ECO(LOGICZNA) WYCIECZKA NA POLANĘ MIKOŁAJ

Klasa 6b korzystając z ciepłych i słonecznych dni września wybrała się na pieszą wycieczkę na Polanę Mikołaj. Celem naszego wyjścia była przede wszystkim integracja klasy, ale przyświecał nam wyższy plan. Postanowiliśmy w tym roku szkolnym realizować w naszej klasie akcję „ZERO WASTE”. Swoimi pomysłami będziemy sukcesywnie się dzielić z kolegami i koleżankami, a idąc na ognisko poczyniliśmy pierwszy krok ku zmianie naszych przyzwyczajeń. Ognisko odbyło się bez użycia zbędnych plastików, nie mieliśmy plastikowych sztućców, kubków czy talerzyków. Wiele z nas do picia używa wielorazowych butelek, a kiełbasę można śmiało położyć na kromce chleba. Ci którzy nie wyobrażali sobie zjedzenia kiełbasy bez sztućców, zabrali widelec z domu.

Nie mogliśmy być również obojętni na porozrzucane w lesie śmieci, dlatego zorganizowaliśmy szybką akcję sprzątania i wróciliśmy do miasta bogatsi o dwie torby śmieci.

Pomyślicie, że jedna wycieczka świata nie zbawi. To teraz policzcie ile takich wyjść organizowanych jest każdego roku w naszej szkole, w naszym mieście, w naszym kraju. Takie akcje mają sens. Nie możemy patrzeć obojętnie na świat, który doprowadzamy do katastrofy.

Wychowawca klasy 6b: Magdalena Tobolewicz