WYJŚCIE NA PIZZĘ

W dniu 6 marca  klasa 1 b  wybrała się na  wycieczkę do pobliskiej pizzerii Toskania Wyjście to zostało zorganizowane z okazji Światowego Dnia Pizzy. Celem wycieczki było integracja klasy, a także zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz uwrażliwienie ich na kulturalne zachowanie się w restauracji. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób robi się ciasto na pizzę, a także poznały składniki używane do robienia pizzy. Ponadto miały okazję zobaczenia pieca, w którym piecze się pizzę. Dzieci wybrały swoje ulubione pizzę i wspólnie konsumowali. Wielka radość była dla wszystkich uczniów i dla jednej z uczennic gdy mogła skonsumować  pierwszy raz pizzę. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach.

Wych. M. Batko, A. Błachut