1 LISTOPADA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Ostatni październikowy tydzień, w świetlicy, dzieci tworzyły piękne prace plastyczne. Ich tematem było zbliżające się święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wychowawcy świetlicy rozmawiali z dziećmi o najbliższych osobach, które odeszły. O polskiej tradycji i zwyczajach. Wspólnie czytali wiersze o listopadowym święcie. Kolorowali, wyklejali znicze.

Dzieci chętnie rozmawiały również o Halloween, które nie jest naszym świętem, ale sprawia dzieciom dużo radości i zabawy. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali kolorowanki dyni. Z zainteresowaniem słuchali w jaki sposób ludzie w innych krajach obchodzą Święto Zmarłych.

Bardzo ważną kwestią było uświadomienie dzieciom, że mimo wszystko jest to czas wspominania bliskich, czas zadumy, refleksji i przemyśleń.