Kategoria: Konkursy

KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

 1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu pt. „STROIK BOŻONARODZENIOWY” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.     

 1. Cele konkursu

Celem konkursu jest:
– edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
– kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
– rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej,
– kształcenie wyobraźni plastycznej,
– rozwijanie zdolności manualnych.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ –

Konkurs INDYWIDUALNY – zaprojektuj i wykonaj kartkę świąteczną.

CELE KONKURSU:

 1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.
 2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.
 3. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.

 Wczytaj się dokładnie w Regulamin znajdujący się tutaj:

 REGULAMIN – KONKURS INDYWIDUALNY – KARTKA ŚWIĄTECZNA

Pracę proszę składać  u Beaty Pacek – pedagoga  szkoły

Termin : 15.12.2021r.,  sala 203, I piętro.

KONKURS NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ DLA KLAS 1-3

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową. Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.

WARUNKI UCZESTNICTWA :

 • Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń klas 1-3  naszej szkoły.
 • Każdy uczestnik może przedstawić jeden projekt.
 • Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

 • I grupa- I  klasa
 • II grupa- II klasa
 • III grupa – III klasa

KONKURS RZECZNIKA NA NAJCIEKAWSZE PRACE PLASTYCZNE O PRAWACH DZIECKA

W związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, obchodzonym corocznie 20 listopada, Rzecznik Praw Dziecka ogłasza konkurs na prace plastyczne, które mogą być wykonane dowolną techniką i w dowolnym formacie.

Etap szkolny:

Do 3 grudnia czekam na prace zainteresowanych konkursem uczniów (sala 307). Komisja szkolna wybierze po 3 prace w kategorii wiekowej kl. 1- 4 oraz 5-8, których skany lub zdjęcia zostaną wysłane do Biura Rzecznika. Listę zwycięzców poznamy na początku stycznia 2022r.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Praw Dziecka w naszej szkole jest: ZNAM SWOJE PRAWA, ALE PAMIĘTAM, ŻE INNI TEŻ JE MAJĄ!

Życzę Wszystkim ciekawych inspiracji i czekam na Wasze prace.

KONKURS – SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w XVII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: Oddaj używany telefon komórkowy atrakcyjne nagrody czekają.
Na czym polega konkurs?

Konkurs polega na zebraniu przez szkołę wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.
Jakie korzyści ma z tego szkoła?

Trzy rodzaje nagród:
1. Każda szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych „Sodexo”.
2. Każda szkoła za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych w kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzyma nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.
3. Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach „Sodexo” itp.) do wyboru przez szkołę.

Termin zbiórki do: 19 listopada 2021 r.

„Z JESIENIĄ MI DO TWARZY…” – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Jeden z piękniejszych poetyckich obrazów jesieni w literaturze zawdzięczamy Bruno Schulzowi i jego opowiadaniu pt. „Druga jesień”: Przyszły ciepłe wiatry mołdawskie, nadciągnęła ta ogromna żółta monotonia, to słodkie, jałowe wianie z południa. Jesień nie chciała się skończyć. Jak bańki mydlane wstawały dni coraz piękniejsze i eteryczniejsze i każdy wydawał się tak do ostatnich granic wyszlachetniony, że każda chwila trwania była cudem przedłużonym nad miarę i niemal bolesnym”.

Teraz Wasza kolej, by pokazać piękno jesieni! Czy uda się Wam uchwycić ten magiczny jesienny czas? Przekonajmy się! Jeśli macie aparat fotograficzny i pasjonują Was obrazy zatrzymane w kadrze – to do dzieła! Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Z JESIENIĄ MI DO TWARZY…”.

XVII POWIATOWY KONKURS O ŚRODKACH MASOWEGO PRZEKAZU

Biblioteka Pedagogiczna w Myślenicach zaprasza serdecznie uczniów klas VII  i VIII do udziału w XVII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu pt. „Medialna informacja – realia czy deformacja”

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o środkach komunikacji masowej, nabycie umiejętności odpowiedzialnego korzystania z treści dostępnych w mediach oraz wzbogacenie kompetencji w zakresie świadomego funkcjonowania w świecie informacji kreowanych przez media.

Regulamin i wszystkie dodatkowe informacje zostały przesłane na Librusie.

MATERIAŁY DO KONKURSU

Materiały do konkursu wiedzy o Westerplatte dla klas 5-8.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

PIS

Szkolny konkurs plastyczny pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myślenicach

Zachęcamy wszystkich uczniów klas I-III oraz IV –VIII z naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na plakat w ramach 31 maja – Światowego Dnia Bez Tytoniu.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: 

 • ,,Nie pal przy mnie proszę!” dla klas I-III
 • ,,Nie palę ja – nie pal i Ty’’ dla klas IV–VIII

Wszystkie informacje w załącznikach poniżej. 

Regulaminy:

UWAGA! KONKURS! GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „KIM JEST DZIECKO?” DLA DZIECI PRZEDSZKOLNYCH W WIEKU 5 I 6 LAT, UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I SENIORÓW

Konkurs

W ramach obchodów Światowego Dnia Sprzeciwu Wobec Bicia Dzieci przypadającego na dzień 30 kwietnia zapraszamy do udziału w konkursie, którego przedmiotem jest praca plastyczna, przedstawiająca w interesujący sposób odpowiedź na pytanie „Kim jest dziecko?”. Organizatorem Konkursu jest Centrum Usług Społecznych Sekcja Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (np. ołówek, kredka, farby plakatowe, akwarela, tempera, pastele suche, pastele olejne, collage). Do Konkursu dopuszcza się wyłącznie formy plastyczne płaskie. Prace powinny być wykonane na papierze typu brystol lub blok techniczny w formacie A3. W Konkursie przewidziano nagrody rzeczowe dla uczestników.

KONKURS PLASTYCZNY „SYMBOLE NARODOWE”

flaga

W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja z przyjemnością pragnę poinformować Państwa, że w Naszej szkole startuje Szkolny Konkurs Plastyczny pt.: „Symbole Narodowe”.

Konkurs ten adresowany jest do uczniów klas I-III. Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę plastyczną w formie płaskiej, dowolnie wybraną przez siebie techniką w formacie A4.

 • Klasy I wykonują Flagę Polski,
 • klasy II – Godło Polski,
 • klasy III – Komiks na podstawie Legendy o białym orle.

Proszę o dostarczenie podpisanych prac w terminie do 5 maja włącznie do specjalnie w tym celu przygotowanego pudełka znajdującego się na portierni w budynku naszej szkoły. Kryteria oceny prac znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie szkoły. (regulamin w załączniku) Komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze prace w każdej kategorii tematycznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 maja. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a autorzy wyróżnionych prac – nagrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z organizatorami: Panią Joanną Bałos lub Panią Bożeną Łętocha.

Regulamin konkursu 

BYĆ JAK IGNACY V – NAGRODA PUBLICZNOŚCI – GŁOSOWANIE

Casia ibis

Trzeci etap programu „Być jak Ignacy” został zakończony. Uczniowie koła Casia Ibis zostali wybrani spośród prawie 200 szkół przez Organizatorów i walczą o Nagrodę Publiczności. Bardzo prosimy o głos (polubienie) pod zdjęcie uczniów nasze placówki. Można to zrobić wchodzą klikając tutaj.  Dziękujemy bardzo.

KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

Drodzy Rodzice i uczniowie!

W czwartek 22 kwietnia o godzinie 9.00 odbędzie się konkurs „Kangur Matematyczny”. Szczegółowe informacje znajdują się w wiadomościach na Librusie. Bardzo proszę o zapoznanie się z  nimi.

Justyna Horabik-Gruszeczka

Skip to content