DEBATA PRZED WYBORAMI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

21 września w budynkach naszej Szkoły odbyły się debaty, podczas których kandydaci do Samorządu Uczniowskiego prezentowali swój program i przekonywali wyborców, że są odpowiednimi osobami, aby zająć tak ważne stanowisko.

Lista uczniów kandydujących do Samorządu Uczniowskiego:

Przewodniczący:

 • Monika Wójtowicz 3e
 • Jakub Kurek 3a
 • Martyna Stokłosa 3e
 • Wiktoria Uniszyn 8c
 • Matylda Batorska 8f

I zastępca

 • Maja Obajtek 7c
 • Karol Rogowski 7a
 • Zuzanna Wierzbowicz 7e
 • Sebastian Szymczyk 7d

II zastępca

 • Magdalena Jagiełło 6a
 • Wiktoria Rożek 6a
 • Anna Kuś 6c
 • Jakub Blachut 6c
 • Joanna Skowronek 6d
 • Wiktoria Nostkiewicz 6d
 • Aleksander Wachowski 6e
 • Roch Czernecki 6e

Zanim kandydaci przedstawili wyborcom swój program wyborczy, Szymon Wincenciak – dotychczasowy przewodniczący naszej szkoły zabrał głos, aby podsumować swoją roczną pracę i podziękować uczniom za współpracę.

Następnie kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przekonywali wyborców, że warto oddać na nich swój głos, wygłaszali swoje postulaty oraz odwoływali się do programu swoich kontrkandydatów. Najczęstsze obietnice dotyczyły organizacji dni tematycznych, zwiększonej ilości imprez szkolnych i różnych przywilejów, które zostaną wprowadzone. Cały plan i pomysły uczniów można było również wyczytać z plakatów wyborczych, które od kilku dni zdobiły ściany szkolnych korytarzy.

Organizatorzy spotkania oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – pani Monika Grzechacka i pan Zbigniew Wiącek – przedstawili zgromadzonym uczniom sprawozdanie z realizacji działań samorządu.

Uczniowie naszej szkoły oprócz wyboru przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego będą musieli zdecydować, kto zostanie opiekunem tej uczniowskiej organizacji – Pani Monika Grzechacka czy pan Zbigniew Wiącek.

Czekamy z niecierpliwością na dzień wyborów i ogłoszenie wyników!

Magdalena Tobolewicz


wpisu dokonał Paweł Biela