Kategoria: Konkursy

 MAŁOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Informujemy, że w dniu 19 października 2020 (poniedziałek) o godz. 13.00 odbędzie się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych:

 • klasy VIII będą pisały konkurs w budynku SP 1 na ul. Sobieskiego 1 w sali nr 15;
 • pozostałe klasy będą pisały w budynku SP 2 ul. Żeromskiego 2 w salach 209 oraz 210 (listy uczniów piszących w danej sali zostaną rozwieszone w dniu konkursu).

KONKURS FOTOGRAFICZNY – JESIEŃ W OBIEKTYWIE

Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do udziału  w konkursie „JESIEŃ W OBIEKTYWIE”. Jesień otuliła nas swoimi kolorami, odcieniami czerwieni, żółci, brązu i zieleni. Wieczorne mgły, odlatujące ptaki, dywany z liści… Czy da się uchwycić ten magiczny czas jesieni? Jeśli masz aparat fotograficzny, pasjonują cię obrazy zatrzymane w kadrze – to do dzieła!!! 

REGULAMIN KONKURSU „JESIEŃ W OBIEKTYWIE”

 1. Cel konkursu:
 • Budzenie zainteresowań pięknem przyrody.
 • Rozwijanie wrażliwości artystycznej.
 • Prezentacja twórczości dzieci i młodzieży w dziedzinie fotografii.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO Z OKAZJI 500 ROCZNICY URODZIN KRÓLA ZYGMUNTA AUGUSTA

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego.

W 2020 roku przypada pięćsetna rocznica urodzin króla Zygmunta II Augusta, którego powszechnie kojarzymy z aktem Unii Lubelskiej z 1569 roku, miłością do Barbary Radziwiłłówny, a także ze słynną kolekcją arrasów zakupionych w Brukseli, podziwianych do dzisiaj w wawelskich komnatach.

Niewielu z nas jednak pamięta, że ostatni z Jagiellonów w 1558 roku zainicjował pierwsze połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją. Chociaż nikt nie używał wtedy pocztowych znaczków do przesyłania listów – tylko konnych kurierów, wydarzenie to uznawane jest za początek poczty na ziemiach polskich.

Zapraszamy do udziału w konkursie! Inspirując się wybranymi motywami z zachowanych renesansowych eksponatów na wawelskich ekspozycjach, a także korzystając z wybranych wydarzeń politycznych bądź prywatnych z życia króla, opracujcie projekt znaczka pocztowego, dedykowanego ostatniemu z Jagiellonów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy: 4-6 i 7-8

„ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI KRAKOWA”

KONKURS PLASTYCZNO – MULTIMEDIALNY W RAMACH XXVII TYGODNIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Konkurs polega na plastycznym lub multimedialnym przedstawieniu sylwetek Świętych związanych z Krakowem – charakterystyczne miejsca, symbole, ludzie.

 • grupa I: klasy I – III – praca plastyczna
 • grupa II: klasy IV – VI – praca plastyczna
 • grupa III: klasy VII – VIII – prezentacja

PRACE PLASTYCZNE mogą być wykonane dowolną płaską techniką plastyczną (włącznie z grafiką komputerową). Format pracy nie może być mniejszy niż A4 i nie może być większy niż A3. Prosimy nie używać materiałów łatwo psujących się i spożywczych.

PREZENTACJE – Ważne jest, aby prace zawierały zarówno zdjęcia jak i krótki tekst. Dopuszczalny format pliku: jpg (dowolny rodzaj), pdf. Rozmiar pliku nie powinien przekraczać 5 MB – 3 do 5 slajdów. W nazwie pliku należy umieścić imię i nazwisko autora

Prace konkursowe muszą być opatrzone na odwrocie metryczką (imię, nazwisko, wiek/klasa).

TERMIN: Prace plastyczne należy dostarczać do dnia 13 października 2020 r. do s. Janiny, ks. Mariusza lub uczących katechetów a prezentacje powinny być wysłane na adres: stonasto2020@gmail.com również do 13 października.

W sytuacji, gdyby ktoś nie mógł oddać pracy osobiście – choroba, kwarantanna – może przesłać zdjęcie pracy z opisem (imię i nazwisko, klasa, tytuł pracy oraz użyte materiały) na adres: stonasto2020@gmail.com

26 WRZEŚNIA –  EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH –  KONKURS

Kierując się słowami autora wiersza M. Daniela:

„Język obcy ważna sprawa,
Dziś angielski to podstawa.
By z sąsiadem się dogadać,
Trzeba jego mową władać.

Chcesz pojechać za granicę,
Zwiedzić miasta,  ich dzielnice ?
Poznać Londyn, Berlin, Rzym
Lub w wakacje odkryć Krym ?
Gramatyka i wymowa,
Wyrażenia, nowe słowa.
Nie trać czasu, ucz się pilnie,
Wykorzystaj swój czas zwinnie.
Bo kto język obcy zna,
Ten Europę w garści ma.
Jaki morał jest z wierszyka ?
Warto uczyć się języka.
Wszem i wobec więc ogłaszam,
Do konkursu Cię zapraszam.
Weź więc karton, kredki, farby,
Połącz wszystko w ładne barwy.
Zrób swój plakat fascynujący
I zapromuj język obcy”

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie z okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych. Szczegóły w regulaminie konkursu.

KONKURS FOTOGRAFICZNY I PLASTYCZNY

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w dwóch konkursach: fotograficznym oraz plastycznym.

Konkurs fotograficzny pt. „To wszystko Polska” przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.

Zadaniem uczestników jest przesłanie zdjęcia, które będzie ukazywało piękno Polski. Podziel się z nami obrazem, który Cię zachwycił. Może piękne jest Twoje najbliższe otoczenie, a może w czasie wędrówki po Ojczyźnie zobaczyłeś coś, co cię oczarowało.

Na zdjęcia czekamy do 29 maja 2020r.

Zdjęcia prosimy przesłać na adres: konkurssp2@wp.pl


Konkurs plastyczny pt. „Zakładka patriotyczna” przeznaczony jest dla uczniów klas I-III.

Zadaniem uczestników jest wykonanie zakładki do książki. Projektując zakładkę, możecie wziąć pod uwagę : legendy myślenickie, tradycję, folklor swojej miejscowości, okolicy, kraju, symbole narodowe itp. To, co na niej się znajdzie, zależy od Was.

Na zakładki czekamy również do 29 maja 2020r.

Zdjęcia zakładek prosimy przesłać na adres: konkurssp2@wp.pl

KONKURS ŚWIETLIK – KOMUNIKAT

Nowy termin testu XIII edycji Konkursu „Świetlik”

Drodzy uczniowie i rodzice,

w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji w sprawie funkcjonowania placówek szkolnych z dnia 13 maja 2020 r. Zespół Merytoryczny Konkursu podjął decyzję o przeniesieniu terminu pisania testu konkursowego XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” na dzień:

22 września 2020 r. 

Uczniowie przystępujący do Konkursu, napiszą test zgodnie z poziomem na jakim zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2022. 

Natomiast uczniom klas ósmych zostaną zwrócone pieniądze. Komunikat dotyczący zwrotu kosztów będzie podany w późniejszym terminie.

   Szkolny koordynator Sylwia Nosal

KANGUR MATEMATYCZNY 2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Poniżej znajduje się terminarz konkursu z podziałem na kategorię.

Dla przypomnienia:

Żaczek klasy 2 szkół podstawowych;
Maluch klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
Beniamin klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
Kadet klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

Terminarz konkursu w zależności od kategorii

Kategoria Konkurs próbny Konkurs Kangur 2020
Student 22.05.2020, godz. 14:30 28.05.2020 (czwartek), godz. 16:30
Junior 22.05.2020, godz. 16:30 29.05.2020 (piątek), godz. 16:30
Kadet 25.05.2020, godz. 14:15 02.06.2020 (wtorek), godz. 16:45
Beniamin 25.05.2020, godz. 17:15 03.06.2020 (środa), godz. 17:15
Maluch 26.05.2020, godz. 14:30 04.06.2020 (czwartek), godz. 17:00
Żaczek 26.05.2020, godz. 16:45 05.06.2020 (piątek), godz. 16:45

W najbliższym czasie każdy zgłoszony do konkursu uczestnik otrzyma login i hasło do platformy Dzwonek.pl. Loginy, hasła oraz instrukcję zostaną przesłane przez dziennik elektroniczny.

KONKURS CZYTELNICZY

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas IV – VI do udziału w kolejnej edycji konkursu czytelniczego pod hasłem: „W każdej szkole są książkowe mole”.

Zasady konkursu:

 • Dwa razy w tygodniu pojawi się pytanie konkursowe, dotyczące książki lub wiersza. Zostanie przesłane na konto każdego ucznia klas IV – VI na e- dzienniku.
 • Odpowiedzi należy przesyłać w wyznaczonym terminie przez e- dziennik na konto Lucyna Tondera w temacie wpisując KONKURS MOL i numer pytania np. [konkurs Mol 1]
 • Tytuł „Super Mola” i specjalną nagrodę otrzyma osoba, która udzieli najwięcej prawidłowych odpowiedzi w czasie trwania całego konkursu.
 • Konkurs potrwa 5 tygodni od 5maja do 5 czerwca.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie!

UWAGA! KOLEJNY SPOSÓB NA NUDĘ. CIEKAWY I SMACZNY KONKURS!

W czasach pandemii nie zapominamy o zdrowym żywieniu. To w końcu dobrze odżywiony i nawodniony organizm lepiej stawi czoła bakteriom i wirusom. Wspólne gotowanie może być świetną zabawą w odkrywanie nowych smaków.

Fundacja Kulczyk ogłosiła konkurs na zdrowy posiłek.

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie potrawy z maksymalnie 5 dowolnych składników i zamieszczenie pod postem konkursowym zdjęć z przygotowań lub prezentujących efekt końcowy, czyli gotową potrawę wraz z krótkim opisem. Lista produktów, spośród których wybieracie maksymalnie 5: dostępna jest tutaj: https://bit.ly/ListaProduktow

Do wygrania są tablety, gry edukacyjne oraz zestawy pojemników do pieczenia.

W konkursie mogą brać udział zarówno rodzice z dziećmi, jak i samodzielne dzieci, które ukończyły 13 rok życia.

Czasu jest niewiele – konkurs trwa do 30 kwietnia, do końca dnia. Jury wybierze najbardziej pomysłowe, kreatywne i zabawne prace.

Regulamin: https://bit.ly/ZostanWdomuDajPrzepisa

Wspaniałych wrażeń, wielkich wyzwań i inspiracji kulinarnych oraz dobrego czasu spędzonego w rodzinnym gronie podczas wykonywania tego zadania. A jeżeli ktoś z Was dodatkowo zechce się pochwalić wykonanym zadaniem konkursowym – proszę poprzez Librusa J

Aneta Dziewońska

KONKURS „DIE SCHӦNSTEN STÄDTE DER DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDER”

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder”. Konkurs polega na wykonaniu albumu dotyczącego jednego z miast niemieckiego obszaru językowego i przeznaczony jest dla klas: siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej nr.2 w Myślenicach. Liczy się poprawność gramatyczna i leksykalna, jak i pomysłowość wykonanej pracy. Na autorów najpiękniejszych albumów czekają nagrody. Prace można oddawać do dnia 30 marca 2020 r.

Poniżej regulamin konkursu.

ZMIANA TERMINU PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS IV -VI

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI odbędzie się  10 marca 2020r. o godz. 10.00 w szkolnej bibliotece.

KONKURS FOTOGRAFICZNY – „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”

Weź aparat fotograficzny lub telefon komórkowy i pobaw się w młodego tropiciela przyrody i weź udział w konkursie.

Cel konkursu:

 1. Uwrażliwianie uczniów na piękno krajobrazu przedwiośnia.
 2. Rozbudzanie zainteresowań związanych z jej różnorodnością, bogactwem przyrody budzącej się do życia z „zimowego snu”.
 3. Poznawanie gatunków flory i fauny zwiastujących nadejście wiosny najpiękniejszej pory roku.
 4. Inspirowanie do ciekawych ujęć.
 5. Prezentacja twórczości w dziedzinie fotografii.

Organizacja konkursu

 1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI
 2. Uczestnik konkursu z chwilą przystąpienia do konkursu oświadcza, że:
 • akceptuje niniejszy regulamin.
 • jest autorem zdjęcia.
 • wyraża zgodę na publikacje zdjęć na stronie internetowej szkoły.