Kategoria: Wycieczki

DUCH LASU

Pojechaliśmy do Bogdanówki. Naszym celem była Koskowa Góra i dwa warsztaty – przyrodniczy i survivalowy. Chcieliśmy sprawdzić czy kontakt z naturą może być dobrym sposobem relaksu, rozpalić ognisko bez użycia zapałek i przygotować strawę z kociołka. Nawet się nie spodziewaliśmy, że sowa okaże się większą gwiazdą niż jastrząb, a gromadząc się przy ogniu zrozumiemy, dlaczego daje on poczucie bezpieczeństwa.

ECO(LOGICZNA) WYCIECZKA NA POLANĘ MIKOŁAJ

Klasa 6b korzystając z ciepłych i słonecznych dni września wybrała się na pieszą wycieczkę na Polanę Mikołaj. Celem naszego wyjścia była przede wszystkim integracja klasy, ale przyświecał nam wyższy plan. Postanowiliśmy w tym roku szkolnym realizować w naszej klasie akcję „ZERO WASTE”. Swoimi pomysłami będziemy sukcesywnie się dzielić z kolegami i koleżankami, a idąc na ognisko poczyniliśmy pierwszy krok ku zmianie naszych przyzwyczajeń. Ognisko odbyło się bez użycia zbędnych plastików, nie mieliśmy plastikowych sztućców, kubków czy talerzyków. Wiele z nas do picia używa wielorazowych butelek, a kiełbasę można śmiało położyć na kromce chleba. Ci którzy nie wyobrażali sobie zjedzenia kiełbasy bez sztućców, zabrali widelec z domu.

„ZŁOTA RYBKA W KRAINIE ŚMIECI”

We wrześniu po raz kolejny mieliśmy okazję obejrzeć spektakl Teatru Przy Drodze, w którym grają między innymi uczniowie naszej szkoły. Tym razem grupa teatralna wystawiła sztukę pt. „Złota rybka w krainie śmieci”. Przedstawienie zostało osnute na kanwie klasycznej bajki „Złota rybka”, ale poruszyło niezwykle ważny temat nadmiaru śmieci w naszym środowisku.  Tematyka ekologiczna została przedstawiona w  ciekawej formie i z pewnością trafiła swoim przesłaniem do niejednego widza. Sztuka stała się punktem wyjścia do rozmów, które toczyliśmy w murach naszej szkoły, podkreślając konieczność zmiany swoich przyzwyczajeń i potrzeby troski o nasz dom – o Ziemię.

OD MORZA DO TATR CZYLI MIAŁ BYĆ WPIS WYCIECZKOWY, ALE WYSZŁO POŻEGNANIE

Uczyliście się uważności na siebie, kiedy w czwartej klasie wyruszyliście w Tatry. Teraz – w ósmej klasie zawędrowaliśmy nad Bałtyk, żeby na drugim końcu Polski zamknąć ważny rozdział Waszego życia.

Jako uczniowie szkoły imienia Bohaterów Westerplatte, odbyliście rejs w miejsce, które upamiętnialiśmy corocznie 1 września. Znamy je doskonale z drewnianej repliki stojącej w holu głównym, teraz nastąpiła chwila spotkania z oryginałem. I plażowanie, i grób Kopernika we Fromborku, i zamek w Malborku, nawet nowoczesne gdańskie Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej czy molo w Sopocie albo klif w Gdyni Orłowie – nie „przebiły”wskazanej przez jedną z uczennic wskazówki:

5-DNIOWA WYCIECZKA DO BUKOWCA

W dniu 27.05.2019 roku o godzinie 7.30 klasy Va i  Vc wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechały na oczekiwaną z niecierpliwością wycieczkę do Bukowca. Droga minęła nam szybko, ponieważ wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 16.00. Zostaliśmy miło powitani i zakwaterowani w przydzielonych nam pokojach. Po krótkim odpoczynku zjedliśmy obiad i resztę dnia spędzaliśmy w swoich pokojach, bawiąc się, rozmawiając i grając w gry planszowe do późnych godzin wieczornych.

WYCIECZKA DWUDNIOWA KLAS 4E I 4B

Pewnego dnia na godzinie wychowawczej nasza wychowawczyni, pani Ania, powiedziała, że pojedziemy na dwudniową wycieczkę do Wisły i Szczyrku. Radości naszej nie było końca. Długo czekaliśmy, ale w końcu nadszedł dzień wyjazdu. Bardzo się cieszyliśmy, spakowaliśmy się i przyszliśmy do szkoły. Na szczęście nie było żadnych opóźnień i wyjechaliśmy o planowanej porze. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody humory mieliśmy znakomite.

KOŁO TURYSTYCZNE

Dnia 18.05.2019 r. cieszyliśmy się ładną pogodą. Byliśmy na wycieczce organizowanej przez panią Jarosławę Słowik. Naszym głównym celem był Diabelski Kamień, który postanowiliśmy odwiedzić jako kolejne miejsce związane z legendami lokalnymi. Szliśmy przez las ponad 8 kilometrów wraz z przerwami na odpoczynek i wspominaliśmy nasze poprzednie wyprawy śladami  bartnika Ukleja i  rycerza Dalina.

Po drodze widzieliśmy dużo różnych owadów i integrowaliśmy się z kolegami ze starszych klas, których można było wypytać o interesujące tematy. Gdy doszliśmy na miejsce, opowiedzieliśmy legendę, robiliśmy zdjęcia i jedliśmy jedzenie, które zabraliśmy ze sobą.

WYCIECZKA KLAS IV D i IV F

Dnia 13 grudnia 2018 roku dwie klasy czwarte – IV d i IV f – pojechały wraz z wychowawcami. P. Natalią Wylegałą i P. Sylwią Nosal oraz panem Pawłem Bielą na wycieczkę do Krakowa. Wycieczka była od samego początku bardzo wesoła i sympatyczna.

Najpierw pojechaliśmy do kina na film pt.: „Grinch”. Film ten, a właściwie bajka, wszystkim już może dobrze znana, rozbawiła wszystkich widzów – i tych małych i dorosłych, momentami nawet do łez. Na koniec też została przepleciona pięknym morałem, który również wzruszył zebranych.

MIKOŁAJKI W KLASIE 5D

Klasa 5 d trochę naciągnęła czasoprzestrzeń i swój mikołajkowy czas spędziła podczas wyjazdu do Krakowa 14 grudnia. Podczas tej wycieczki odwiedziliśmy dwa miejsca.

WYJAZD NA ASP

W dniu 29.11.2018 wybraliśmy się na ASP (Akademię Sztuk Pięknych) w Krakowie, w ramach projektu związanego z żywym obrazem. Odwiedziliśmy również Bunkier Sztuki, a w nim wystawę pt. „Nowy Wschód”, w sztuce artystów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

OBSERWACJA JESIENNEGO LASU

7 listopada klasy II d i II e wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do lasu. Celem naszej wyprawy była Polana Mikołaj. W drodze na polanę zatrzymaliśmy się przy „myślenickiej Lipce”, pod którą uczniowie wysłuchali legendy związanej z tym miejscem. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na temat krzyża na Plebańskiej Górze.

WYCIECZKA DO GRUSZOWA

18 października klasy II d i II e kolejny raz wybrały się do zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie. Celem wycieczki było przede wszystkim przybliżenie uczniom warunków życia na wsi, zdrowego i ekologicznego trybu życia, a także obserwacja wybranych ekosystemów – pola uprawnego oraz łąki.

WIZYTA W PAŃSTWOWJE STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 19 października 2018 uczniowie klas drugich (II c, II d i II e) udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie u uczniów świadomości znaczenia ich pracy, zapoznanie z wyposażaniem wozów strażackich, z rodzajami umundurowania oraz narzędziami i urządzeniami, które wykorzystywane są w ich pracy.