Kategoria: Komunikaty

BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2 MYŚLENICE – BUDYNEK PRZY UL. SOBIESKIEGO 1

Terminy zwrotów podręczników i książek

klasy siódme

  • 4 czerwca 2020 – czwartek -13.00 – 15.00 klasy 7a i 7c
  • 5 czerwca 2020 – piątek – 13.00 –15.00 – klasy 7b i 7d

klasy ósme zwracają książki i komplety podręczników w dniach egzaminów

16 – 18 czerwca 2020.

Bardzo proszę o terminowe rozliczenie się z biblioteką.

KONKURS ŚWIETLIK – KOMUNIKAT

Nowy termin testu XIII edycji Konkursu „Świetlik”

Drodzy uczniowie i rodzice,

w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji w sprawie funkcjonowania placówek szkolnych z dnia 13 maja 2020 r. Zespół Merytoryczny Konkursu podjął decyzję o przeniesieniu terminu pisania testu konkursowego XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” na dzień:

22 września 2020 r. 

Uczniowie przystępujący do Konkursu, napiszą test zgodnie z poziomem na jakim zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2022. 

Natomiast uczniom klas ósmych zostaną zwrócone pieniądze. Komunikat dotyczący zwrotu kosztów będzie podany w późniejszym terminie.

   Szkolny koordynator Sylwia Nosal

ŚWIETLICA ON-LINE

Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I -III (od poniedziałku do piątku) na spotkania on–line w godzinach od 13.15 do 14.00. Aby dołączyć do spotkania wystarczy pobrać link, który będzie dla was podany przez Librusa. To link do jednego spotkania i codziennie będzie inny. Zapraszamy na ekrany. Życzymy dużo zdrowia oraz cierpliwości – wychowawcy świetlicy szkolnej.

7. GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie!

Niestety nie możemy się spotkać, tak jak sobie zaplanowaliśmy, 8 maja 2020r. na kolejnej edycji konkursu. Przykro nam z tego powodu, ponieważ zawsze miło nas zaskakiwaliście swoją wiedzą ortograficzną.

Jednak mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku kalendarzowym będziecie mogli się zmierzyć o tytuł Mistrza Ortografii. Zapraszamy zatem na pierwszą październikową edycję konkursu. Szczegółowe informacje zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły na początku nowego roku szkolnego, we wrześniu 2020r.

OD 30.04.2020 R. DYŻUR PSYCHOLOGA I PEDAGOGA W SZKOLE

W każdy czwartek w godz. 9.00-12.00. zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym na konsultacje uczniów, rodziców i nauczycieli, zachowując zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Psycholog Aneta Dziewońska
Pedagog Beata Pacek

Sytuacja w której jesteśmy trwa już jakiś czas. Co jakiś czas uruchamiane są nowe telefony w różnych instytucjach. Staramy się na bieżąco aktualizować i dostarczać zarówno dorosłym jak też dzieciom i młodzieży nowych informacji.

Jeżeli jest ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje wsparcia przypominamy, że lista kontaktów znajduje się na stronie szkoły w zakładce POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA.

KOMUNIKAT – ŚWIETLICA

W związku z ogłoszeniem dnia 4 maja (PONIEDZIAŁEK) dniem wolnym od zajęć dydaktycznych świetlica szkolna organizuje dyżur. W godzinach od 10 do 13 na GSuicie będzie możliwość spotkania on – line dla dzieci klas I – III. Ponadto będzie można wykorzystać Librusa szkoły do kontaktu mailowego oraz zadzwonić pod numer 665 141 301. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji wszystkie chętne osoby. Będzie można zapisać dzieci na świetlicę na przyszły rok szkolny. Życzymy dużo zdrowia, Wychowawcy świetlicy.

PORADNIK ÓSMOKLASISTY – OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2020/2021 SZKOŁY POWIATU MYŚLENICKIEGO

Szanowni Uczniowie Klas Ósmych

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Myślenicach przesyła w załączeniu ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/202 w szkołach ponadpodstawowych, skierowaną do uczniów klas ósmych, przed którymi ważna decyzja dotycząca dalszej drogi edukacji.

Oferta kształcenia do pobrania

PEDAGOG SZKOLNY (KLASY VII-VIII)

Drodzy Uczniowie klas VII i VIII, Szanowni Rodzice!

W związku z nadal panującą sytuacją związaną z epidemią pragnę poinformować, że w przypadku jakichkolwiek problemów jestem dostępna pod numerem tel. 574-002-291 oraz na dyżurach w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1.

Pozdrawiam pedagog szkolny

Mirosława Chmiel

OGŁOSZENIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 uprzejmie informuje, że istnieje możliwość zapisania dzieci na przyszły rok szkolny 2020 / 2021 na naszą świetlicą drogą mailową. W mailu należy podać imię, nazwisko oraz bieżącą klasę dziecka. Rodzice przyszłych klas pierwszych zaznaczają klasę, jako klasę pierwszą.

Prosimy o informację, czy dziecko będzie korzystało ze świetlicy przed lekcjami oraz orientacyjną godzinę odbioru dziecka ze świetlicy. Przypominamy, że świetlica szkolna pracuje w godzinach: 7.00 – 16.30

Adres zapisu: swetlicawdwojce@gmail.com

ZAPISY TELEFONICZNE

Można dokonać zapisu dziecko na świetlicę na przyszły rok szkolny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.30 pod numerem: 665 141 301

WARTO ODWIEDZIĆ STRONY INTERNETOWE

Drodzy Państwo, Kochani Uczniowie Młodsi oraz Starsi

Przed nami świąteczny czas, zostajemy w domu. Proponuję zajrzeć do następujących linków, w których znajdziemy nie tylko karty pracy do pobrania, ale również pomysły na prace plastyczne, czy twórcze i kreatywne zabawy.

Dla młodszych dzieci :

  • www.gitd.gov.pl W zakładce Edukacja – Inspekcja Transportu Drogowego włącza się w akcję Uczymy się w domu realizując projekt edukacyjny ,, Bezpieczna szkoła krokodyla Tirka ”zachęcając do edukacji online poprzez : filmy animowane, komiksy, gry, krzyżówki, rebusy
  • www.bajkowisko.pl to bajki czytane przez lektorów, które przeniosą w świat fantazji i literatury
  • www.specjalni.pl bardzo dobre gry- planszowe-do wydrukowania

1 PROCENT DLA SZKOŁY

Szanowni Państwo,

istnieje możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku z deklaracji rocznej PIT na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2. Wystarczy wypełniając zeznanie dochodowe za 2019 rok wskazać KRS: 0000052078 „Stowarzyszenie Pomocy Szkole Szkole Małopolska”, wpisując cel szczegółowy: „SP2 w Myślenicach”.

Co ważne przekazując 1% z własnego PIT, nie tracicie Państwo ani złotówki przekazujecie kwotę, którą i tak musielibyście przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Zebrane pieniądze zostaną w całości przekazane na zakup pomocy dydaktycznych dla dzieci.

Z góry dziękuję za pomoc.

WAŻNE! STYPENDIA!

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam, że termin składania wniosków stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych,  którzy pobierają naukę na terenie Województwa Małopolskiego lub na nim zamieszkują nie uległ zmianie i kończy się jutro, tj. 3 kwietnia 2020r.

Wsparcie stypendialne będzie odbywać się w formie finansowej i zróżnicowanej dla każdego poziomu edukacyjnego.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminach wsparcia uczniów szczególnie uzdolnionych – przypisanych do konkretnego działania w ramach RPS. https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny

Moje uwagi praktyczne:

MGOPS / ZASIŁEK CELOWY

Szanowni Rodzice/Opiekunowie

Informujemy, że w związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa istnieje możliwość skorzystania z pomocy MGOPS w Myślenicach dla opiekunów dziecka/ucznia, które uczęszczało na obiady do naszej stołówki szkolnej. W takiej sytuacji na okres zamknięcia szkoły rodzice/opiekunowie dziecka, którzy oczekują wparcia mogą zwrócić się do kierownika MGOPS z prośbą o przyznanie pomocy w formie zasiłku celowego.

Niezbędne informacje można uzyskać pod numerem telefonów: 122721998, 519541549