WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU „KANGUR MATEMATYCZNY”
W dniach 2.06 – 5.06 odbyła się XXIX edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Z uwagi na zmienioną formułę konkursu został on przeprowadzony zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl. Zgodnie z regulaminem w tej edycji nie przyznaje się tytułu laureat.
W naszej szkole konkurs ten cieszył się ogromnym powodzeniem. Łącznie wzięło w nim udział 94 uczniów, którzy przystąpili do konkursu w czterech kategoriach: żaczek, maluch, beniamin, kadet. Wśród grona wyróżnionych znaleźli się również i nasi uczniowie:
SZKOLNE KONFRONTACJE MUZYCZNE – EDYCJA XVI
Uczennice naszej szkoły odniosły sukcesy w konkursie „Szkolne Konfrontacje Muzyczne”. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:
kategoria klas I-III:
I miejsce – Amelia Ambroży kl. IIId
II miejsce – Mariola Gubała kl. Ia
kategoria klas IV-VI:
III miejsce – Milena Gubała kl. Vb
kategoria klas VII-VIII:
II miejsce – Klaudia Gorączko kl. VIIIe
Szczegółowe wyniki konkursu kliknięciu.
Po tym konkursie laureaci wzięli udział w głosowaniu publiczności na stronie MOKiS w Myślenicach i zwyciężyły:
w kategorii klas I-III: Mariola Gubała
w kategorii klas VII-VIII: Klaudia Gorączko
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO
5 czerwca dobiegł końca szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem: „W każdej szkole są książkowe mole”. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Doceniamy wytrwałość i zaangażowanie. Zmagania konkursowe i zacięta rywalizacja trwały do ostatniego pytania. Tytuł „Mola książkowego” ex aequo zdobyli:
- Justyna Żak 4a
- Maja Oskwarek 4b
- Gaia Stempień 4c
- Artur Pietrzak 6d
GRATULUJEMY!!!
SUKCES ALEKSANDRY GRZECHACKIEJ Z KLASY 6C W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM EKOLOGICZNO-PLASTYCZNYM
WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ORAZ PLASTYCZNEGO
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom za udział w dwóch konkursach: fotograficznym oraz plastycznym. Jak to zwykle bywa, komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem. Wszystkie zdjęcia i prace plastyczne były piękne. Jury musiało jednak rozstrzygnąć konkurs, bo przecież uczestnicy czekają na wyniki z zapartym tchem. Oto one.
Konkurs fotograficzny – To wszystko Polska
I miejsce Maksymilian Rutka z kl.8 b
II miejsce Oskar Opydo z kl. 4d
III miejsce Wiktoria Rożek z kl. 7a
Konkurs plastyczny – Zakładka patriotyczna
I miejsce Kacper Kaperek z kl. 2c
II miejsce Sonia Szymczyk z kl. 2c
Zdalna Szkoła+
Gmina Myślenice zakupiła laptopy dla uczniów w ramach projektu „Zdalna Szkoła+” . Dwa z nich trafiły do naszej szkoły. W/w sprzęt zakupiony został w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach dotyczącego realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. W najbliższych dniach sprzęt zostanie udostępniony uczniom.
WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEINE KLEINE HEIMAT- IST MYŚLENICE SEHENSWERT?”/ „MOJA MAŁA OJCZYZNA –CZY WARTO ZWIEDZIĆ MYŚLENICE?”
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie z języka niemieckiego. Zadaniem konkursu było wykonanie albumu w języku niemiecko-polskim na temat „Meine kleine Heimat- ist Myślenice sehenswert?”/ „Moja mała ojczyzna –czy warto zwiedzić Myślenice?” Nadesłane albumy były piękne, wykonane w oryginalny sposób, z ciekawą i bogatą treścią oraz zachęcające do odwiedzenia miasta Myślenice, dlatego wybór nie był łatwy.
Przypominamy, że Jury w składzie Pani dyr. Justyna Otfinowska, p. Danuta Zięba nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3 i p. Małgorzata Urbańczyk nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ocenie albumów brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom merytoryczny i poprawność językową informacji, oryginalną i pomysłową formę albumu oraz estetykę wykonania.
Oto wyniki konkursu:
HARMONOGRAM ZWROTU KSIĄŻEK I PODRĘCZNIKÓW KLASY I – VI
Zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej odbywać się będzie według następującego harmonogramu:
- 16 czerwca (wtorek) – 9.00 – 13.00 klasy VI
- 17 czerwca (środa) – 9.00 – 13.00 klasy V
- 18 czerwca (czwartek) – 9.00 – 13.00 klasy IV
- 19 czerwca (piątek) – 9.00 – 13.00 klasy III
- 22 czerwca (poniedziałek) – 9.00 – 13.00 klasy II
- 23 czerwca (wtorek) – 9.00 – 13.00 klasy I
PODRĘCZNIKI:
- Podręczniki zwracamy w kompletach
- Należy usunąć foliowe okładki
- Usunąć zapisane ołówkiem notatki
- Zwrócić uwagi na czystość i estetykę książek
- Podręczniki do j. angielskiego zwracamy z płytą
UWAGA!
W przypadku książek zagubionych, zniszczonych lub niezwróconych zostaną Państwo poinformowani o dalszym postępowaniu w późniejszym terminie za pomocą dziennika elektronicznego.
SUKCES MAŁGOSI W SZKOLNYCH KONFRONTACJI PLASTYCZNYCH
Z radością informujemy, że w gronie tegorocznych laureatów Szkolnych Konfrontacji Plastycznych znalazła się uczennica z naszej szkoły – Małgosia Ogiela z kl. 6c. Jej praca – portret Papieża wykonana z rzeczy codziennego użytku (w myśl regulaminu) zdobyła I miejsce! Małgosi serdecznie gratulujemy tego wielkiego sukcesu.
Jeżeli Wam również podoba się jej praca to gorąco prosimy o Wasz głos. W poniedziałek i wtorek na profilu MOKiS będzie głosowanie dla internautów o Nagrodę Publiczności. Aby wziąć udział w głosowaniu należy polubić profil Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Głos oddajemy poprzez wpisanie słowa TAK w komentarzu pod pracą, na którą chcemy zagłosować.
BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2 MYŚLENICE – BUDYNEK PRZY UL. SOBIESKIEGO 1
Terminy zwrotów podręczników i książek
klasy siódme
- 4 czerwca 2020 – czwartek -13.00 – 15.00 klasy 7a i 7c
- 5 czerwca 2020 – piątek – 13.00 –15.00 – klasy 7b i 7d
klasy ósme zwracają książki i komplety podręczników w dniach egzaminów
16 – 18 czerwca 2020.
Bardzo proszę o terminowe rozliczenie się z biblioteką.
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „PRZEBUDZENIE WIOSNY W OBIEKTYWIE”
INFORMACJE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ – KLASY I-VI
Na czas trwającej pandemii COVID-19 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa wprowadzone zostają nowe zasady, do których przestrzegania zobowiązane są wszystkie osoby korzystające z biblioteki szkolnej.
PROCEDURY OBOWIĄZUJĄCE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ NA CZAS TRWANIA PANDEMII COVID-19
Postanowienia ogólne:
- Bibliotekarz powinien przebywać w bibliotece szkolnej w rękawiczkach. Nie ma obowiązku zakładania maseczki jako osłony nosa i ust, jednak powinien nakładać maseczkę lub przyłbicę podczas wykonywania obowiązków.
- W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m). Zaleca się, aby użytkownicy nie przekraczali wyznaczonego miejsca.
- Zapewnia się w miarę możliwości, systematyczne wietrzenie pomieszczenia.
- Należy regularnie czyścić powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowe, blaty.
- W widocznym miejscu przed wejściem, umieszczona zostaje informacja o maksymalnej liczbie osób jednocześnie przebywać w bibliotece szkolnej. Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 1 osoby.
- Ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie do półek.
- Organizacja trybu pracy zostaje ustalona z dyrektorem szkoły.
- Bibliotekarz wykonuje część obowiązków w formie pracy zdalnej. Bibliotekarz przyjmuje zapisy na książki przez dziennik elektroniczny LIBRUS. Czytelnik rezerwuje książkę poprzez swoje konto i odbiera ją w szkole w wyznaczone dni pracy biblioteki.
- W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem
SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.


























