ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku. Na czele państwa stanął wówczas Józef Piłsudski. Polacy tworzyli państwo, prowadząc walkę o jego granice. Tak było 97 lat temu.

Z tej okazji, 10 listopada 2015 r.  odbył się uroczysty apel. Była to chwila zadumy i przypomnienia jak ogromny wpływ, miało to wydarzenie na dalsze losy Polski. Uczniowie naszej szkoły odświętnie ubrani uczcili ten dzień, uczestnicząc w apelach.
Program  słowno-muzyczny przygotowały klasy III a i b pod kierunkiem p. Elżbiety Żądło i p. Agnieszki Nosal, a dla uczniów starszych V c i e pod kierunkiem p. Jarosławy Słowik i p. Alicji Burkat. Dekorację przygotowała p Alicja Możdzeń.
Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która  w swym wystąpieniu podkreślił jak ważne, dla nas Polaków, jest odzyskanie niepodległości.
To, że dziś możemy żyć w wolnej Polsce zawdzięczamy bohaterstwu, heroizmowi i poświęceniu wielu żołnierzy.