LEKCJE Z MIKROSKOPAMI – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LEKCJE Z MIKROSKOPAMI - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W październiku uczniowie klas piątych na lekcjach biologii korzystali z  mikroskopów, które szkoła otrzymała w ramach rządowego programu ,,Laboratoria Przyszłości”. 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem misji jest stworzenie nowoczesnych szkół , w których zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Na początku zajęć, uczniowie pracując w grupach, obserwowali preparaty trwałe (odnóża owadów, tkanki zwierzęce, komórki roślinne) W drugiej części lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali różne preparaty  mikroskopowe a potem demonstrowali swoje okazy kolegom i koleżankom. Pod mikroskopem można było obejrzeć m.in. skórkę z jabłka, miąższ mandarynki, ziarenka piasku, kawałki liści i świeżo zerwanego z głowy włosa 🙂 

Przygotowanie i oglądanie różnorodnych preparatów sprawiło uczniom dużą frajdę i z pewnością przyczyniło się do pogłębienia ich wiedzy i umiejętności.

Skip to content