SPOTKANIE Z MYŚLENICKĄ GRUPĄ RATOWNICZO POSZUKIWAWCZĄ

19 marca uczniowie klasy 2 b wzięli udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez ratowników z Myślenickiej Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej.

Instruktorzy przypomnieli w jaki sposób powiadamiania się służby ratunkowe o zdarzeniu, a następnie zaprezentowali jak ułożyć w osobę nieprzytomną, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Każde dziecko miało możliwość być osobą „poszkodowaną” i osobą „udzielającą pierwszej pomocy”.

Pod czujnym okiem ratowników wykorzystując fantomy uczniowie wykonywali masaż serca i sztuczne oddychanie.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wszystkich wskazówek i poleceń instruktorów. Starali się jak najlepiej wykonywać wszystkie czynności.  Wiedza, którą zdobyli, na pewno przyda im się w życiu. Dziękujemy.