DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W MYŚLENICACH WICEMISTRZEM MAŁOPOLSKI W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

DRUŻYNA SZKOŁY PODSTAWOEJ NR 2 W MYŚLENICACH WICEMISTRZEM MAŁOPOLSKI W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

We  wtorek 9 maja 2023 r. odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach (powiat bocheński). Współorganizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Dwadzieścia jeden drużyn rywalizowało ze sobą w czterech konkurencjach.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz sytuacji drogowych. Drugą konkurencją była jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, która polegała na przejechaniu układu dróg i zaliczeniu wylosowanych 3 punktów kontrolnych zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Kolejną konkurencją był tor sprawnościowy, który zweryfikował umiejętność prowadzenia roweru. Ostatnie zadanie w turnieju sprawdzało umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej grupy I (młodsza) nasza drużyna składająca się z uczniów klasy 5b –Tomasza Pachonia, Anny Miłek, Zofii Piesakowskiej i Leona Piechoty zajęła 2 miejsce. Ponadto Tomasz Pachoń został trzecim najlepszym zawodnikiem turnieju.