WIZYTA W BANKU PKO W RAMACH ZAJĘĆ INNOWACYJNYCH Z MATEMATYKI

W dniu 15.12.2016 r. grupa 24 uczniów odwiedziła placówkę Banku PKO w Myślenicach. Wizyta ta odbyła się w ramach zajęć innowacyjnych „Matematyka w moim otoczeniu codziennym”. Celem tej wizyty było zapoznanie uczniów z działalnością banku oraz ze specyfiką jego pracy. Dyrektor Oddziału pani Bogusława Alicka w bardzo interesujący sposób przybliżyła historię powstania PKO, przedstawiła zakres oferowanych usług oraz zaznajomiła uczniów z zagadnieniami z zakresu bankowości. Uczniowie z wielką ciekawością śledzili urządzenia do zliczania monet i banknotów oraz sprawdzania ich orginalności. Ponadto mieli okazję zobaczyć najbardziej tajemnicze miejsce banku czyli skarbiec. Była to niepowtarzalna okazja dla uczniów, aby zobaczyć działanie i funkcjonowanie tak dużej placówki finansowej   w praktyce oraz zrozumieć, że warto oszczędzać i racjonalnie dysponować pieniędzmi.