WODA W OBIEKTYWIE – SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Z tytułu zbliżającego się Światowego Dnia Wody, który obchodzony jest 22 marca, ogłaszamy Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. WODA W OBIEKTYWIE.

Zadanie uczestników polega na wykonaniu i wywołaniu zdjęcia ukazującego w ciekawej formie wodę oraz aspekty życia związane z jej wartością na wielu płaszczyznach.

Interpretacja tematu jest dowolna.

Konkurs jest adresowany do wszystkich miłośników fotografii uczęszczających do naszej szkoły.

Regulamin konkursu fotograficznego „Woda w obiektywie”

1. Cele konkursu:
  • rozwijanie świadomości o wartości wody jako najcenniejszego dobra,
  • prezentacja ciekawych miejsc (jeziora, rzeki, akweny) i promocja wyjątkowych walorów ,
  • zbiorników wodnych naszego regionu,
  • promowanie działań proekologicznych,
  • rozbudzenie kreatywności i wyobraźni,
  • rozwijanie zainteresowań fotograficznych,
  • propagowanie form działalności artystycznej (fotografii) w ramach profilaktyki społecznej.
  1. Przedmiotem konkursu jest fotografia ukazująca w ciekawy i artystyczny sposób, jak cennym darem dla ludzi i przyrody jest woda.

1. Prace będą ocenione w trzech kategoriach wiekowych, tj.:
  • I – KLASY I-III
  • II – KLASY IV-VI
  • III – KLASY VII – VIII
  1. Zasady konkursu:
  • uczniowie wykonują zdjęcie zgodne z tematem konkursu;
  • jeżeli na fotografii konkursowej znajduje się wizerunek osoby, uczestnik przesyłając fotografię zobowiązany jest do dołączenia pisemnego oświadczenia osoby znajdującej się na fotografii na wyrażenie zgody na publikację tego wizerunku;
  • uczeń posiada prawa autorskie do zgłoszonej pracy i wykonał ją samodzielnie;
  • jeden autor może zgłosić 1 fotografię;
  • wyklucza się prace wykonane wspólnie (współautorsko);
  • prace należy składać w formie gotowego wydruku o formacie 20×30 (A4);
  • zdjęcie należy podpisać w następujący sposób: imię i nazwisko, klasa;
  • organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac, niespełniających kryteriów tematycznych oraz wyżej wymienionych wymogów;
  • przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz wyraża zgodę na publikację fotografii na stronie szkoły oraz ekspozycję na terenie szkoły (wystawa prac).
  1. Prace konkursowe należy składać do 17 marca 2023 r. u pań: Sylwi Nosal, Agnieszki Mieszczanek.
  2. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:
  • oceny prac dokona jury, powołane przez organizatora,
  • decyzje jury są ostateczne.

Czekamy na Wasze prace!

Organizatorzy: Sylwia Nosal, Agnieszka Mieszczanek