SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS II – III – AKTUALIZACJA

Konkurs Recytatorski organizowany jest dla uczniów klas II i III naszej szkoły. Biorą w nim udział uczniowie którzy wygrali Klasowy Konkurs Recytatorski i zostali zgłoszeni do organizatora konkursu przez wychowawcę.

Jego celem jest:

• rozbudzenie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
  • motywowanie uczniów do poznawania nowych utworów literackich i poezji,
  • zainteresowanie dzieci sztuką recytacji,
  • rozwijanie ekspresji i wyobraźni.

Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru do jednej z form konkursu:

1. KONKURS RECYTATORSKI – KLASA III

W tej formie repertuar obejmuje 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut,

1. WYWIEDZIONE ZE SŁOWA – KLASA II

W tej formie repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Prezentacja utworu może być wzbogacona np.: strojem, ruchem, rekwizytami, elementami pantomimy.
Czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.

Jury dokonuje oceny według następujących kryteriów:

• dobór tekstów do możliwości wykonawczych ucznia,
  • interpretacja utworu,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny,
  • celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, rekwizytu).

I etap konkursu  –  eliminacje wewnątrzszkolne  –  odbędzie się 16 III 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w eliminacjach międzyszkolnych do Miejsko-Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Myślenicki Laur Recytacji 2017, organizowanego w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach, które odbędą się 5-6 IV 2017 roku.

Zapraszamy i życzymy powodzenia.