SUKCES LITERACKI KINGI GÓRKI

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Kinga Górka z klasy IVd została laureatką XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Na konkurs nadesłano 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Kinga znalazła się w gronie 126 laureatów ze szkół polskich, których piękne i wzruszające wiersze i opowiadania  ujęły serca i smak literacki jurorów. Jury kierowało się w swoich wyborach przede wszystkim oryginalnością tekstu oraz literackością pomysłu. Nagrodzone utwory literackie zostały opublikowane w 26. już książce pokonkursowej „Do świata dziecka wchodzi się boso” , dzięki czemu Kinga stała się współautorką swojej pierwszej książki w życiu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!