KOLOROWE SKARPETKI NA MYŚLENICKIM ZARABIU

KOLOROWE SKARPETKI NA MYŚLENICKIM ZARABIU

Kiedy 21.03.2024r. nasze koleżanki i nasi koledzy włączyli się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki na terenie szkoły, uczniowie klas 6a i 6e wyruszyli na Zarabie, aby w bardzo sprzyjających okolicznościach przyrody świętować tam nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim pokazać swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa. Co ciekawego tam zrobiliśmy? Najpierw wzięliśmy udział w Biegu Kolorowej Skarpetki i łącznie z marszem pokonaliśmy dystans 2.1 km. Dystans ten nie jest przypadkowy, gdyż przypomnieliśmy sobie, że Zespół Downa to zespół cech, które są wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21 w komórkach ciała. Po zakończonym biegu i gratulacjach dla zwycięzcy – Szymona Hudaszka z klasy 6a, nadszedł czas na potyczki polonistyczno-matematyczne.

Uczniowie skąpani w promieniach wiosennego słońca mieli za zadanie zapamiętać tekst dyktanda o tematyce dotyczącej osób z Zespołem Downa. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Oprócz świetnej pamięci, należało wykazać się dobrą współpracą, refleksem i przyjąć odpowiednią taktykę. Wisienką na torcie okazała się matematyka, która niejedną grupę wywiodła w pole (i to dosłownie). Uczniowie musieli się nieźle natrudzić, żeby z sukcesem ukończyć przygotowane stacje zadaniowe.

W wybornych humorach wróciliśmy do szkoły, gdzie czekała na nas piękna wystawa przygotowana przez naszych uczniów. Nasze koleżanki i koledzy z młodszych klas wymalowali cudne skarpetki, przygotowali plakaty. Wiemy, że razem ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w mądrych i wartościowych lekcjach, które przybliżyły im istotę obchodów tego wyjątkowego dnia.

Jesteśmy dumni, że w naszej szkole (i poza nią) dzieją się takie rzeczy!

Skip to content