Z WIZYTĄ W REDAKCJI „GAZETY MYŚLENICKIEJ”

W piątek – 1.12.2017r. dziennikarze szkolnego miesięcznika Dwójka, w ramach pracy koła dziennikarskiego, odwiedzili redakcję Gazety Myślenickiej. Uczniowie przygotowali pytania (umieścimy je w najbliższym wydaniu gazetki szkolnej), które zadali redaktorom lokalnego pisma. Uzyskali odpowiedzi na pytania dotyczące samej pracy dziennikarza oraz etapów powstawania gazety. Redaktorzy udzielili uczniom mnóstwo rad i wskazówek, które przydadzą się nam już podczas tworzenia kolejnego numeru naszego miesięcznika. Na koniec każdy otrzymał najnowszy numer Gazety Myślenickiej, aby móc przyjrzeć się tematom poruszanym w gazecie oraz sposobowi ich redagowania.

Po opuszczeniu biura, w drodze do szkoły, moi dziennikarze zasypywali mnie ogromem pomysłów i ulepszeń, które chcą wprowadzić do naszego pisma. Trzymam ich za słowo i mam nadzieję, że efekty zobaczycie niebawem.

Zdjęcia i tekst: Magdalena Tobolewicz

wpisu dokonał Paweł Biela