ZWYCZAJE  WIELKANOCNE  (ZAJĘCIA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI)

ZWYCZAJE  WIELKANOCNE  (ZAJĘCIA W MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI)

12 marca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz warsztatach w Muzeum Niepodległości na temat zwyczajów wielkanocnych. Prowadząca zajęcia w przystępny, dostosowany do wieku uczestników sposób przedstawiła informacje związane ze zwyczajami, tradycjami Wielkiego Tygodnia oraz Świąt Wielkanocnych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem terenu okolic Myślenic . Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych zabawach tematycznych, a po części dydaktycznej w czasie warsztatów wykonali palmę wielkanocną.

                                                                                                                         mgr Iwona Stanisz-Trzcińska

Skip to content