LEKCJA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I-SZE NA TROPIE WIELKANOCY

LEKCJA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI – KLASY I-SZE NA TROPIE WIELKANOCY

W marcu klasy pierwsze wzięły udział w wielkanocnym spotkaniu w Muzeum Niepodległości. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje wiosenne i świąteczne występujące w naszym regionie. Wielkanoc to więcej niż tylko tradycyjne obchody religijne. To czas wspólnoty, radości i nadziei na lepsze jutro. Bez względu na kulturę czy religię, Wielkanoc przypomina nam o wartościach takich jak miłość, przebaczenie i odrodzenie.

Po zajęciach teoretycznych, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Uczniowie wykonywali palmy wielkanocne. Był świetny sposób na poznanie tradycji i kultury związanej z tym świętem, a także na rozwijanie umiejętności manualnych i artystycznych. Praca w grupie nad tworzeniem palm była również doskonałą okazją do integracji i wspólnego spędzenia czasu.

wychowawcy klas pierwszych

Batko M., Biel U., Błachut A., Moryc M.

Skip to content