STYPENDIA DLA UCZNIÓW

Uprzejmie przypominam, że w ramach regionalnego Programu Stypendialnego współfinansowanego ze środków UE ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2021/2022 dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych, którzy pobierają naukę na terenie Województwa Małopolskiego lub na nim zamieszkują. Nabór kończy się 26.11.2021r.

Rekomendowany sposób składania dokumentów pocztą/kurierem na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem: Departament Edukacji – RPS UE 2021/2022.

Stypendium finansowe jest przyznawane na okres roku szkolnego (od 1 września do 31 sierpnia) z przeznaczeniem na realizację przez ucznia, pod okiem opiekuna dydaktycznego, jego indywidualnego planu rozwoju w obszarze przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki i/lub przedsiębiorczości.

W celu otrzymania stypendium, uczniowie: 1) klas 5 – 7 szkoły podstawowej, muszą wykazać się uzyskaną w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który przyznane będzie stypendium średnią ocen: a) z przedmiotów z zakresu kształcenia ogólnego, o których mowa w ust. 4 – nie niższą niż 5,30, b) z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości, o których mowa w ust. 5 – nie niższą niż 5,75, 2) klas 8 szkoły podstawowej, muszą wykazać się uzyskaną w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który przyznane będzie stypendium średnią ocen: 4 a) z przedmiotów z zakresu kształcenia ogólnego– nie niższą niż 5,35, b) z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki i przedsiębiorczości – nie niższą niż 5,60.

Dodatkowo można otrzymać punkty do stypendium za osiągnięcia w konkursach kuratoryjnych, realizację indywidualnego programu lub toku nauki oraz w ramach spełnienia kryteriów eliminujących bariery edukacyjne: 1. uczeń zamieszkuje na obszarze wiejskim; 2. rodzina ucznia znajduje się w trudnej sytuacji materialnej 3. uczeń jest członkiem rodziny wielodzietnej; 4. uczeń jest osobą niepełnosprawną.

Szczegółowe zasady rekrutacji:

2021/2022 » Małopolska (www.malopolska.pl)

Regulamin wsparcia uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości w ramach Poddziałania 10.1.5 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – (tekst jednolity).

Napisanie wniosku jest naprawdę proste! Pomimo braku czasu proszę nie rezygnować. W razie trudności służę pomocą – (kontakt telefoniczny lub poprzez wiadomość na librusie).

Aneta Dziewońska, psycholog szkolny