WIOSENNE PRZEBUDZENIE

W oczekiwaniu na nadejście wiosny podejmowaliśmy na świetlicy różnorodne działania wokół następujących tematów: Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień  Wiosny, Dzień Kolorowej Skarpetki, Święta Wielkanocne.

Rozmawialiśmy o roli kobiety we współczesnym świecie, o potrzebie okazywania szacunku na co dzień mamom, babciom, koleżankom… Wykonaliśmy też gazetkę okolicznościową z życzeniami dla wszystkich kobiet: tych dużych i tych małych.

Czując już pierwsze podmuchy wiosny słuchaliśmy wierszy i piosenek o wiośnie, rozpoznawaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty. Nie zabrakło oczywiście prac plastycznych związanych z budzącą się do życia przyrodą. Były to: pejzaże wiosenne, prace przestrzenne z kolorowej bibuły i tekturowych rolek, mini ogródki i koszyczki kwiatowe, bocianie gniazda z użyciem płatków kosmetycznych.

Włączając się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki solidaryzowaliśmy się z osobami z Zespołem Downa, wykonując skarpetki z różnorodnych materiałów plastycznych, słuchając opowiadań związanych z tematem, bawiąc się i ucząc zrozumienia i tolerancji względem osób niepełnosprawnych.

Zbliżające się Święta Wielkanocne rozbudziły w dzieciach kreatywność i chęć do wykonywania kolorowych pisanek, zajączków, kurczaczków.

W wiele tematów wprowadzały nas filmy edukacyjne, które pomagały dzieciom zrozumieć dany problem, pogłębić wiedzę i uwrażliwić na współczesny świat.

Swobodny czas wychowanków wypełniały najczęściej: zabawy konstrukcyjne, rysowanie na tablicy interaktywnej, układanie wzorów z koralików, czy haft matematyczny. Gdy pogoda była nieco mniej kapryśna, korzystaliśmy z uroków wiosennego słońca na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!