WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO KOPALNI SOLI W BOCHNI

W grudniu klasy pierwsze brały udział w wycieczce do kopalni soli w Bochni. Po przyjeździe uczniowie zostali powitani przez przewodnika, który zapewnił bezpieczeństwo podczas fascynującej podróży w głąb ziemi. Podczas wizyty w ekspozycji muzealnej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o długiej historii kopalni soli w Bochni. W przystępny sposób przewodnicy opowiedzieli o procesie wydobycia soli, zastosowaniach soli w codziennym życiu oraz codziennym życiu górników pracujących w tych trudnych warunkach.

Z bliska mogli obserwować, jak kryształy soli tworzą unikalne formacje geologiczne. Korytarze i komory solne stanowiły niepowtarzalne tło dla opowieści o życiu górników, które przeniosły uczniów w czasy dawne. Jednym z najbardziej porywających elementów wycieczki była wizyta w kaplicy solnej, gdzie ściany, podłoga i sufit zdobią rzeźby wykonane z soli. Uczniowie podziwiali unikalne dzieła sztuki, a przewodnicy dzielili się ciekawostkami na temat technik rzeźbienia w soli.

W trakcie wizyty w kopalni spotkaliśmy także Mikołaja, który obdarował uczniów drobnymi upominkami.

Wychodząc na powierzchnię, uczniowie byli pełni wrażeń i wzbogaceni o nowe doświadczenia. Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni nie tylko dostarczyła edukacyjnej przygody, ale również rozbudziła ciekawość i szacunek dla dziedzictwa kulturowego kraju.

wychowawcy klas pierwszych