ŚWIATOWY DZIEŃ KOSTKI RUBIKA

ŚWIATOWY DZIEŃ KSOTKI RUBIKA

17 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kostki Rubika. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się działania związane z tematem tej logicznej zabawki. Rozpoczęliśmy od krótkich prelekcji na temat historii kostki. Uczniowie mogli obejrzeć wystawkę, na której krok po kroku przedstawiona była instrukcja jej układania. Wyświetlany był także film pokazowy. Bardzo mocno w akcję włączyli się chłopcy z klasy 5A: Bartłomiej Ambroży, Karol Paszcz, Kacper Pałka i Nikodem Święch , którzy opowiadali o swojej pasji, prezentowali zgromadzone kolekcje kostek oraz pokazywali sposób ich układania. Przez cały dzień biblioteka była pełna uczniów.

Kolejnym etapem był turniej układania kostki Rubika, który odbył się 22 kwietnia. Uczestniczyło w nim 17 uczniów z klas 1-8 podzielonych na kategorie wiekowe. I tu już liczył się czas! . Najszybciej z zadaniem z klas 1-3 poradził sobie Patryk Cecerski z czasem 01:05,70 minuty, z klas 4-6 Bartłomiej Ambroży  z czasem 25,87 sekundy, a z klas 7-8 Maksymilian Gaweł z czasem 36,28 sekundy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!