PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ DR ANDRZEJEM KOBIAŁKĄ NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

Ferie to  odpoczynek od nauki, więcej czasu wolnego, ale  tym samym większe niebezpieczeństwo  zachowań ryzykownych. Dlatego jest to odpowiedni moment, aby porozmawiać  z młodzieżą na temat bezpieczeństwa. 

W tym celu w dniu 16 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI z Funkcjonariuszem Straży Miejskiej.  Prelegent mówił o  właściwych, odpowiedzialnych  zachowaniach, ale także  negatywnych  skutkach  nieszanowania własnego zdrowia i w końcu  konsekwencjach jakie mogą wywołać: palenie papierosów, alkohol, czy nadmierne, niewłaściwe  używanie Internetu.

Prelekcja wraz z pokazem multimedialnym oraz licznymi przykładami  na pewno przyczyni się do poprawy, czy utrwalenia zachowań bezpiecznych nie tylko w czasie wolnym od zajęć.

Beata Pacek