„KOLĘDUJMY DLA MISJI”

CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA,

LECZ PRZEZ TO, KIM JEST;

NIE PRZEZ TO, CO MA,

LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI”

Ta myśl św. Jana Pawła II przyświecała nam podczas przeprowadzania akcji „Kolędujemy dla misji”, która odbyła się 7 stycznia w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach.

Nasi uczniowie pod okiem katechetów p. Doroty i p. Tomka przedstawili scenkę o Bożym Narodzeniu i zachęcali do wspólnego śpiewania kolęd. Radości było bardzo dużo a uzbierane pieniążki zostaną przekazane na pomoc misjom w Peru i na Filipinach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i życzliwym ofiarodawcom za przyłączenie się do naszych działań. Dzięki takim akcjom duch misyjny ma szansę przeniknąć w serca dużej liczby dzieci i młodzieży. Przekonać je do powszechności Kościoła i potwierdzić ich bezinteresowność i trud podejmowany dla innych ludzi.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Dorota Orzechowska – katechetka

wpisu dokonał Paweł Biela