Kategoria: Komunikaty

POMOC HANI

Drodzy rodzice i uczniowie ciężko i trudno jest poprosić o pomoc lecz mama zrobi wszystko dla swojego dziecka dlatego  chce poprosić dobrych ludzi o wsparcie i wszelką pomoc dla mojej córki Hani. Już dzisiaj można wesprzeć jej zbiórkę zorganizowaną przez fundację Licytuje-Pomagam lub wziąć udział w licytacjach na facebooku w grupie Licytuje-pomagam. Jednocześnie bardzo dziękujemy za wszelką pomoc która już otrzymaliśmy i otrzymamy. To ważne wiedzieć, że jest ktoś obok nas kto chce pomóc mojej córce w tej nierównej walce z nieuleczalną na dzień dzisiejszy chorobą.

PODRĘCZNIKI DO RELIGII I JĘZYKA NIEMIECKIEGO (KLASA 6)

Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole będą obowiązywały poniższe podręczniki do religii i języka niemieckiego (klasa 6). Bardzo prosimy kupić je w własnym zakresie. Pozostałe podręczniki zapewnia szkoła.

RELIGIA Klasa Tytuł podręcznika Numer Autorzy Wydawnictwo
I Podręcznik do nauki religii dla I klasy szkoły podstawowej „Bóg jest naszym Ojcem” AZ-11-01/18-KR-1/20 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
II Podręcznik do nauki religii dla II klasy szkoły podstawowej “Kochamy Pana Jezusa” KR-12-01/10-KR-10/13 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
III Podręcznik do nauki religii dla klasy III szkoły podstawowej „Przyjmujemy Pana Jezusa” KR-13-01/10-KR-4/14 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
RELIGIA IV Podręcznik do nauki religii dla IV klasy szkoły podstawowej „Słuchamy Pana Boga” AZ-21-01/10 – KR – 3/12 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
V Podręcznik do nauki religii dla V klasy szkoły podstawowej „Jezus dla człowieka” w trakcie red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
VI Podręcznik do nauki religii dla klasy VI szkoły podstawowej „W Kościele umacniamy wiarę” AZ-2-01/10 z 9 VI 2010 red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski Wydawnictwo św. Stanisława BM
VII Podręcznik do nauki religii dla klasy VII szkoły podstawowej „Spotykamy się z żywym Słowem” KR-31-01/10-KR-1/12 red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka Wydawnictwo św. Stanisława BM
VIII Podręcznik do nauki religii dla VIII klasy szkoły podstawowej „Żyjemy w miłości Boga” KR-33-02/13-KR-6/14 red. ks. Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka Wydawnictwo św. Stanisława BM
JĘZYK NIEMIECKI VI Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy VI – UND SO WEITER (neu 3)

 

Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy VI – UND SO WEITER (neu 3)

810/3/2019

 

M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

 

M. Kozubska, E. Krawczyk, L. Zastąpiło

PWN

 

 

PWN

OGŁOSZENIE – ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminów ósmoklasisty  odbywa się od dnia 31 lipca 2020 r. w godz. 8:30 – 13:30 w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 Myślenice, ul. Żeromskiego 2.

Odbioru zaświadczenia dokonują uczniowie, rodzice uczniów (opiekunowie prawni), oraz osoby spokrewnione (posiadają stosowne upoważnienie od rodziców ucznia).

Wynik egzaminu musi  zostać dostarczony w dniach 31.07.2020 – 04.08.2020 do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru.

UWAGA!!! W tym roku wyniki egzaminu ósmoklasisty będą wprowadzane do systemu przez szkoły PONADPODSTAWOWE PIERWSZEGO WYBORU (31.07.2020 – 04.08.2020)!!!

BOISKA

PONIEDZIAŁEK-SOBOTA    –   9:00-15:00

NIEDZIELA    –  13:00-19:00

 

9:00-10:30     15min przerwy na dezynfekcję

10:45-12:30   15min przerwy na dezynfekcję

12:45-15:00    15min przerwy na dezynfekcję

 

Plac zabaw zamknięty do odwołania

BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2 MYŚLENICE – BUDYNEK PRZY UL. SOBIESKIEGO 1

Terminy zwrotów podręczników i książek

klasy siódme

  • 4 czerwca 2020 – czwartek -13.00 – 15.00 klasy 7a i 7c
  • 5 czerwca 2020 – piątek – 13.00 –15.00 – klasy 7b i 7d

klasy ósme zwracają książki i komplety podręczników w dniach egzaminów

16 – 18 czerwca 2020.

Bardzo proszę o terminowe rozliczenie się z biblioteką.

KONKURS ŚWIETLIK – KOMUNIKAT

Nowy termin testu XIII edycji Konkursu „Świetlik”

Drodzy uczniowie i rodzice,

w związku z decyzją Ministerstwa Edukacji w sprawie funkcjonowania placówek szkolnych z dnia 13 maja 2020 r. Zespół Merytoryczny Konkursu podjął decyzję o przeniesieniu terminu pisania testu konkursowego XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” na dzień:

22 września 2020 r. 

Uczniowie przystępujący do Konkursu, napiszą test zgodnie z poziomem na jakim zostali zgłoszeni w roku szkolnym 2019/2022. 

Natomiast uczniom klas ósmych zostaną zwrócone pieniądze. Komunikat dotyczący zwrotu kosztów będzie podany w późniejszym terminie.

   Szkolny koordynator Sylwia Nosal

ŚWIETLICA ON-LINE

Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I -III (od poniedziałku do piątku) na spotkania on–line w godzinach od 13.15 do 14.00. Aby dołączyć do spotkania wystarczy pobrać link, który będzie dla was podany przez Librusa. To link do jednego spotkania i codziennie będzie inny. Zapraszamy na ekrany. Życzymy dużo zdrowia oraz cierpliwości – wychowawcy świetlicy szkolnej.

7. GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Szanowni Państwo i Drodzy Uczniowie!

Niestety nie możemy się spotkać, tak jak sobie zaplanowaliśmy, 8 maja 2020r. na kolejnej edycji konkursu. Przykro nam z tego powodu, ponieważ zawsze miło nas zaskakiwaliście swoją wiedzą ortograficzną.

Jednak mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku kalendarzowym będziecie mogli się zmierzyć o tytuł Mistrza Ortografii. Zapraszamy zatem na pierwszą październikową edycję konkursu. Szczegółowe informacje zamieszczone zostaną na stronie internetowej szkoły na początku nowego roku szkolnego, we wrześniu 2020r.

OD 30.04.2020 R. DYŻUR PSYCHOLOGA I PEDAGOGA W SZKOLE

W każdy czwartek w godz. 9.00-12.00. zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym na konsultacje uczniów, rodziców i nauczycieli, zachowując zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem.

Psycholog Aneta Dziewońska
Pedagog Beata Pacek

Sytuacja w której jesteśmy trwa już jakiś czas. Co jakiś czas uruchamiane są nowe telefony w różnych instytucjach. Staramy się na bieżąco aktualizować i dostarczać zarówno dorosłym jak też dzieciom i młodzieży nowych informacji.

Jeżeli jest ktoś z Waszego otoczenia potrzebuje wsparcia przypominamy, że lista kontaktów znajduje się na stronie szkoły w zakładce POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA.

KOMUNIKAT – ŚWIETLICA

W związku z ogłoszeniem dnia 4 maja (PONIEDZIAŁEK) dniem wolnym od zajęć dydaktycznych świetlica szkolna organizuje dyżur. W godzinach od 10 do 13 na GSuicie będzie możliwość spotkania on – line dla dzieci klas I – III. Ponadto będzie można wykorzystać Librusa szkoły do kontaktu mailowego oraz zadzwonić pod numer 665 141 301. Zapraszamy do skorzystania z naszej propozycji wszystkie chętne osoby. Będzie można zapisać dzieci na świetlicę na przyszły rok szkolny. Życzymy dużo zdrowia, Wychowawcy świetlicy.

PORADNIK ÓSMOKLASISTY – OFERTA KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2020/2021 SZKOŁY POWIATU MYŚLENICKIEGO

Szanowni Uczniowie Klas Ósmych

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Myślenicach przesyła w załączeniu ofertę kształcenia na rok szkolny 2020/202 w szkołach ponadpodstawowych, skierowaną do uczniów klas ósmych, przed którymi ważna decyzja dotycząca dalszej drogi edukacji.

Oferta kształcenia do pobrania

PEDAGOG SZKOLNY (KLASY VII-VIII)

Drodzy Uczniowie klas VII i VIII, Szanowni Rodzice!

W związku z nadal panującą sytuacją związaną z epidemią pragnę poinformować, że w przypadku jakichkolwiek problemów jestem dostępna pod numerem tel. 574-002-291 oraz na dyżurach w budynku Szkoły Podstawowej Nr 1.

Pozdrawiam pedagog szkolny

Mirosława Chmiel

OGŁOSZENIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 uprzejmie informuje, że istnieje możliwość zapisania dzieci na przyszły rok szkolny 2020 / 2021 na naszą świetlicą drogą mailową. W mailu należy podać imię, nazwisko oraz bieżącą klasę dziecka. Rodzice przyszłych klas pierwszych zaznaczają klasę, jako klasę pierwszą.

Prosimy o informację, czy dziecko będzie korzystało ze świetlicy przed lekcjami oraz orientacyjną godzinę odbioru dziecka ze świetlicy. Przypominamy, że świetlica szkolna pracuje w godzinach: 7.00 – 16.30

Adres zapisu: swetlicawdwojce@gmail.com

ZAPISY TELEFONICZNE

Można dokonać zapisu dziecko na świetlicę na przyszły rok szkolny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 14.30 pod numerem: 665 141 301