CERTYFIKAT AKADEMII BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Już za nami aktywny udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o tematyce bezpieczeństwa: „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.
Celem Puchatkowego programu jest uczenie najmłodszych uczniów bezpiecznych zachowań nie tylko na drodze, ale i w innych sferach ich aktywności: w domu, w internecie, w szkole czy w czasie zabawy.

W ramach programu rodzice naszych uczniów otrzymali broszury z ważnymi informacjami na temat bezpieczeństwa i rozwoju najmłodszych. Natomiast uczniowie klas I efektywnie pracowali w swoich książeczkach edukacyjnych, aby w Tygodniu Bezpieczeństwa (08.12 – 15.12.) z sukcesem wziąć udział online w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do testu przystąpiły wszystkie pierwsze klasy w naszej pracowni komputerowej. Każdy uczeń prawie samodzielnie zalogował się na stronie internetowej „Klubu Bezpiecznego Puchatka”, a potem odpowiadał na 15 pytań, wybierając spośród trzech odpowiedzi tylko jedną prawidłową. Test rozwiązali pomyślnie wszyscy, ale z różną ilością punktów, co oznacza, że cały czas trzeba utrwalać zdobytą w szkole wiedzę na temat unikania zagrożeń.

Nowością w tym roku był konkurs plastyczny skierowany do klas I – III pod hasłem przewodnim: „Bezpiecznie w szkole, w drodze do szkoły, w domu” . Warunkiem uczestnictwa było wykonanie prac grupowych w obrębie klasy, a ocenie podlegało: zgodność z tematem, estetyka, pomysłowość. Za najciekawsze prace zostały uznane, nagrodzone i wyeksponowane w szkole rysunki z 9 klas: 1a,1b,1c,1d,1e,2d,3a,3c,3d.

Ponadto pierwszoklasiści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomikami, które wręczył im Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Myślenicach  podinsp. Tomasz Sawski. Pan Naczelnik również cierpliwie i obrazowo odpowiadał na wszystkie pytania, które w imieniu dzieci zadawała mu pani dyrektor Elżbieta Jakubiak-Święch.

 Nasza szkoła już drugi raz uzyskała certyfikat „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Pozostaje mieć nadzieję, że edukacja o zachowaniach ryzykownych będzie przekładała się w praktyce na bezpieczne zabawy dzieci i ich bezpieczne kontakty społeczne.

Aneta Dziewońska

Skip to content