NAUKOBUS – MOBILNE LABORATORIUM EDUKACYJNE

13 marca 2017 roku odwiedził naszą szkołę Naukobus – mobilne laboratorium edukacyjne. Naukobus to wspólny pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Dzięki temu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w centrum doświadczeń. Wspólne eksperymenty z animatorami naukowymi z zainteresowaniem obejrzało wiele klas z naszej szkoły. Bardzo zaciekawiły nas interaktywne doświadczenia takie jak: mylna hulajnoga z odwróconą kierownicą, „polowanie na kropki”, czyli zgadywanki: jakie to zwierzę, przestrzenna układanka, zabawa w ”ciepło-zimno” i wiele innych.

Na koniec tej wspaniałej naukowej przygody każdy z nas dostał ”Poradnik młodego naukowca” czyli zbiór wielu eksperymentów do samodzielnego wykonania.

Rodzinna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – to już postanowione!

Amelka Modes III c