SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS II i III

W dniu 21 marca 2024 roku odbył się szkolny etap „ Konkursu recytatorskiego klas II i III ”. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach: Konkurs Recytatorski oraz Wywiedzione ze Słowa. Mali artyści włożyli wiele pracy w przygotowanie swojego występu. W repertuarach uczestników znalazły się wiersze i fragmenty prozy autorów współczesnych oraz klasyków literatury dziecięcej. Głównymi celami konkursu były: zainteresowanie dzieci twórczością poetycką i czytelnictwem prozy, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Prezentacje uczniów oceniało trzyosobowe jury, w skład, którego weszły panie: Eliza Matelowska, Joanna Rutkowska-Nalepa i Lucyna Tondera.

Wyniki konkursu:

kategoria TURNIEJ RECYTATORSKI