Kategoria: Konkursy

MIŁOSZ PŁATEK LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMTYCZNEGO „NOVA MATH 2019”

6 czerwca w siedzibie Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbył się finałowy etap ogólnopolskiego konkursu matematycznego „Nova Math 2019”.

Konkurs matematyczny “NovaMath 2019” to innowacyjny konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej, który  został opracowany w zgodzie z polskim programem nauczania i w oparciu  o wiodące standardy międzynarodowe.  Konkurs składał się  z dwóch etapów. Do etapu finałowego mogło zakwalifikować się tylko pięciu uczniów z każdego poziomu klasowego. Jednym z uczniów klas szóstych, który wziął udział w konkursie był Miłosz Płatek z 6b.

TURNIEJ SZACHOWY

Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju szachowym, który odbędzie się w naszej szkole w budynku przy ulicy Żeromskiego 2 we wtorek 21 maja od godziny 9.00 do 12.00. Planujemy zagrać 7 rund w tempie 10 minut na zawodnika w grupach z podziałem na wiek.

Chętni zapisują się u p. Anety Dziewońskiej (sala 307) lub telefonicznie 12 272 16 73. Zapisy trwają do tego piątku. Dla zwycięzców w turnieju przewidziano puchary, a dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!

4. SZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY dla uczniów kl. IV -VIII

ETAP I

Uczniowie wykonują prace przedstawiające wskazany tekst literacki zapisany w języku polskim (tekst poniżej). Dopuszcza się odwzorowanie dowolnych krojów pisma nowożytnego pochodzących z łacińskiego kręgu kulturowego.

Wymagania dotyczące prac uczniów w I etapie konkursu:

– obowiązkowy format – A4 – gładki papier (bez linii lub kratki),

– technika wykonania – dowolna (praca wykonana piórem),

– wielkość liter – dowolna (wskazana dbałość o właściwe rozplanowanie tekstu).

Prace dostarczać do p. Moniki Lemaniak lub p. Izabeli Leżańskiej w dniach 22-24 V 2019 roku. Teksty należy opisać na odwrocie, podając imię i nazwisko, klasę. Zostaną one ocenione przez Komisję Konkursową i zakwalifikowane do II etapu konkursu.

KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ KRZYŻÓWKĘ MATEMATYCZNĄ

Ogłaszamy konkurs na najciekawszą krzyżówkę matematyczną!

Zadaniem uczestników jest opracowanie i wykonanie krzyżówki, której głównym hasłem będzie wyraz MATEMATYKA. Krzyżówka powinna zawierać pytania oraz wpisane odpowiedzi. Wszystkie hasła oraz pytania powinny być z zakresu programu nauczania matematyki w szkole podstawowej. Prace powinny być wykonane w formacie A2. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń z klas IV-VI. Prace powinny być wykonane samodzielnie. Gotowe prace składamy do Pani Róg lub Pani Gruszeczki do dnia 24 maja.

KONKURS SUDOKU

W dniu 10 maja w piątek odbędzie się w naszej szkole konkurs SUDOKU. Zadaniem uczestników konkursu jest umiejętność rozwiązywania sudoku w formacie 9 na 9 na poziomie łatwym, średnim i trudnym. Chętne osoby proszone są o zapisy do czwartku 9 maja u Pani Róg lub Pani Gruszeczki. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas IV-VI.

Czekają nagrody! Zapraszamy!

wpis: Paweł Biela

ELIMINACJE GMINNE TURNIEJU BRD 2019

W dniu 25 kwietnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.

Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny:

uczniów szkoły podstawowej – Beniamina Stalmacha, Bartłomieja Stopkę, Joannę Szlachetkę, Emilię Kruszec (Opiekun Tomasz Biel)

– uczniów klas gimnazjalnych, czyli Izabelę Skrzeczek, Magdalenę Wójtowicz, Eryka Sudra (Opiekun Paweł Biela)

WYNIKI KONKURSU NA NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na „Najładniejszą pisankę wielkanocną”. Prace zgłoszone na konkurs były oryginalne, kolorowe i starannie wykonane, dlatego wybór tych najładniejszych nie był łatwy. Przypominamy, że wszystkie pisanki zostały przekazane na szkolny Kiermasz PCK.

XIV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

Zapraszamy do udziału w XIV Powiatowym Konkursie Ekologicznym.

Konkurs przebiegać będzie w trzech kategoriach:

  • test konkursowy – test wyboru, składający się z 30 pytań „Parki narodowe w Polsce”
  • prezentacja multimedialna – konkurs prac indywidualnych w formie elektronicznej „Parki narodowe w Polsce”
  • album – konkurs prac indywidualnych w formie albumu ze zdjęciami „Portret z życia drzew – od siewki do puszczy”

KONKURS „KOMPUTEROWY PROJEKT KARTKI ŚWIĄTECZNEJ”

Zapraszamy uczniów klas I – III do udziału w XVII edycji konkursu „Komputerowy projekt kartki świątecznej”

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie projektu kartki wielkanocnej za pomocą techniki komputerowej.

KONKURS „KARTKA WIELKANOCNA DO PAPIEŻA FRANCISZKA”

Organizatorem konkursu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Treść Regulaminu udostępniona jest na stronach: www.idmjp2.pl oraz na Facebook.com. Tematyką pracy konkursowej jest stworzenie kartki wielkanocna dla Papieża Franciszka. Opcjonalnie mogą się w niej znajdować życzenia świąteczne.

Konkurs skierowany jest dzieci przedszkolnych oraz do uczniów szkół podstawowych klas 1-3 oraz 4-6 i ma charakter indywidualny. Pod uwagę nie będą brane prace grupowe!

OLIMPIADA OLIMPUS – 20 i 21.03

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VI na olimpiadę przedmiotową w sesji wiosennej z języka angielskiego, która zostanie przeprowadzona w dniu 20 marca na 2 i 3 lekcji w sali 201 (budynek A).

Olimpiada będzie testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostaną 4 odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ DLA KLAS IV-VI

Zapraszamy do udziału w konkursie dla klas IV-VI na „Najładniejszą kartkę wielkanocną”. Poniżej przedstawiamy warunku uczestnictwa w konkursie. 

Cele konkursu:

– rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Wielkanocnych,
– stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
– rozwijanie wrażliwości estetycznej,

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „ZAPROJEKTUJ MASKOTKĘ MIEJSKIEGO ZAKŁADU WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W MYŚLENICACH”

Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej płaskiej lub przestrzennej dowolna techniką (w szczególności: obraz, rysunek, grafika, rzeźba, rękodzieło), wykonanej samodzielnie przez pojedynczego autora, nieprezentowanej w innych konkursach plastycznych lub wystawach, przedstawiającej pomysł autora na projekt maskotki Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Myślenicach.

Prace na konkurs wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową. można oddawać do 13 marca do nauczycieli plastyki, przyrody lub biologii.