HISTORIA NA WESOŁO

Dnia 24 lutego w naszej szkole gościli członkowie Bractwa Rycerskiego „Kerin”, którzy przygotowali dla uczniów żywą lekcję historii.  Tematem lekcji było państwo pierwszych Piastów oraz zwyczaje rycerskie. Członkowie Bractwa w bardzo atrakcyjny sposób opowiadali o dojściu Bolesława Chrobrego do władzy, zjeździe gnieźnieńskim, wyprawie misyjnej św. Wojciecha do Prus oraz o rycerzach i ich zwyczajach. Zaprezentowali także białą broń, którą posługiwali się  średniowieczni rycerze.

W pokazie bardzo chętnie brali udział uczniowie, którzy wcielali się w różnorakie role: rycerza, giermka, króla, męczennika. Dzięki temu mogli przez chwilę poczuć klimat tamtych czasów. Z uśmiechem na twarzy odkrywali i „dotykali ” historię. W ten sposób uczniowie po raz kolejny przekonali się, że nie jest ona nudną nauką, lecz fascynującą przygodą.