DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

W dniu 9 listopada uczniowie i wychowawcy wzięli udział w Dniu Zdrowego Śniadania w ramach programu edukacyjnego „ Śniadanie Daje Moc ”. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Uczniowie przynieśli wszystko to, co niezbędne do wykonania zdrowego śniadania: świeże warzywa, masło, sery, wędliny, ciemne pieczywo. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie indywidualnie lub w grupach przygotowywali tematyczne kanapki: „kanapkowe zwierzaki”, „kanapki pełne radości” oraz „kosmiczne kanapki”. Następnie na szkolnym holu dzieci zaprezentowały swoje najbardziej oryginalne kanapki. Dodatkowo kilka dni wcześniej uczniowie wykonali i przynieśli do szkoły plakaty o zdrowym odżywianiu oraz przepisy na zdrowe posiłki.

Wszystkie te działania przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, jak również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.