbvuM  

https://www.youtube.com/watch?v=YGqIwp9RDEo

Dodatkowo (dla wszystkich zainteresowanych dorosłych)

zapraszamy do wysłuchania lub oglądnięcia godzinnego webinaru na temat jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je, szczególnie w obecnym czasie. Oceniamy materiał z tego szkolenia za bardzo wartościowy i przydatny – zarówno dla rodziców młodszych dzieci, jak i nastolatków również.

https://www.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21383-koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-wspierac-je-w-tym-czasie

 

Z pozdrowieniami,

Zespół Psychologiczno-Pedagogiczny Szkoły


Aneta Dziewońska

Beata Pacek

O nauce w domu  –

słowo do Uczniów i wskazówki dla Rodziców

  • Zachęcamy Was do systematycznej nauki w domu:)
  • Pomimo wielu innych, ciekawszych i przyjemniejszych rzeczy do zrobienia…
  • Jesteśmy obok i Was dopingujemy!
  • Widzimy wszystkie Wasze, nawet najmniejsze osiągnięcia!
  • Zachęcamy do dalszych starań:)
  • Trzymajmy się planu dnia – ustalmy, kiedy jest czas na zabawę, a kiedy na naukę, aby nawet w tak zmienionej rzeczywistości był określony czas na różne czynności. Gdy wszystko będzie poukładane wg planu – nie pogubimy się. Nikt chyba nie lubi chaosu:(

Służymy pomocą w napisaniu planu, podpowiemy kilka praktycznych rozwiązań. Kontakt z nami – napisz wiadomość na e-dzienniku librus – potem wybierzemy najlepszą formę dalszej komunikacji.Beata Pacek – pedagog

Aneta Dziewońska – psycholog

  

POMOC PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA –  ONLINE

 List do Uczniów

         Z powodu koronawirusa życie codzienne, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci uległo wielkiej zmianie.

Wiemy, że wielu z Was czuje się zagubiona, każdy ma prawo do wielu  wątpliwości, kiedy tyle rzeczy dzieje się naraz.  Nie wstydźcie się swoich emocji, dzielcie się tym, co przeżywacie, nie dopuśćmy wszyscy, aby lęk przejął nad nami kontrolę.

Zamykane są miejsca, dużo wydarzeń jest odwoływanych. Nie uczestniczycie w  treningach, nie spotykacie się  z przyjaciółmi, nie gromadzicie się w większych grupach, ponieważ dbacie o to, aby walka z koronawirusem była jak najskuteczniejsza. Zamiast być w szkole lub na innych zajęciach, zostajecie w domu, a tym samym pomagacie  w tym, aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

Jesteście Wspaniali i Wzorowi, że zostajecie w domu. Wszyscy musimy troszczyć się i dbać o siebie nawzajem.

            Zastanawiamy się, dokąd szkoły będą zamknięte? Na tę chwilę wiemy, że do Świąt Wielkanocnych. Ale zostaną znowu otwarte. Będzie dobrze.

Tymczasem bądźcie aktywni, twórczy, pomysłowi, kreatywni: czytajcie książki, przerabiajcie materiały proponowane przez nauczycieli, rozmawiajcie i dzwońcie do siebie, do swoich bliskich i przyjaciół, grajcie w ciekawe gry. Pomyślcie o czymś przyjemnym, obejrzyjcie w telewizji coś wesołego (badania wykazują, że śmiech powoduje obniżenie hormonu stresu).

A jeśli macie jakieś pytania, obawy, trudności to piszcie do nas poprzez librusa (zakładka pedagog/psycholog).  Chętnie odpowiemy Wam na pytania. Ważne jest to, abyśmy tworzyli bezpieczne i otwarte środowisko, gdzie będziecie się czuli życzliwie zaopiekowani i zrozumiani.  Myślimy o Was cały czas i dlatego chcemy Wam pomóc, odpowiadając na  pytania,  które Was nurtują, ale także podsyłając ciekawe informacje, linki, porady. Bądźmy razem!

Życzymy Wam (i sobie też!) pozytywnych myśli, pogody ducha i wiary w to, że każda trudna chwila kiedyś się kończy – ta również!


 

 

Skip to content