WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI PRZECIWPOŻAROWEJ

W dniu 5 czerwca klasy 2b i 2c wybrały się do Dobczyc. Głównym celem wycieczki było Centrum Edukacji Przeciwpożarowej, gdzie uczniowie brali udział w innowacyjnych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa, pożarnictwa i udzielania pierwszej pomocy. Na ponad 500 m2 powierzchni umieszczono interaktywną ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi sektorami tematycznymi (zagrożenia w domu, bezpieczeństwo nad wodą i w lesie oraz w ruchu drogowym), której przejście było wielkim przeżyciem dla każdego dziecka. Wcielaliśmy się w rolę strażaków, słuchaliśmy nagrań autentycznych zgłoszeń alarmowych, przebieraliśmy się w stroje strażaków oraz jechaliśmy w wirtualną podróż prawdziwym wozem strażackim. Warto wspomnieć, że odwiedzane przez nas Centrum jest jedynym takim miejscem w Małopolsce! Kolejną niesłychanie ważną lekcją były praktyczne zajęcia z pierwszej pomocy przy użyciu nowoczesnego sprzętu szkoleniowego (m.in. kamizelki ACT FAST, fantomy, AED). Z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział w praktycznych symulacjach scenek udzielania pierwszej pomocy. Po kilku godzinach intensywnej nauki, bogatsi w nowe doświadczenia, udaliśmy się na spacer po miasteczku, którego uwieńczeniem były pyszne lody. Była to też znakomita okazja do zakończenia naszej całorocznej innowacji pt. „Nazywam, rozpoznaję i akceptuję emocje”. Oby takie przyjemne emocje jak dziś towarzyszyły nam każdego dnia 🙂

Elżbieta Żądło, Renata Zygmunt i Aneta Dziewońska

Skip to content